صفحه اصلی » ورزشی » چندین برابر شدن قیمت وسایل تیرانداری؛ دردسری پیشرو ورزشکاران این رشته/ ورزشکاران در حال تمرین و آماده سازی خود برای مسابقات آینده هستند

نایب رئیس هیات تیراندازی مطرح کرد؛

چندین برابر شدن قیمت وسایل تیرانداری؛ دردسری پیشرو ورزشکاران این رشته/ ورزشکاران در حال تمرین و آماده سازی خود برای مسابقات آینده هستند

نایب رئیس هیات تیراندازی با کمان استان اصفهان گفت: وسایل تیراندازی مورد نیاز ورزشکاران تحت تأثیر تحریم و دلار قرار گرفت وسایلی که با دو میلیون تومان خریداری می شد اکنون برای خرید آن باید ١٨ میلیون تومان هزینه کنند و این موضوع برای تیراندازان دردسر ساز شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲

زینب موحدی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: به طور کلی جایگاه اصفهان جایگاه بالایی در تیراندازی با کمان در کشور است به گونه ای که می توان به یقین بیان کرد اصفهان یکی از قطب های تیراندازی با کمان در کشور است.

نایب رئیس هیات تیراندازی با کمان استان اصفهان با اشاره به مشکلات اصلی این ورزش عنوان کرد: به دلیل شرایط کرونا تمرین تیراندازان به حداقل رسیده و تهیه تجهیزات این رشته نیز برای ورزشکاران سخت شده است.

*وسایلی که با دو میلیون تومان خریداری می شد اکنون برای خرید آن باید ١٨ میلیون تومان هزینه کنند

موحدی بیان کرد: وسایل تیراندازی مورد نیاز ورزشکاران تحت تأثیر تحریم و دلار قرار گرفت وسایلی که با دو میلیون تومان خریداری می شد اکنون برای خرید آن باید ١٨ میلیون تومان هزینه کنند و این موضوع برای تیراندازان دردسر ساز شده است.

وی افزود: در دو سال اخیر استقبال از جلسات آموزشی تیراندازان روند کاهشی داشته، مسابقات مهمی برگزار نشده در صورتی که در این ورزش، تمرین مستمر و قرارگرفتن تیرانداز در مسابقات حائز اهمیت است.

زینب موحدی اذعان کرد: خوشبختانه تیراندازان اصفهان خوب هستند، مربیان از آن ها رضایت دارند، اسامی آن ها در تیم ملی رد می شود، عضو ثابت تیم ملی هستند، پیشرفت خوبی دارند و مدال آوری جهانی می کنند.

نایب رئیس هیات تیراندازی با کمان استان اصفهان گفت: در استان اصفهان شهرستان هایی مانند نجف آباد، درچه، فلاورجان و خمینی شهر علاوه بر شهرستان اصفهان فعالیت خوب و چشمگیری داشته و در پیشرفت این رشته ورزشی تاثیر بسزایی گذاشته اند.

موحدی با اشاره به وضعیت شهرستان های استان اصفهان در این ورزش خاطرنشان کرد: یکی از اعضای ثابت تیم ملی امین پیرعلی از نجف آباد همچنین رویا نوریان که تا چندی پیش عضو تیم ملی بود ولی در حال حاضر به دلیل آسیب دیدگی تحت درمان است از نجف آباد شرکت می کند.

زینب موحدی با ابراز امیدواری برای بهتر شدن شرایط کرونا در استان بیان کرد: در این رشته تا زمانی که مسابقه برگزار نشود تیراندازان نمی توانند سطح و نقاط ضعف خود را بشناسند و لازم است به صورت مستمر در مسابقات قرار گیرند.

نائب رئیس هیات تیراندازی با کمان استان اصفهان عنوان کرد: سال گذشته با وجود کرونا لیگ نقش جهان را به صورت متمرکز در ورزشگاه آزادی دانشگاه خوراسگان اصفهان برگزار کردیم که استقبال خوبی به همراه داشت و ٣٠ تیم از استان اصفهان شرکت کردند.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته هیأت استان اصفهان این لیگ را با همکاری هیأت شهرستان اصفهان به صورت متمرکز برای تمام شهرستان های استان برگزار کرد امسال نیز مقدمات مسابقات را فراهم خواهیم کرد.

*ورزشکاران در حال تمرین و آماده سازی خود برای مسابقات آینده هستند

زینب موحدی ادامه داد: به طور معمول مسابقات تیراندازی در فصل بهار و تابستان خارج از سالن و در فصل پاییز و زمستان داخل سالن برگزار می شود، ورزشکاران در حال تمرین و آماده سازی خود برای مسابقات آینده هستند چرا که با مساعد شدن شرایط کرونا در کشور، مسابقاتی برای تیراندازان پیش بینی شده است.

نائب رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اصفهان اظهار کرد: امسال مسابقات داخل سالن را در نیمه دوم سال خواهیم داشت که این سابقات در مسافت های ١٨ و ٣٠ متر در رده های مختلف سنی برگزار می شود.

موحدی اذعان کرد: در این گونه مسابقات ،به دلیل مسافت های کوتاه، خیل بیشتری از تیراندازان امکان شرکت در مسابقه را جهت تمرین و کسب تجربه پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. زهراسادات گفته :

    ما شهرستان درچه نداریم.
    درچه از توابع شهرستان خمینی شهر هست

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد