صفحه اصلی » اجتماعی » خودکفایی مددجویان کمیته امداد در اولویت قرار دارد

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان:

خودکفایی مددجویان کمیته امداد در اولویت قرار دارد

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: خود کفایی مددجویان این نهاد برای رفع چالش های زندگی آن ها و حفظ کرامت انسانی در اولویت قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲

کریم زارع در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به ماموریت های کمیته امداد در پاسخ به نیازهای مددجویان گفت: خودکفایی و کاهش وابستگی آن ها به نهاد حمایتی در یک دهه گذشته پیگیری شده و با ارائه تسهیلات بانکی و ایجاد فرصت شغلی این مهم تحقق یافته است.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد تا به صورت خودکفا فرصت شغلی ایجاد کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه سقف تسهیلات بانکی متفاوت است، تصریح کرد: صندوق ولایت و بانک های عامل در این خصوص به صورت قرض الحسنه همکاری و پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از نیروهای تحت پوشش برای فعالیت در نهاد و شرکت ها نیز انجام می شود، خاطرنشان کرد: این دسته از اقدامات برای افزایش توان مالی و کاهش وابستگی اجرا می شود و سیاست های حرفه آموزی و ایجاد اشتغال کیفیت زندگی و کرامت انسانی را تقویت می کند.

زارع همکاری مسئولان در حوزه اشتغال زایی را خواستار شد و گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و شرایط کرونا برخی از کسب و کار ها تعطیل و بعضی برای رفع مشکلات معیشتی خواستار حمایت های نهادهایی مثل کمیته امداد شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد