صفحه اصلی » سیاسی » آزادی خرمشهر شاکله راهبرد دفاع از ایران اسلامی را بنا نهاد

فرمانده ناحیه مقاومت مبارکه:

آزادی خرمشهر شاکله راهبرد دفاع از ایران اسلامی را بنا نهاد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه گفت: آزادی خرمشهر در عملیات غرور آفرین «بیت‌المقدس» از سویی مبتنی بر بنیان هنجاری دفاعی اسلام ناب صورت گرفت و از طرف دیگر شاکله راهبرد دفاع از ایران اسلامی را بنا نهاد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳

سرهنگ پاسدار علی اصغر عطایی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: سوم خرداد ۱۳۶۱ به‌ مثابه نقطه عطف مقاومت ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس تنها گرامیداشت سالروز آزادسازی یک شهر نیست و در گذشت زمان محصور نخواهد گردید بلکه «سوم خرداد» فرا زمانی است، چرا که حق امری ورای زمان و مکان است و سوم خرداد رهایی حق مطلق از قید باطل مطلق بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه  ادامه داد: حقّی که توسط اراده الهی پشتیبانی شد و نصر و یاری خداوند متعال رادمردان مؤمنی را شامل شد که باری تعالی را در یاری اسلام و انقلاب اسلامی یاری دادند و خالق و مالک جهان نیز نصرت خود را ارزانی داشت و به تعبیر امام راحل عظیم‌الشأن (قدس سره الشریف) «خرمشهر را خداآزاد کرد».

وی افزود: آزادی خرمشهر در عملیات غرور آفرین «بیت‌المقدس» از سویی مبتنی بر بنیان هنجاری دفاعی اسلام ناب صورت گرفت و از طرف دیگر شاکله راهبرد دفاع از ایران اسلامی را بنا نهاد، راهبردی که امروز ماهواره محصول آن صبر و استقامت تصاویر خود از فضای نیویورک و تل آویو برای کنترل دشمنان اسلام ناب را در اختیار ادامه‌دهندگان راه مقاومت و ایثار قرار می‌دهد.

عطایی تصریح کرد: در عملیات بیت‌المقدس ما آموختیم که اگر قدم در صراط مستقیم انقلاب اسلامی مبتنی بر اندیشه ولایت مطلقه فقیه گذاریم می‌توان قدرت‌های ۴۴ گانه پشتیبان صدام و صدامیان را فروپاشی کرد و دشمن نیز آموخت که این اراده‌های متقی و پولادین را یارای مقاومت در برابر او نیست و اراده واحد مقاومت قابلیت شبکه شدن در جهان اسلام را دارد آن‌چنان که مشاهده می‌شود اراده دیروز بزرگ‌مردانی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی در آزادسازی خرمشهر قهرمان، امروز تبدیل به مکتب رفتاری گردیده است که ایجادکننده شجره‌های شریف، نجیب و مؤمنی با عناوین حزب‌الله، انصارالله، حشد الشعبی، حماس و جهاد شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه ادامه داد: شاکله‌هایی از جنس ایمان، توکل و اخلاص که در حال خشکانیدن ریشه‌های سلطه و استکبار ورزی و حق‌کشی هستند و دشمنان را به احتیاط در سخن و عمل نسبت به هر گونه محاسبه برای مواجهه با اسلام ناب وادار کرده اند.

وی گفت: فتح عظیم خرمشهر بعد از ۵۷۶ روز، مایه سرآغازی و سلسله جنبانی مفهوم «پیروزی» در جمهوری اسلامی ایران بعد از دفاع مقدس گردید و لفظ پیروز معنا شد؛ پیروزی‌هایی که هر روز از آن رونمایی می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه خاطرنشان کرد: درخشش جوانان ایرانی در عرصه‌های خودکفایی در ابعاد علمی، فناوری در حوزه علوم استراتژیک تنها نمادها و نمودهای قابل مشاهده آن است؛ رویش میلیون‌ها فکر و دل شیفته انقلاب اسلامی نظیر رشادت جوانان مجاهدی مانند شهید محسن حججی محصول استقامت، اخلاص و ایثار در رهایی خرمشهر از قید اشرار عالم بود.

عطایی عنوان کرد:امروز به برکت فتح خرمشهر و خون شهدای عزیز و لاله‌های به خون خفته آن روز، ایران در حال طی مسیر سربلندی به سوی قله‌های پیشرفت و عزت و افتخار برای رسیدن به تمدن اسلامی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد