صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » معدن سنگ آهن چاه پلنگ شمالی افتتاح شد

معدن سنگ آهن چاه پلنگ شمالی افتتاح شد

آیین افتتاح این معدن به صورت ارتباط تصویری و با حضور فرماندار شهرستان نایین، بخشدار انارک، رئیس اداره صمت شهرستان نایین و بهره بردار این معدن توسط وزیر صمت صورت پذیرفت.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد حسین نصرتی فرماندار شهرستان نایین در حاشیه افتتاح معدن نگ آهن چاه پلنگ شمالی عنوان کرد: بهره برداری از این معدن و اشتغالزایی بیش از 150 نفری توسط بهره بردار معدن با عدم وجود امکانات مورد نیاز از جمله عدم اتصال به برق سراسری در این منطقه کویری اقدامی جهاد گونه است.

فرماندار شهرستان نایین تاکید کرد: شهرستان نایین به ویژه بخش انارک کلکسیونی از انواع منابع معدنی است که سرمایه گذاری در همین حوزه می تواند ضمن ایجاد اشتغال در توسعه بخش انارک و ‌شهرستان نایین بسیار کارگشا باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: فرمانداری و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در شهرستان تمام ظرفیت خود برای رفع مشکلات صنایع و معادن را به کار خواهند گرفت و پیگیری و رفع مشکلات معدن سنگ آهن چاه پلنگ نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

گفتنی است معدن سنگ‌آهن چاه پلنگ شمالی با ذخیره قطعی بالغ بر ۲۰ میلیون تن و ذخیره استخراج سالیانه ۵۰۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری هزار میلیارد ریال، اشتغال مستقیم برای ۱۵۰ نفر را فراهم می‌کند.این معدن در بخش انارک و در ۱۶۰ کیلومتری شرق شهرستان نایین واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد