صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری انتخابات صورت پذیرفته است/ احراز صلاحیت 21 نفر از داوطلبین انتخابات شورای اسلامی شهر نایین

فرماندار نایین:

تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری انتخابات صورت پذیرفته است/ احراز صلاحیت 21 نفر از داوطلبین انتخابات شورای اسلامی شهر نایین

فرماندار شهرستان نایین گفت: تمهیدات امنیتی و همچنین پیش‌بینی‌های لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری انتخابات صورت پذیرفته است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۲ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد حسین نصرتی در جلسه کمیته امنیتی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان نایین عنوان کرد: تا زمان باقی مانده به انتخابات باید تمام ظرفیت و تلاش خود را در راستای افزایش مشارکت و ایجاد شور و نشاط در بین مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو به کار گیریم چرا که مشارکت بالا در انتخابات موجب اقتدار نظام می شود و همانگونه که رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) روز 29 بهمن در ارتباط تصویری با مردم آذربایجان شرقی فرمودند:«انتخابات یک امکان برای ملّت است، یک ظرفیّت بزرگ برای پیشرفت کشور است. انتخابات هر چه پُرشورتر، هر چه با اقبال عمومی مردم بیشتر همراه باشد، اثرات و منافعش برای کشور و برای خود مردم بیشتر خواهد بود» از طرف دیگر با عدم مشارکت شاهد حضور افرادی از اقلیت در تصمیم گیریها خصوصا در حوزه مدیریت شهری خواهیم بود.

فرماندار شهرستان نایین تاکید کرد: تمامی تمهیدات لازم در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی برای شعب اخذ رای پیش‌بینی شده است و اهالی محترم شهرستان هیچگونه دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند همچنین پیگیری هایی از سوی وزارت کشور در حال جریان است که اعضای شعب اخذ رای را در خرداد ماه واکسینه نمایند تا این عزیزان نیز بدون دغدغه به فعالیت در روز انتخابات بپردازند.

وی گفت: تاکنون در شهرستان نایین مباحث خاص امنیتی در انتخابات ها به وجود نیامده و همانگونه که انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با آرامش و در کمال صحت و سلامت برگزار گردید تمام تمهیدات لازم در خصوص مسائل امنیتی انتخابات در شهرستان نایین اندیشیده شده و با هماهنگی اعضای محترم شورای تامین شهرستان نایین و هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی امیدواریم بتوانیم بدون مشکل خاصی انتخابات 28 خردادماه را برگزار نماییم.

وی ادامه داد: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر نایین 21 نفر نهایتا احراز صلاحیت شدند و به عنوان داوطلب در انتخابات شورای شهر نایین خود را در معرض رأی مردم قرار خواهند داد همچنین شهر بافران با 9 نفر و شهر انارک نیز با 9 نفر داوطلب به عنوان کاندیدای شورای شهر به استقبال انتخابات شورا‌ها خواهند رفت.

نصرتی افزود: 65 شعبه ثبت نام و اخذ رای پیش بینی شده که امکام افزایش این شعب را نیز خواهیم داشت که از مجموع این 65 شعبه 50 شعبه ثابت و 15 شعبه سیار اقدام به اخذ رای مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهرستان نایین خواهند کرد.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان نایین خاطرنشان‌کرد: شهر نایین دارای 12 شعبه ثابت و دو شعبه سیار برای اخذ رای (بیمارستان کارخانجات و…) خواهد بود همچنین در شهر انارک یک شعبه ثابت و در شهر بافران دو شعبه ثابت اخذ رای پیش بینی شده است و در مجموع بخش انارک دارای دو شعبه ثابت و یک شعبه سیار خواهد بود.

فرماندار شهرستان نایین افزود: در حوزه شوراهای روستایی نیز 225 نفر در بخش مرکزی احراز صلاحیت شده اند که در این حوزه نسبت به دوره گذشته 13 درصد افزایش ثبت نام داوطلبین شوراهای روستاها وجود داشته است همچنین در تنهاحوزه روستایی بخش انارک نیز در روستای چوپانان 13 نفر احراز صلاحیت شده اند که یک شعبه ثابت اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری و شورا نیز در این روستا پیش‌بینی شده است.

وی در پایان با دعوت مجدد از کلیه اقشار مختلف جامعه برای حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا خاطرنشان کرد:کلیه عوامل برگزاری انتخابات در هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی و عوامل حاضر در شعب اخذ رأی باید ضمن رعایت بی طرفی بر اساس مر قانون عمل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد