صفحه اصلی » ورزشی » حسینی: پرسپولیس از داشته‌های خود به بهترین شکل استفاده کرد/ گل‌محمدی: روی گل ذوب‌آهن غافلگیر شدیم

حسینی: پرسپولیس از داشته‌های خود به بهترین شکل استفاده کرد/ گل‌محمدی: روی گل ذوب‌آهن غافلگیر شدیم

ذوب آهن و پرسپولیس در فولادشهر به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه دو بر یک به سود پرسپولیس پایان یافت.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ 2 تیم ذوب‌آهن اصفهان و پرسپولیس تهران از دیدارهای معوقه هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال در فولادشهر به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس پایان یافت.

با این نتیجه پرسپولیس دوباره همسایه سپاهان شد و هر دو تیم با 48 امتیاز رقابت شدیدی را برای قهرمانی خواهند داشت اما ذوب آهن در انتهای جدول شرایط بحرانی پیدا کرد و در رده پانزدهم قرار گرفت و بازی سایپا و پیکان نیز که سه بر صفر به سود سایپا اعلام شد کار برای سبزپوشان سخت تر شد.

فشار زیاد بازی‌های اخیر ما را آزار داد

سیدمجتبی حسینی پس از شکست 2 بر یک ذوب‌آهن اصفهان مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای ما بازی خیلی سختی شد. در چهار بازی اخیر، سه بار مقابل استقلال و پرسپولیس به میدان رفتیم و فشار زیادی به بازیکنان ما آمد. می‌دانستیم که باید به پرسپولیس فشار بیاوریم و در نیمه اول هم این فشار را ایجاد کردیم. پرسپولیس در نیمه دوم فشار خوبی به ما وارد کرد، اما توانستیم بازی را کنترل کنیم. با این وجود حریف دو تعویض خیلی خوب انجام داد و دو بازیکن توانا در محوطه جریمه ما به پرسپولیس اضافه شدند. بچه‌های ما هم نتوانستند فشار نیمه اول را بیاورند و دو گل دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه 45 دقیقه دوم را نیمه خوبی برای گاندوها ندانست و تصریح کرد: بازی در این نیمه در اختیار پرسپولیس بود. ما هم تلاش کردیم با تعویض‌های انتهای مسابقه و اضافه کردن بازیکنان بلندقد، به پرسپولیس فشار بیاوریم که نتوانستیم نتیجه را جبران کنیم. حریف از داشته‌های خود به بهترین شکل استفاده کرد و این پیروزی را به حریف تبریک می‌گویم. بچه‌های ما در این دو هفته،‌ فشار سنگینی تحمل کردند و بازی‌های خیلی سختی داشتند. امیدوارم در ادامه راه با برنامه‌ریزی بهتر، نتایج بهتری به دست بیاوریم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد اینکه تیمش دو گل مشابه دریافت کرد، گفت: خیلی روی این شیوه دفاع کار کردیم و می‌دانستیم از دقیقه 60 به بعد، حریف دو بازیکن در محوطه جریمه ذوب‌آهن به زمین می‌آورد که روی هوا فرصت‌طلب هستند. این گل‌ها روی به هم ریختگی بچه‌های ذوب‌آهن به ثمر رسید و مدافعان ما در گل اول، یارهای خود را گم کردند. بلافاصله تعداد مدافعان وسط را به سه نفر رساندیم که آنها باز هم یار مستقیم خود را گم کردند تا دو گل مشابه دریافت کنیم. فشار زیاد بازی‌ها در این مدت ما را آزار داد.

علی دادفر مدیر رسانه‌ای تیم ذوب‌آهن در پایان این نشست خبری گفت: اتفاقات بدی برای اتوبوس پرسپولیس افتاد که این اتفاق را به نمایندگی از باشگاه ذوب‌آهن، قویاً محکوم می‌کنیم. این اتفاقات در قاموس باشگاه و هواداران ذوب‌آهن و نیز تیم همشهری و یک اصفهانی نیست و محکوم است. امیدواریم از این دست اتفاقات دیگر رخ ندهد. متأسفانه اتفاقاتی پیش می‌آید و برخی هم از آب گِل‌آلود ماهی می‌گیرند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها تلاش می‌کنند اتفاقات مختلف را به هم ربط بدهند،‌ خاطرنشان کرد: دو تیم در یک هتل بودند و با هم به سمت هتل حرکت کردند. هواداران دو تیم هم اطراف هتل بودند، اما حادثه‌ای در اتوبان رخ داد که به ذوب‌آهن و دیگران ارتباط ندارد. امیدوارم این اتفاقات به صورت هدفمند یا اتفاقی در اصفهان تکرار نشود.

گل‌محمدی: روی گل ذوب‌آهن غافلگیر شدیم/ امیدوارم مسببان حادثه امروز مشخص شوند

 یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی 2 بر یک تیمش برابر ذوب‌آهن در سالن نشست خبری به دلیل حضور دوربین‌های تلویزیونی حاضر به گفت‌و‌گو با اصحاب رسانه نشد اما در ادامه به میکسدزون ورزشگاه فولادشهر آمد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه در این دیدار تحت تأثیر اتفاق پیش از بازی بودیم. در نیمه نخست کنترل بازی در دست ما بود و روی یک اتفاق گل خوردیم. تیم حریف در دفاع کردن منظم بود و اصول دفاع را رعایت می‌کرد و روی گل ذوب‌آهن غافلگیر شدیم.

وی افزود: متأسفانه علی‌رغم جریان بازی گل اول را خوردیم. در نیمه دوم با تمرکز بهتری وارد زمین شدیم و توانستیم به بازی سرعت دهیم و از فضاهای به وجود آمده به خوبی استفاده کردیم. موقعیت‌های گلزنی زیادی هم داشتیم و گل‌های زیبایی به ثمر رساندیم. در مجموع بازی خوبی برای ما بود و از بازیکنانم و روح بزرگ و ذهنیت قوی که با وجود آن اتفاق ناگوار داشتند تشکر می‌کنم و به آنها تبریک می‌گویم. این برد را مدیون اراده بازیکنان هستم و از هواداران پرسپولیس می‌خواهم مانند همیشه از این بازیکنان با وجود تمام مشکلاتی که دارند پشتیبانی کنند. وارد جزئیات نمی‌شوم اما امیدوارم مشکلات حل شود، اما امروز از غیرت و اراده بازیکنان درس زیادی گرفتم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره تعویض‌های موثر خود گفت: ما در نیمه دوم تلاش کردیم در ارسال‌ها عملکرد بهتری داشته باشیم و از بازیکنان خواستیم به سمت ارسال از کناره‌ها و انجام کارهای ترکیبی بروند که این کار را خلی خوب انجام دادند. به خاطر سرعتی که در نیمه دوم داشتیم کار هجومی تیم خیلی خوب شکل گرفت و با وجود آن اتفاقات و اینکه یک بر صفر عقب بودیم و بازیکنان فشار روحی و روانی زیادی را تحمل می‌کردند چون باید برای پیروزی 2 گل می‌زدیم، کار سختی داشتیم که نیاز به ذهنیتی قوی داشت که بازیکنانم امروز به نمایش گذاشتند.

گل‌محمدی درباره حواشی به وجود آمده برای اتوبوس این تیم در جاده فولادشهر تصریح کرد: پیش از آنکه وارد ورزشگاه شویم اتفاق خیلی بدی برای ما رخ داد که خدا رحم کرد اتوبوس‌مان چپ نشد. به نظر من ترقه‌هایی که به سمت اتوبوس ما پرتاب شد در حد جنگی بود. با استرس زیادی وارد زمین شدیم. نمی‌خواستیم بازی کنیم اما به احترام فوتبال و هوادارانی که پای تلویزیون بودند بازی کردیم. من این موضوع را در اختیار بازیکنان گذاشتم و آنها تصمیم گرفتند بازی کنند. من که در اتوبوس بازیکنان نبودم ولی وقتی صحنه را دیدم در هنگام پیاده شدن از اتوبوس پاهایم می‌لرزید. امیدوارم برخورد جدی با این افراد شود. نیروی انتظامی از زمان ورود ما تا بدرقه به سمت ورزشگاه خیلی زحمت کشید و خیلی خوب ما را اسکورت کرد اما در یک صحنه، این افراد همه را غافگیر کردند و از بالای پل این ترقه‌ها پرتاب شد.

وی اضافه کرد: این یک کار غیرانسانی و بی‌شرمانه بود و ممکن بود اتفاق ناگواری برای فوتبال بیفتد که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شد. باید درباره این موضوع که بسیار آزاردهنده بود فکری اساسی شود. به ما گفته‌اند دو نفر از این افراد دستگیر شده‌اند و باید این موضوع حتماً ریشه‌یابی شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: فکر می‌کنم نیروی انتظامی و پلیس امنیت بهتر می‌توانند درباره این اتفاق کنکاش کنند و مشخص شود چه اتفاقی افتاده و منتظر گزارش آنها هستیم. کاری به هیچ باشگاهی ندارم و این یک کار غیرانسانی بود چون احتمال چپ کردن اتوبوس خیلی زیاد بود و شاید تجربه راننده جان بازیکنان را نجات داد. من در اتوبوس عقبی بودم اما به خاطر صدای وحشتناک و انفجارهای پیاپی زیر میز رفتم. اگر این اتفاق در سمت راننده می‌افتاد واقعاً وضعیت بدی پیش می‌آمد چون اتوبوس با سرعت زیادی در حرکت بود و اگر لاستیک اتوبوس می‌ترکید شاید الان همه باید تأسف می‌خوردیم چون فاجعه وحشتناک تاریخی رقم می‌خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده + یازده =