صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » گزارش » گاف بزرگ گاردین در خصوص حادثه انفجار شرکت نارگستر/ وقتی خبرگزاری جهانی یک بار نقشه را هم چک نمی کند!

گاف بزرگ گاردین در خصوص حادثه انفجار شرکت نارگستر/ وقتی خبرگزاری جهانی یک بار نقشه را هم چک نمی کند!

حادثه انفجار بامداد دوم خرداد در شرکت نارگستر بزرگترین تولید کننده اقلام نورافشانی و فشفشه رخ داده است که روزنامه گاردین به غلط آن را به کارخانه ساخت پهپاد، مذاکرات وین و اتهامات اسرائیل ربط داده بود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ ساعت حدود 3:36 دقیقه بامداد روز دوم خرداد صدای مهیب انفجار ساختمان های منطقه گلدیس شاهین شهر را به  لرزه درآورد و مردم را از خانه ها بیرون آورد. بررسی های میدانی حاکی از آن بود که حادثه انفجار در واحد صنایع شیمیایی «نارگستر سپاهان» شاهین‌شهر واقع در کیلومتر ۷ جاده شاهین شهر به علویجه از توابع استان اصفهان رخ داده است.

این واحد صنعتی یک شرکت خصوصی و بزرگترین واحد تولیدکننده اقلام نورافشانی و فشفشه در کشور است که انفجار در انبار نگهداری مواد اولیه آن اتفاق افتاده و بر اثر این حادثه 9 نفر از کارگران این واحد صنعتی مصدوم شده‌اند که بلافاصله توسط گروه های امدادی به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل شده و به صورت سرپایی مداوا و سپس مرخص می شوند.

اما شیطنت و دشمنی ها کار دست رسانه های معاند داد و باعث گاف بزرگ گاردین شد

وب سایت روزنامه گاردین 19 ساعت بعد از این حادثه نوشت: انفجار در کارخانه هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی چند روز پس از اتهام اسرائیل درباره استفاده حماس از هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی در جنگ علیه اسرائیل رخ داده است. در ادامه ادعا کرده است که در این حادثه که علت آن از سوی ایران اعلام نشده است حداقل ۹ کارگر زخمی شده اند.

همچنین آمده است که این انفجار در شرکت صنعتی ساخت هواپیماهای ایران(هسا) که انواع هواپیما و هواپیماهای بدون سرنشین را برای نیروهای ایرانی و هوادار ایران تولید می کند، رخ داده است.

این خبرگزاری در پایان به روند پرونده هسته ای و مذاکرات وین اشاره کرده و گفته جمهوری اسلامی ایران درباره این انفجار و علت آن هیچ اظهار نظری نکرده است.

این در حالی است حادثه شرکت نارگستر در جاده علویجه بیش از 16 کیلومتر دورتر از شرکت هواپیماسازی(هسا) رخ داده است و دوم اینکه شرکت نارگستر متعلق به بخش خصوصی است که اقلام نورافشانی و فشفشه تولید می کند نه هواپیمای بدون سرنشین! و هیچ ارتباطی هم نه به مذاکرات وین دارد و نه اسرائیل!

البته همانطور که اشاره شد چون شرکت نارگستر اقلام نورافشانی و فشفشه تولید می کند می توان اینگونه تعبیر کرد که پیروزی حماس بر رژیم صهیونیستی نیاز به جشن و نورافشانی حسابی داشته که شرکت نارگستر آن را فراهم کرده است.

ادعای انفجار در کارخانه ساخت پهپاد کاملا مردود است و تکذیب می شود

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان هم امروز در پاسخ به ادعاهای غلط در مورد انفجار، در شاهین شهر، اظهار کرد: روز گذشته کارخانه نارگستر سپاهان در شاهین شهر اصفهان دچار انفجار شد که این کارخانه یک شرکت خصوصی و بزرگترین تولیدکننده اقلام نورافشانی و فشفه در کشور است.

وی تاکید کرد: برخی رسانه‌ها ادعا می‌کنند انفجار روز گذشته شاهین شهر که در کارخانه نارگستر سپاهان بوده انفجار در یک کارخانه ساخت پهپاد بوده که این موضوع کاملاً مردود و تکذیب می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد