صفحه اصلی » سیاسی » تلاش و شکست رژیم صهیونیستی در جنگ رو در رو با ایران از زبان کارشناس مسائل خاورمیانه

تلاش و شکست رژیم صهیونیستی در جنگ رو در رو با ایران از زبان کارشناس مسائل خاورمیانه

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: پیروزی فلسطین ناامیدی را به اردوگاه دشمن حاکم کرد و مایه امیدواری برای دوستداران نظام اسلامی شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۵

به گزارش صاحب نیوز حسین رویوران روز شامگاه سه شنبه در سمینار فتح خرمشهر 1400 به اتفاقات اخیر در عرصه بین الملل از جمله پیروزی فلسطین اشاره و اظهارکرد: این اتفاق اثرات زیادی را در جوامع بین الملل داشت.

وی بیان داشت: پیروزی فلسطین ناامیدی را به اردوگاه دشمن حاکم کرد و مایه امیدواری برای دوستداران نظام اسلامی شد و در گام های بعدی زمینه نابودی کامل اسرائیل را فراهم خواهد کرد.

رژیم صهیونیستی به دنبال جنگ رو در رو با ایران بود اما از غزه شکست خورد!

کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه شکست اسرائیل مورد پیش بینی است، تصریح کرد: نتانیوهو جنگ رو در رو با ایران را پیش بینی کرده بود ولی به گفته مشاوران آن ها از جنگ با غزه و گروه های مقاومت هم ناکام خواهیم بود و قادر به جنگ با ایران نخواهیم بود.

وی ادامه داد: گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی ایران در دنیا صورت گرفته و زمینه بیداری اسلامی در تمام دنیا فراهم و جلوی ظلم و استکبار گرفته خواهد شد.

رویوران، پیروزی فلسطین در مقابل اسرائیل را متوجه دستاوردهای زیادی بیان کرد و گفت: در این جنگ وحدت جامعه فلسطینی در داخل فراهم شده بود و آن دسته از مردم آن کشور در کرانه های مختلف متحد شدند و این چنین اتفاقی در گذشته وجود نداشت.

وی اتحاد داخلی فلسطینی ها در بخش های مختلف کشورشان را عامل فرار اسرائیل دانست و اذعان داشت: پس از این هم افزایی پرچم آنان بالا رفت و در همین جریان گروه مقاومت غزه نیز یک مرتبه به معنای واقعی در برابر اسرائیلی ها ایستادند و برای آزادی و دفاع قدس تمام قد ایستادند.

اتحاد درون و مقاومت عزه در یک جریان که منجر به خیزش عمیق شد

کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: اتحاد درون و مقاومت عزه در یک جریان که منجر به خیزش عمیقی شد که نیروهای رژیم صهیونیستی وحشت زده شدند.
وی با بیان اینکه برخی از مردم فلسطین این سال ها در کشورهایی مثل اردن و مصر زندگی می کردند، اظهارکرد: در ادامه اقدامات داخلی و مقاومت مردم غزه این دسته از مردم فلسطین نیز در سر مرزهای مصر و اردن ایستادن و اسرائیل را نیز تهدید کردند و تا پایان جنگ در مرزها ایستادند.
رویوران، حضور گسترده آزادی خواهی مردم فلسطین در آمریکا را از دیگر عوامل پیروزی اسرائیل و همچنین دستاوردهای این حرکت مردمی اعلام کرد و افزود: تظاهرات علیه اسرائیل در آمریکا موضوعی جدید و بی سابقه ای بود که جمعیتی در واشینگتن و یا آنجلس این اتفاق را رقم بزنند.
وی این سهم تلاش فلسطینی را را تجریه ای کارساز برای ملت های مسلمان و آنان فراهم کرد و یادآورشد: اگر فلسطینی ها با انگیزه و وحدت به میدان بیایند گروه های دیگر نیز در دیگر کشورها از آن ها حمایت خواهند کرد.

جنگ لبنان و سوریه برنامه و ابعاد جدیدی پیدا کرده است

این کارشناس سیاسی انزوای اسرائیل را تایید و اظهارکرد: این دولت غاصب ظلم های زیادی را علیه ملت های مظلوم وارد کرده که نژاد پرستی در قوانین، زیرپاگذاشتن قوانین بین الملل مثل عدم ورود و دستکاری به مناطق اشغالی از جمله آن است.
وی خاطرنشان کرد: جنگ لبنان و سوریه برنامه و ابعاد جدیدی پیدا کرده و الگویی برای ملت های دیگر برای پیروزی در برابر دشمنان شده که روزی شکست اسرائیل را خواهیم دید و از طرفی هم جامعه مستقر در اسرائیل به دلیل اینکه ملت هایی آواره و یا مردمانی از دیگر مناطق هستند و ملیت آنان را تشکیل نمی دهند در مقطعی از زمان آنان نیز قیام خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد