صفحه اصلی » سیاسی » راه‌اندازی کارناوال‌های انتخاباتی در اصفهان ممنوع است/ جزئیات پروتکل‌های بهداشتی در ایام انتخابات

راه‌اندازی کارناوال‌های انتخاباتی در اصفهان ممنوع است/ جزئیات پروتکل‌های بهداشتی در ایام انتخابات

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: راه‌اندازی کارناوال‌ها و برگزاری مراسم استقبال از کاندیداهای انتخاباتی در استان ممنوع است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۵

به گزارش صاحب نیوز حجت‌اله غلامی در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور استاندار اصفهان در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع جلسه امروز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زمان برگزاری انتخابات در روز ۲۸ خرداد بود که مبنای دستورالعمل طرح مدیریت هوشمند است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه محدودیت‌های پنجگانه برای رنگ‌بندی‌های مختلف در زمان انتخابات پیش‌بینی شده است، تأکید کرد: هرگونه تجمع انتخاباتی، برگزاری مراسم سخنرانی، گفت‌وگو و مناظره در مکان‌های سرپوشیده مانند مساجد، سالن‌های اجتماعات و تالارها ممنوع است.

وی تصریح کرد: برگزاری تجمع انتخاباتی و سخنرانی‌ها تنها در ورزشگاه‌ها، فضاهای ورزشی روباز، حیاط مدارس و مراکز آموزش‌ عالی با رعایت دقیق دستورالعمل‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

غلامی اضافه کرد: در سخنرانی‌های انتخاباتی باید برای هر نفر هشت مترمربع مکان در نظر گرفته شود یعنی فاصله صندلی‌ها با یکدیگر چهار متر و فاصله ردیف‌ها از هم ۲ متر باشد و ۳۰ درصد مکان به جمعیت حاضر در جلسه و مابقی به فضای باز اختصاص یابد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان خاطرنشان کرد: مسؤولان برگزاری موظف‌ به کنترل جمعیت در مکان‌ سخنرانی‌ها هستند تا هنگام خروج افراد، تجمع رُخ ندهد.

وی گفت: حداکثر زمان برنامه‌های انتخاباتی ۲ ساعت است و تمام دستگاه‌های اجرایی از جمله ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی موظفند مکان‌های باز خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند تا با هماهنگی فرمانداری‌ها و استانداری بین نمایندگان و نامزدهای انتخاباتی به صورت مساوی تقسیم شود.

غلامی ادامه داد: ظرفیت برگزاری جلسات ستاد انتخابات هر نامزد، اگر در فضای بسته باشد برای شهرهای قرمز حداکثر ۱۵ نفر و برای شهرهای نارنجی ۲۰ نفر و برای شهرهای زرد ۳۰ نفر است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: مقرر شد صدا و سیما، فضای تبلیغاتی خود را گسترش دهد تا اکثر برنامه‌های تبلیغی و گفت‌وگو با مردم پوشش داده و کمتر از فضای فیزیکی استفاده شود.

وی اظهار داشت: در این جلسه کمیته‌ای متشکل از فرمانداری، بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و دادستانی تشکیل شد تا مراکز موجود در شهرستان‌ها را شناسایی کنند و با رعایت دستورالعمل‌ها به صورت مساوی در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد