صفحه اصلی » سیاسی » امام جمعه اصفهان: اشغال‌زایی و آموزش برای آینده زندانیان بسیار سازنده است

امام جمعه اصفهان: اشغال‌زایی و آموزش برای آینده زندانیان بسیار سازنده است

امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای زندانیان گفت: زندان باید یک مدرسه فنی و حرفه‌ای باشد و اشتغال‌زایی مانع بازگشت زندانیان به زندان است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۵

به گزارش صاحب نیوز؛آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در دیدار رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، با اشاره به بهبود شرایط زندان‌ها و حفظ کرامت زندانیان، گفت: ایجاد اشتغال برای زندانیان بهترین راه برای این است که شخص پس از آزادی دوباره به مشکل برنخورد و به زندان بازنگردد، بیکاری بزرگترین مشکل است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با بیان اینکه مبنای دینی ما این است که عطوفت و بخشش و رحمت را در برخورد با افراد داشته باشیم، اظهار کرد: رفتار اسلامی با زندانیان بسیار سازنده و مفید است و رفتار توأم با محبت و دلسوزانه می‌تواند برای زندانیان علاوه بر سازندگی بستری برای اصلاح آنها شود.

وی با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال برای زندانیان، تصریح کرد: اینکه زندانیان حرفه‌ای یاد بگیرند و بتوانند مخارج خانواده خود را تأمین کنند بسیار مفید است، لازم است تا همواره بستر سازی حمایت از زندانیان به ویژه در حوزه اشتغالزایی ادامه داشته باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: زندان باید مدرسه حرفه و فن باشد، همین که یک زندانی آموزش ببیند و بتواند شاغل شود باعث علاقمندی او به انقلاب اسلامی و کشور خواهد شد، چرا که شخص می‌گوید من خطایی کرده‌ام و زندانی شده‌ام اما به من در زندان آموزش داده شده و فرصت داده شده که زندگی خود را اصلاح کنم و آینده خوبی برای خود بسازم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر آموزش‌های فرهنگی و دینی به زندانیان، پرهیز از زندانی کردن افرادی که نیازی نیست مجازات آنها زندان باشد را موضوعی ضروری دانست و عنوان کرد: استفاده از مجازات‌های جایگزین و توجه داشتن به مبانی فقهی و قانونی برای در نظر گرفتن مجازات برای افراد می‌تواند مانع گسترش تعداد زندانیان بشود.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: هر جرمی را نباید با زندانی کردن مجازات کرد، البته کسی که مالی از دیگران دزدیده است یا کسی که محارب است یا مفسد فی الأرض است باید زندانی شود و قاطع‌ترین برخوردها با چنین اشخاصی صورت گیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد