صفحه اصلی » ورزشی » نبودن بودجه باعث شده نتوانیم ورزشکاران را در قالب یک تیم برای مسابقات لیگ کشور معرفی کنیم

نبودن بودجه باعث شده نتوانیم ورزشکاران را در قالب یک تیم برای مسابقات لیگ کشور معرفی کنیم

نائب رئیس هیأت تکواندو استان اصفهان در خصوص مشکلات موجود در این رشته ورزشی گفت: بزرگترین مشکل هیأت، نداشتن اسپانسر است همچنین نبودن بودجه باعث شده نتوانیم ورزشکاران را در قالب یک تیم برای مسابقات لیگ کشور معرفی کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۶

شهره اسفندیاری در گف اظهار کرد: در رشته تکواندو در دو شاخه پومسه و کیوروگی فعالیت می کنیم در سبک کیوروگی یا مبارزه ٢ نفر با تجهیزاتی که می پوشند با هم مبارزه می کنند.

نائب رئیس هیأت تکواندو استان اصفهان عنوان کرد: در کل سطح استان به دلیل شیوع ویروس کرونا اجازه برگذاری مسابقه در سبک کیوروگی حتی با تست PCR داده نشده و فقط فدراسیون تکواندو مسابقات لیگ را با محدودیت خاص برگذار می کند.

اسفندیاری بیان کرد: در شاخه پومسه اجازه فعالیت داده شده است که در حال حاضر اغلب به صورت مجازی برگزار می شود به این صورت که شرکت کنندگان از خودشان فیلم می گیرند و برای سامانه هیأت تکواندو ارسال می کنند.

وی ادامه داد: در یک روز مشخص داوران مسابقه جمع می شوند فیلم های ارسال شده را تک به تک روی ال سی دی مشاهده و بررسی می کنند و به این صورت به شرکت کنندگان امتیاز داده می شود.

شهره اسفندیاری خاطرنشان کرد: سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشور تیم پومسه استان اصفهان در بخش بانوان مقام سوم را با اختلاف یک امتیاز کمتر از تیم دوم کسب کرد.

نائب رئیس هیأت تکواندو استان اصفهان اذعان کرد: حدودا در تمام شهرستان های استان، تکواندو بانوان فعال است در شرایط فعلی استان و همه گیری کرونا کلاس ها و تمرینات به صورت آنلاین برگزار می شود.

اسفندیاری اظهار کرد: در چند شهرستان خانه تکواندو موجود است این نشان می دهد که این رشته بسیار پرمخاطب است و گروه های سنی مختلف را به سمت خود جذب می کند.

وی در خصوص مشکلات موجود در این رشته ورزشی افزود: بزرگترین مشکل هیأت، نداشتن اسپانسر است همچنین نبودن بودجه باعث شده نتوانیم ورزشکاران را در قالب یک تیم برای مسابقات لیگ کشور معرفی کنیم.

شهره اسفندیاری عنوان کرد: اگر ورزشکاران در قالب تیم معرفی شوند بهتر و بیشتر دیده می شوند ما مجبور هستیم ورزشکاران خوبمان را به تیم هایی که اسپانسر دارند بدهیم تا بتوانند هزینه های ورودی، رفت و آمد ورزشکاران را تامین کنند.

نائب رئیس هیأت تکواندو استان اصفهان بیان کرد: تقسیم بندی گروه های سنی شامل شکوفه ها، خردسالان، نونهالان، نوجوان، جوانان و بزرگسالان هست که در تمام گروه های سنی مخاطب وجود دارد.

اسفندیاری با بیان اینکه نونهال و نوجوان بیشترین مخاطبان این رشته هستند، ادامه داد: پومسه نیز از زیر 12 سال شروع می شود و تا بالای ۶٠ سال مخاطب دارد که هرکدام در رده های سنی مختلف به اجرای حرکات می پردازند.

وی در خصوص برنامه های هیأت در سال ١۴٠٠ اذعان کرد: تصمیم داریم بتوانیم در مسابقات لیگ با حمایت کننده هایی که به ما قول همکاری داده اند قوی تر از سال های قبل بصورت مستقل از استان اصفهان تیم داشته باشیم.

شهره اسفندیاری خاطرنشان کرد: در تلاشیم در سال ١۴٠٠ سکوهایی که ورزشکارانمان به صورت پراکنده برای تیم های دیگر به دست می آوردند بنام تیم استان اصفهان ثبت کنیم و این افتخار را از آن خود کنیم.

هیأت تکواندو استان اصفهان بیان کرد: سال گذشته فقط یک مسابقه پومسه قهرمانی در کشور برگزار شد که تیم ورزشکاران ما مقام سوم را کسب کرد و خیلی از رده های سنی توانستند مقام اول انفرادی را کسب کنند و تعدادی از ورزشکاران نیز در تیم ملی راه پیدا کردند.

اسفندیاری عنوان کرد: فدراسیون تکواندو از هیأت حمایت می کند ولی ما نیازمند یک حمایت و بودجه ای هستیم که از طریق اداره تربیت بدنی به هیأت های تکواندو شود.

وی افزود: سالهای قبل می توانستیم مسابقاتی را برگزار کنیم و از طریق آن ورودی ها برای ورزشکاران منتخب در آن رشته ها کاری انجام دهیم ولی الان با وجود شرایط کرونا حتی ورودی برای هیأت وجود ندارد و از لحاظ مالی در مضیقه هستیم.

شهره اسفندیاری در پایان گفت: از اداره تربیت بدنی درخواست دارم با توجه به اینکه رشته تکواندو یک رشته المپیکی، پر طرفدار و پر مخاطب است یک حمایت مضاعف تری از این رشته کنند تا ما نیز بتوانیم بازخورد خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد