صفحه اصلی » اقتصادی » 120 طرح نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد/ کرونا بر 30 هزار نفر فعال اقتصاد ورزش در اصفهان اثر گذاشته است

مدیر کل ورزش و جوانان استان:

120 طرح نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد/ کرونا بر 30 هزار نفر فعال اقتصاد ورزش در اصفهان اثر گذاشته است

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: سرانه و امکانات ورزشی اصفهان متناسب با ظرفیت بالقوه استان نیست.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۵

سید محمد طباطبایی در گفتگو با صاحب نیوز با بیان اینکه سرانه فضاهای ورزشی استان اصفهان 46 صدم مترمربع برای هر نفر است، اظهارکرد: در سال های اخیر با اجرای پروژه های ورزشی دولتی و خصوصی این سرانه افزایش یافته ولی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.
وی افزود: استان اصفهان به دلیل باشگاه های ورزشی، ورزشکاران قهرمان و مربیان فرهیخته ملی و بین المللی سر بلندی در کشور دارد و به عنوان پایتخت ورزشی می توان مطرح کرد اما امکانات و سرانه ورزشی جوابگوی کل نیاز نیست.

120 طرح نیمه تمام ورزشی در این استان وجود دارد

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه 120 طرح نیمه تمام ورزشی در این استان وجود دارد، تصریح کرد: تکمیل آن ها بر افزایش سرانه ورزشی و عدالت امکانات در این حوزه موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه زمینه سازی ایجاد تعامل و مشارکت خیرین و بخش خصوصی در کنار حمایت های دولتی برای تکمیل پروژه ها وجود دارد، تصریح کرد: این اقدام برای جلوگیری از فرسایش طرح ها و تکمیل پروژه ها انجام می شود.
طباطبایی یادآورشد: بخش خصوصی در راه اندازی باشگاه های ورزشی، استخر شنا و سالن های بدنسازی و پروش اندام نقش داشته اند ولی شرایط ناشی از کرونا بر درآمدزایی و عملکرد آن ها اثر گذاشته است.

30 هزار نفر از محل اقتصاد ورزش درآمدزایی و اشتغال داشته اند

وی اضافه کرد: 30 هزار نفر از محل اقتصاد ورزش درآمدزایی و اشتغال داشته اند که این موضوع بر درآمد عملکردی آن ها اثر گذاشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد