صفحه اصلی » اجتماعی » مباحث تربیتی و مهارتی که برای دانش آموزان به حاشیه رفته است/ کدام آسیب ها در کمین کودکان و نوجوانان است؟

مباحث تربیتی و مهارتی که برای دانش آموزان به حاشیه رفته است/ کدام آسیب ها در کمین کودکان و نوجوانان است؟

رئیس اداره امور تربیتی و مشاوره اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: مباحث تربیتی و مهارتی دانش آموزان در شرایط سخت کرونایی به حاشیه رفته و کمتر مورد توجه است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۶

مریم ژاله در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به تاثیرات شرایط کرونا بر نیازهای تربیتی و مشاوره ای دانش آموزان اظهارکرد: به دلیل دغدغه مندی بیشتر موضوعات آموزشی نیازهای مهارت آموزی و تربیت کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: از روزهای پایانی سال 98 و فراگییر ویروس کرونا مباحث تربیتی و مهارتی دانش آموزان به حاشیه رفته و کمتر مورد توجه بوده که البته برنامه هایی نیز برای این موضوع پیش بیین شده است.

رئیس اداره امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه اجرای فرآیند آموزشی به صورت غیرحضوری و تعطیلی مدارس بر ارتباط گیری دانش آموزان اثر گذاشته است، تصریح کرد: این مهم بر تقویت و شکل گیری مهارت های ارتباطی اثر می گذارد و پیامدهای منفی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در این شرایط خانواده ها، دانش آموزان و تیم اجرایی نظام آموزشی نیازمند فراگیری آموزش های لازم برای برخورد در این ایام هستند، خاطرنشان کرد: نبود آگاهی و مهارت برای خانواده ها باعث بافشاری زیاد بر روی مسائل درسی شده و کمتر نیازهای تربیتی و فراغتی مناسب مورد توجه بوده است.

ژاله ادامه داد: کادر آموزشی نیز باید مهارت های مورد نیاز برای تدریس مجازی که متفاوت از کار رد محیط مدرسه را بیاموزند و دانش آموزان نیز به فراگیری آموزش های مهارتی کنترل هیجان های منفی و شرایط سخت این دوران نیاز دارند.

وی از اجرای طرح های طرح همدل برای کاهش آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره ای خبرداد و گفت: در قالب این برنامه ابلاغی مشاوران مدارس و یا کادر اجرایی وضعیت دانش آموزان و خانواده ها را برای کمک به کاهش مشکلات تحصیل آنلاین را بررسی می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد