صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اختتامیه جشنواره ملی حماسه گویان تلویزیونی شد

اختتامیه جشنواره ملی حماسه گویان تلویزیونی شد

اختتامیه اولین دوره جشنواره ملی «حماسه گویان» پنجشنبه ششم خرداد به صورت مجازی برگزار و از شبکه تلویزیونی افق پخش می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ فرزان معظم  از برگزاری اختتامیه این جشنواره و پخش آن از شبکه افق خبرداد و گفت: محدودیت های مربوط به کرونا و گسترده تر شدن مخاطبین این جشنواره موجب شد که حوزه هنری استان اصفهان اختتامیه نخستین جشنواره ملی حماسه گویان را به صورت مجازی برگزار کند.

دبیر جشنواره ملی «حماسه گویان» با اشاره به ارسال بیش از هشتصد اثر به دبیرخانه این جشنواره در حوزه هنری استان اصفهان در دو بخش بزرگسال و دانش آموزی ادامه داد: اولین دوره از جشنواره ملی «حماسه گویان» با هدف جمع آوری و انتشار خاطرات منتشر نشده مردم و ایثارگران از دوران دفاع و شهادت برگزار شده است.

معظم تصریح کرد: اکنون این جشنواره با برگزاری اختتامیه و اعلام 9 برگزیده در بخش دانش آموزی، 3 برگزیده و 5 اثر تقدیر شده در بخش بزرگسال و دو اثر در بخش ویژه مردمی به کار خود در نخستین دوره پایان می دهد. همچنین نکوداشت دو چهره ماندگار روایتگری جنگ از جمله حاج قاسم صادقی یکی از راویان شاخص این عرصه و حاج علی شاه نظری یکی از ایثارگران، راویان و جانبازان آزاده مدافع حرم برگزارمی شود.

وی همکاری مشترک حوزه هنری استان اصفهان و شبکه افق در پخش تلویزیونی اختتامیه این جشنواره را برای بهتر دیده شدن این جشنواره موثر دانست و به ویژه از سلیم غفوری مدیر این شبکه تشکر نمود و افزود: این مراسم به دلیل گستردگی شرکت‌کنندگان و ابعاد ملی، ساعت ۱۷ روز پنج شنبه ششم خرداد 1400 از شبکه افق پخش خواهد شد.

معظم با ابراز امیدواری نسبت به راه اندازی دبیرخانه دائمی این جشنواره در حوزه هنری تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم حفاظت از سلامتی هموطنان، مراحل مختلف جشنواره ملی حماسه گویان از انتشار فراخوان تا اختتامیه به صورت مجازی برگزار شده و از رسانه های جمعی برای این کار بهره مند شدیم.

دبیر نخستین جشنواره ملی حماسه گویان با اشاره به اینکه این جشنواره شرکت کنندگانی از سراسر کشور داشته است و بسیاری از دانش آموزان منتظر برگزاری اختتامیه این جشنواره و اعلام نتایج هستند تصریح کرد: یکی از نقاط قوت این جشنواره برای انتقال خاطرات دفاع مقدس به نسل جوان و تشویق آنها به مطالعه کتابها و آثار مکتوب حوزه دفاع مقدس، بخش دانش آموزی جشنواره است. مجموعا 383 اثر از دانش آموزان به این جشنواره ارسال شده بود که در آن دانش آموزان توانسته بودند با مطالعه منابع مختلف و بیان خاطرات، به عنوان نسل جدید روایان دفاع مقدس مطرح شوند.

گفتنی است، جشنواره ملی حماسه گویان فراخوان خود را در تیر99 منتشر کرد و داوری این جشنواره در بهار 1400 به پایان رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد