صفحه اصلی » اجتماعی » برگزیدگان جشنواره های جهانی اختراعات و نوآوری جوایز خود را دریافت کردند/ تقدیر از نخبگان جوان با حضور مدیران و اساتید پیشکسوت

برگزیدگان جشنواره های جهانی اختراعات و نوآوری جوایز خود را دریافت کردند/ تقدیر از نخبگان جوان با حضور مدیران و اساتید پیشکسوت

آیین اهدای مدال برگزیدگان جشنواره های جهانی اختراعات و نوآوری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد. 

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ ظهر امروز آیین اهدای مدال برگزیدگان جشنواره های جهانی اختراعات و نوآوری ظهر امروز با حضور مسئولان کشوری و لشکری و برزگیدگان مسابقات جهانی در سالن شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

سرهنگ مرتضی عمومهدیدر این مراسم  با اشاره به حدیث معروف «علم سلطان است»، گفت: کشورهایی در دنیا در مقام حکمرانی هستند که به مقام علم و دانش تعظیم کردند و آن را بزرگ دانستند.

معاون هماهنگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به جایگاه و مقام علمی کشور ایران، تصریح کرد: امروز هم اگر بخواهیم در دنیا حرفی داشته باشیم، اگر در مقام علم و دانش سرآمد نباشیم در جهان حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه کشور ما دارای یک حکومت دینی  و مدعی نجات بشریت است، تصریح کزد: اگر بخواهیم این توانایی نجات بشریت را ثابت کنیم با موفقیت در یکی دو عرصه نمی توان این ادعا را بر کرسی نشاند و به ویژه نیاز داریم که در عرصه علمی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عمومهدی تاکید کرد: باید گفتمانی در کشور حاکم شود که به آن توجه شود، ما در گام اول انقلاب با وجود تمام موفقیت هایی که کسب شد در گفتمان علمی نقطه ضعف داشتیم و یکی از عرصه هایی که رهبر معظم انقلاب به ان اشاره کردند که باید قوی شود همین علم و دانش است و اگر پذیرفتیم که در مسئله ای ضعف داریم به سمت حل شدن آن می رویم.

این باور در کشور وجود ندارد که باید از این جوانان حمایت کرد

معاون هماهنگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان ادمه داد: در مقام ایده و فکرپردازی و اندیشه سازی جوانان ما در دنیا حرف های خوبی برای گفتن دارد و همین المپیادها و مسابقات جهانی که جوانان ایرانی رتبه های برتر را کسب می کنند نشان دهنده این موضوع است اما متاسفانه این باور در کشور وجود ندارد که باید از این جوانان حمایت کرد.

وی با بیان اینکه در مجموعه سپاه پاسداران چند مجموعه هستند که وظیفه حمایت از طرح های عملی را دارند، گفت: پشتیبانی مادی و معنوی از ایده ها و اختراعات برای تبدیل شدن به محصول نهایی از جمله حمایت های سپاه از ایده ها است.

عمومهدی در پایان با بیان اینکه به دنبال این هستیم خدماتی در حوزه عمل و فناوری به جوانان نخبه فراهم کنیم، گفت: پس از اجرایی شدن این خدمات به اطلاع عموم عزیزان خواهیم رساند.

باید هرچه بیشتر جوانان به مسئله تحقیقات راغب بشوند

احمد منشی دیگر سخنران این مراسم با اشاره به اهمیت تحقیقات، اظهار کرد: در قرن ١٨ در انگلستان محققی به نام جوزف اسپرین در تحقیقاتی که داشت متوجه شد اگر آهک و خاک رس را باهم مخلوط و سپس پودر کند محلول بسیار چسبنده ایجاد می شود و سیمان کشف شد.

این محقق برتر کشورمان با بیان اینکه این کشف ساده تبدیل  به بزرگ ترین تناژ تولیدی در دنیا شده است، عنوان کرد: یک کشف ساده موجب شده ساختمان های عطیم، پل ها و سدهای عظیمی ساخته شود و خلق ثروت کند.

وی با اشاره به تحقیقات استخراج شده از قرآن که قابل استناد است، گفت: در قرآن می فرماید، کوه ها را بنگر که گویی ثابتند اما مانند باد در حرکت هستند و امروز حرکت ٣٠ کیلومتر در ثانیه زمین در فضا ثابت شده است.

منشی با بیان اینکه محققان اول أثار علل را بررسی می کنند و بعد علل أثار را می بینند، گفت: بارزترین موردی که در سال ٩٩ خودش را در تحقیقات نشان داد تحقیقات برای واکسن کووید١٩ یود و کشورهای مختلفی برای این کار وارد عمل شدند و حتی در حال تبادل اطلاعات هستند و نشان می دهد جامعه جهانی باید با هم کار کنند تا به نتیجه برسند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه آینده از آن شما جوانان است، گفت: باید هرچه بیشتر جوانان به مسئله تحقیقات راغب بشوند و تحفیقات را به عنوان یک کار ارزشمند بپذیرند که گسترش مرزهای دانش یکی از وظایف جوانان و محققان جوان است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد