صفحه اصلی » سیاسی » اسرائیل دیگر توان حمله ندارد و فقط در حال دفاع است/ /کشتی های بی نام نشان آنها در دریا به تیر غیب مقاومت گرفتار شدند

نماینده ولی فقیه در سپاه:

اسرائیل دیگر توان حمله ندارد و فقط در حال دفاع است/ /کشتی های بی نام نشان آنها در دریا به تیر غیب مقاومت گرفتار شدند

نماینده ولی فقیه در سپاه با توجه به حوادث اخیر خاطر نشان کرد: امروز ما اراده خود را به آمریکا تحمیل کردیم و رژیم صهیونیستی دیگر حمله کننده نیست و دفاع کننده است و شعار نیل تا فرات سر نمی‌دهد و امروز گنبد پوشالی آنها فرو ریخته است و کشتی های بی نام نشان آنها در دریا به تیر غیب نیرو های مقامت گرفتار است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۶

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در جمع دانشجویان، فرماندهان و کارکنان دانشگاه حضرت امیرالمومنین علیه السلام گفت: دانشگاه حضرت امیرالمومنین از برجسته ترین مراکزی است که در زمینه های پاسداری نیروهای کار آزموده و با توانمندی بالا آموزش می دهد.

وی با توجه به سالروز آزادسازی خرمشهر، در خصوص روزهای ابتدایی اشغال این شهر افزود: در آن روزها سلحشوران مقاوم در خرمشهر ۳۴ روز مقاومت کردند که منجر به مقاومت خرمشهر گردید و رزمندگان اسلام تنها با سلاح آرپی‌جی به مقابله با نیروهای بعثی می‌پرداختند در حالی که انبار توپ ۱۰۶ در خرمشهر بود ولی به واسطه رئیس جمهور خائن بنی‌صدر امکان دسترسی فراهم نبود.

حاجی صادقی در ادامه خاطر نشان کرد: روزی شهید جهان آرا به بنده گفتند اگر قم رفتید سلام من را به آیت الله مشکینی برسانید و بگو ما فرماندهان در این دوران سخت خیلی تلاش کنیم مایحتاج اولیه رزمندگان را فراهم کنیم و سلاحشان را از مهمات پر کنیم اما در اینجا آنچه می‌جنگد ایمان است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص ایمان رزمندگان اسلام در دفاع مقدس افرود: آنچه باعث می شود رزمندگان در این لحظات سخت استقامت کنند ایمان و باور آنان بود که با انجام فرایض دینی و تقوای بالا موفق به پیروزی در ۸ سال دفاع مقدس شدند.

وی در ادامه تاکید کرد: دو عاملی که شخصیت هر انسان و هر امتی را شکل می دهد سطح بینش و معرفت و سطح تعلقات و وابستگی ها آن است، اگر سطح معرفت انسان تنها به دنیا اختصاص پیدا کرد تعلقات او هم فقط در دنیا خلاصه خواهد شد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر این اینکه خیلی ها لغزش شان بخاطر ضعف معرفت آنان هست افزود: هرچه تعلقات انسان والاتر شد تلاش علمی او برای کسب معرفت به معبود بیشتر خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه با اشاره به ایه شریفه يَعْلَمُونَ ظَاهِرًا مِنَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ عَنِ الْآخِرَةِ هُمْ غَافِلُونَ افزود: اگر قرآن انسان ها را به دو گروه مریدان دنیا و مریدان آخرت تقسیم می کند به سطح معرفت و تعلقات انسان اشاره می کند و ما در پاسداری باید سطح معرفت و تعلقات خود را ارتقا دهیم.

وی گفت: ما برای اینکه این انقلاب را در مقابل تهدیدات سخت و جنگ نرم نگهداری و حفظ کنیم نیاز به قوت درونی ایمان و قدرت نظامی داریم و در مراکز دانشگاهیمان باید این دوبال را با هم رشد دهیم.

بعضی ها به برکت انقلاب به جایی رسیدند ولی در این مسیر ثابت قدم نماندند

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه افزود: اینکه، بعضی ها به برکت انقلاب به جایی رسیدند ولی در این مسیر ثابت قدم نماندند، مشکل از تعلق داشتن آنان بود و همین تعلقات بود که آنان را به زمین زده است.

ایشان در مورد خصوصیات مومن واقعی خاطرنشان کرد: مومن واقعی کسی است که تا پایان در سنگر انقلاب باقی بماند و تاریخ نشان داده است ۱۸ هزار نفر با نماینده امام حسین(علیه السلام )بیعت کردند اما تنها ۷۲ نفر تا پایان جان پای حضرت ماندند.

حجت الاسلام حاجی صادقی در تشریح ویژگی های پاسداری افزود: پاسداری تجلی این است که من جز به رضای خدا به چیزی نمی اندیشم و این ریشه در سیره امیرالمومنین (علیه السلام ) دارد که وقتی فاتح خیبر و خندق شد نگفت رستگار شدم اما در زمان شهادت فرمود رستگار شدم و شهید عزیزمان سردار حاج قاسم سلیمانی هم، با تاسی از همین فرهنگ که فقط گفت دوای درد من لقاء الله است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح ابعاد رسالت سپاه پاسداران تاکید کرد: رسالت سپاه ثابت است و تغییر نمی‌کند و آن حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است و برای انجام این رسالت هر زمان در هر ماموریتی که اقتضا کند انجام وظیفه می کند.

همچنین حجت الاسلام حاجی صادقی خطاب به دانشجویان گفت: دشمنان ما دنبال این هستند که انقلاب را از درون دچار استحاله کنند اما وظیفه پاسداری ما اقتضا می‌کند که در بصیرت و امید بخشی به مردم تلاش کنیم تا یک دولت اسلامی و انقلابی شکل بگیرد.

ایشان با اشاره به وظایف و شرایط موجود خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که در هر جا قرار داریم مجاهدت کنیم که پایه‌های انقلاب اسلامی محکم شود و به لطف الهی روزهای خوشی در انتظار انقلاب اسلامی است و ما از این گردنه های سخت و دشوار عبور خواهیم کرد و خرمشهر های دیگری را به لطف الهی فتح خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد