صفحه اصلی » سیاسی » سطح تحمل رژیم صهیونیستی به ۸ روز کاهش پیدا کرده است

سطح تحمل رژیم صهیونیستی به ۸ روز کاهش پیدا کرده است

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا گفت: رژیم صهیونیستی امروز دست از پا خطا کند مثل آن ۱۲ روز شکست خواهد خورد، سطح تحمل این رژیم به ۸ و ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۲ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار جواد استکی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با تأکید بر اهمیت نعمت بزرگ ولایت، اظهار داشت: امید داریم همان‌طور که حضرت امام(ره) گفتند ولایت را حمایت کرده و حفظ جمهوری اسلامی که از نماز هم واجب‌تر است به عمل در بیاوریم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا افزود: دشمن ۳۱ شهریور ۵۹ به کشور ایران حمله کرد و یکی از اهداف مهم آن فتح خرمشهر بود، در این حمله به سپاه سوم عراق در جنوب مأموریت داده شد و اشغال خرمشهر را به لشکرهای ۳۱ و ۳۳ مأموریت دادند، البته اول فکر می‌کردند خرمشهر را با دو گردان فتح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن فکر می‌کرد سه روزه حکومت را تغییر می‌دهد، تصریح کرد: آماری که از دو روز اول جنگ در خرمشهر داریم ۲۰۰ شهید از نیروهای نظامی و ۴۸۰ شهید از مردم بی گناه است، مردمی که در خرمشهر ۳۴ روز ایستادگی کردند.

سردار استکی با اشاره به شهادت رزمندگان و پاسداران در جریان این مقاومت بیان داشت: پایه‌ریزی مقاومت در مقابل دشمن را رزمندگان و مردم در خرمشهر انجام دادند اگر امروز شاهد جبهه مقاومت هستیم الگوی آن خرمشهر است، عراقی‌ها نام خرمشهر را محمره نامیدند و گفتند اگر ایرانی‌ها خرمشهر را پس گرفتند کلید بصره را به آن‌ها می‌دهیم، در آبادان نیز بیش از یک سال مقاومت صورت گرفت و همه این مقاومت‌ها با امکانات و نیروهای کم اتفاق افتاد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا افزود: اینکه حضرت امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد به این دلیل است که نیروها و امکانات بسیار تفاوت داشت، صدام طعم شکست را در خرمشهر چشید و این جز ایمان و اعتقاد و رهبری حضرت امام به دست نیامد، با این پیروزی برگ زرینی در تاریخ ملت ایران به جا ماند و بعد از آن عراق عقب‌نشینی کرد و ما آن را تعقیب کردیم، بیش از ۲۰۰ هزار شهید پس از این ۸ سال بر جای ماند و این الگویی برای مقاومت تمام کشورها شد.

وی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب مبنی بر اینکه خرمشهرها در پیش است، گفت: فلسطین یکی از آن‌ها است، جامعه اسلامی آن بزدلانی که با رژیم صهیونیستی وارد مذاکره شدند را نمی‌بخشد و مردم فلسطین با الگوی دفاع مقدس در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادند، رژیم اشغالگر قدس امروز دست از پا خطا کند مثل آن ۱۲ روز شکست خواهد خورد و سطح تحمل این رژیم به ۸ و ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است.

سردار استکی ادامه داد: صهیونیست‌ها بعد از عادی‌سازی محله‌ای به نام شیخ جراه را می‌خواستند بگیرند و قانونی تصویب کردند که هر اسرائیلی می‌تواند یک خانه غصب کند و تمام فلسطین با هم هماهنگ شدند، در جنگ ۸ روزه فلسطینی‌ها هزار موشک و در جنگ ۱۲ روزه بیش از ۴ هزار موشک با بردهای بالاتر زدند و شاکله رژیم صهیونیستی بر هم خورد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا تصریح کرد: این رژیم جنایت‌کار کودک‌کش و وحشی بیش از ۲ هزار خانه فلسطینی را تخریب کرد و ۸۰۰ هزار فلسطینی از آب آشامیدنی محروم شدند، پیامی که مقام معظم رهبری دادند باعث دلگرمی آن‌ها شد و امروز جبهه مقاومت در عراق و سوریه و یمن و فلسطین به پیروزی رسیده است، یک روزی فلسطینی‌ها با مکاتب کمونیستی مقابله می‌کردند و این پیروزی خرمشهر دیگری بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش‌رو، بیان داشت: تأکید مقام معظم رهبری برای حضور مردم در انتخابات همبستگی و وحدت مردم را نشان می‌دهد ولی نباید مشکلات را با گفتمان انقلاب اسلامی گره زد، ۸ ویژگی که رهبر برای رئیس‌جمهور اصلح ذکر کردند شامل کفایت مدیریت، با ایمان، عدالت خواه، ضد فساد، عملکرد انقلابی ، توجه به جوان ها، مردمی بودن، امیدوار باشد و مردم را مایوس نکند؛ باید بدانیم میدان تعیین کننده است و دیپلماسی در پشت آن است اگر در میدان برگ برنده نداشته باشیم دیپلماسی شکست خواهد خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد