صفحه اصلی » اجتماعی » ۶۱۷ مورد جدید کرونا در اصفهان شناسایی شد

۶۱۷ مورد جدید کرونا در اصفهان شناسایی شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای بیش از ۶۰۰ نفر در ۲۲ شهرستان استان خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱۷ مبتلای جدید شناسایی و ۱۹۸ نفر کارشان به بستری کشید در این مدت ۱۵ خانواده هم به خاطر مرگ کرونایی داغدار شدند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین آمار کرونا، اظهار داشت:  در 24 ساعت گذشته بیش از 600 موردبیمار کرونایی در 22 شهرستان اصفهان شناسایی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به آمار روزانه کرونا در 22 شهرستان اصفهان، اظهار داشت: از دیروز تا امروز 617 مبتلای جدید شناسایی شدند و 198  نفر کارشان به بستری کشید در این مدت 15 خانواده هم در استان به خاطر مرگ کرونایی داغدار شدند که همچنان شاهد روزهای تلخ کرونایی باشیم.

آرش نجیمی افزود: 189 بیمار مرخص و 198 بیمار جدید بستری شدند که مجموع بیماران بستری را در بیمارستان‌های استان به 1131  بیمار رساند در حال حاضر 268 بیمار نیز در بخش مراقبت‎های ویژه تحت درمان هستند.

در همین حال، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با اشاره به علت کاهش آمار مبتلایان به کرونا در هفته‌های اخیر، اظهار داشت: ما از قله عبور کردیم و پیک چهارم را پشت سر گذاشتیم در قسمت دامنه موج هستیم و هنوز به پایین نرسیدیم.

کمال حیدری افزود: آمار اعلام شده افرادی هستند که به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند، در حالی که روزانه فقط در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2120 نفر با علائم کرونا مراجعه کردند و ما نباید خیلی خوش خیال باشیم که خطر برطرف شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه وضعیت کرونا در استان بسیار شکننده است، گفت: اگر قدری اهمال کاری و عادی انگاری بشود شرایط بسیار بدتری را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در مردم نهادینه شده و همچنین در و پنجره‌ها باز است و تهویه هوا مناسب‌تر شده بنابراین رعایت دستورالعمل‌ها باعث کاهش آمار شده است.

حیدری تصریح کرد: روزانه چندین هزار نفر در استان واکسینه می‌شوند و اگر بتوانیم این روند را ادامه بدهیم در دو یا سه ماه آینده می‌توان امیدوار بود از آن خطرهایی که برای افراد در معرض خطر وجود دارد رها شوند و به مردم توصیه می‌شود باز هم موارد بهداشتی را رعایت کنند تا پوشش واکسیناسیون کامل شود و موج‌های بعدی اتفاق نیفتد یا کمتر عارضه داشته باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فردی و اجتماعی، اظهار داشت: ما سه موج را پشت سر گذاشتیم و از موج چهارم هم در حال عبور هستیم، اگر موجی تمام شود مردم دوباره بی‌خیال می‌شوند و ما از این بابت نگرانیم و از مردم درخواست می‌شود همچنان کرونا را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد