صفحه اصلی » اجتماعی » غرق شدن جوان 17 ساله در سد خمیران/ ضرورت حل مشکل نجاتگران هلال احمر تیران و کرون

 مدیربحران شهرستان تیران و کرون خبر داد؛

غرق شدن جوان 17 ساله در سد خمیران/ ضرورت حل مشکل نجاتگران هلال احمر تیران و کرون

مدیر بحران شهرستان تیران و کرون گفت: جوانی ۱۷ ساله عصر روز جمعه پس از اقدام برای شنا و ناتوانی در کنترل خود در سد خمیران غرق شده و جان خود را از دست داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۸

فرامرز بیگدلی  در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: جوانی ۱۷ ساله عصر روز جمعه حوالی ساعت ۱۴و ۴۵ دقیقه پس از اقدام برای شنا و ناتوانی در کنترل خود در سد خمیران غرق شده و جان خود را از دست داد.

مدیر بحران شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه با تلاش عوامل امدادی و غواصی، جسد جوان از آب خارج و تحویل ماموران نیروی انتظامی شد، گفت: شنا کردن در کل محدوده سد خمیران ممنوع و غیر مجاز است و رعایت نکردن مسائل ایمنی با توجه به عدم استقرارنیروهای غریق نجات در منطقه سد خمیران حوادثی ناگوار را در پی خواهد داشت.

وی افزود: کلیه نیروهای امداد و نجات و عملیات شهرستان در محل حادثه حضور یافتند ولی با توجه به شرایط، برای امداد رسانی نیروهای آب منطقه ای مستقر در سد زاینده رود به منطقه فراخوان شدند.

مدیر ستاد مدیریت بحران شهرستان با اشاره به افزایش زمان روند نجات یا یافتن جنازه غرق شدگان با توجه به فراخوان نیروهای امداد و نجات از خارج شهرستان، تصریح کرد: امداد و نجات در مناطق آبی در شرح عملیات هلال احمر شهرستان تعریف نشده و نیروهای غریق نجات هلال احمر اجازه فعالیت ندارند که با حل این مشکل امداد رسانی در زمان کمتری صورت خواهد گرفت.

بیگدلی ایجاد موانع و حصار در اطراف سد خمیران را امری ضروری برای جلوگیری از ورود افراد به صورت غیر مجاز به مناطق پرخطردانست و افزود: مردم باید نسبت به رعایت اصول ایمنی هوشیار باشند و با توجه به گرمی هوا از شنا کردن در کانال های آب، استخرهای کشاورزی، سد های مخزنی و بند های خاکی خودداری کنند تا شاهد وقوع چنین حوادث ناگواری نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد