صفحه اصلی » اقتصادی » فعالیت بیش از 500 خانه بومی گردی دارای مجوز در استان و تمرکززدایی در صنعت گردشگری استان

فعالیت بیش از 500 خانه بومی گردی دارای مجوز در استان و تمرکززدایی در صنعت گردشگری استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: هم افزایی برای اعتلا و توسعه گردشگری در شهرستان های اصفهان با همکاری مدیران ارشد و شهرداری ها رقم خورده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۸

فریدون الهیاری در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اینکه توسعه گردشگری از اصفهان به مناطق مختلف استان صورت رفته است اظهارکرد: این اقدام موجب افزایش ماندگار توریست از یک روز به سه روز در دوران پیش از کرونا افزایش یافت و در پسا کرونا نیز شاهد این موضوع خواهد بود.

وی بیان داشت: ظرفیت های گسترده ای در مناطق گردشگری استان اصفهان وجود دارد که این موضوع موجب ایجاد علاقه مندی برای توریست جهت بازدید و استفاده خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه هم افزایی خوبی برای توسعه فرصت های گردشگری رقم خورده است، تصریح کرد: هم افزایی برای اعتلا و توسعه گردشگری در شهرستان های اصفهان با همکاری مدیران ارشد و شهرداری ها رقم خورده و در برنامه های شهری و روستایی نگاه حفظ میرذاث فرهنگی و بافت گردشگری نقش داشت.

وی ادامه داد: همین اقدامات تحرک بالایی برای رونق صنعت گردشگری شده و ارزش افزوده و اقتصاد مناطق را بهبود بخشیده و امکان درآمدزایی محلی را افزایش داده است.

الهیاری، بوم گردی با احیا خانه های تاریخی در مناطق روستایی را یک برنامه منظم و منسجم در راستای جذب توریست بیان کرد و گفت: استان اصفهان رتبه اول راه اندازی این طرح را در کشور دارد.

وی اضافه کرد: راه اندازی خانه های گردشگری در اسکان گردشگران، کافه و فروشگاه های سنتی و موزه مرود استفاده است و سرمایه گذاری بخش خصوصی روبه رشد.

وی یادآورشد: در حال حاضر بیش از 500 خانه بومی گردی دارای مجوز و یا در حال دریافت آن هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد