صفحه اصلی » استان اصفهان » فریدون‌شهر » برگزاری کمیته مناسب‌سازی؛ فرصت برابر برای معلولین، یک قدم برای آینده

برگزاری کمیته مناسب‌سازی؛ فرصت برابر برای معلولین، یک قدم برای آینده

کمیته مناسب سازی اماکن به منظور فراهم کردن دسترسی حضور معلولان، افراد کم توان جسمی و سالمندان در شهرستان فریدونشهر تشکیل جلسه داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ اداره بهزیستی شهرستان فریدونشهر اولین جلسه «کمیته مناسب سازی و دسترسی پذیری» این شهرستان در سال جاری را برگزار شد.

ابراهیم اصلانی، معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری فریدونشهر، که ریاست این جلسه را برعهده داشته در آن از نظام مهندسی خواست بر رعایت اصول استاندارهای مناسب سازی ساختمان‌ها به ویژه ساختمان‌های اداری نظارت داشته باشند.

در ادامه این جلسه ضمن تأکید بر لزوم رعایت استانداردهای مناسب سازی در بانک‌ها از شهرداری خواسته شد شرایط دسترسی معلولان و سالمندان به معابر و فضاهای شهری را فراهم آورده و در طرح‌های خود این اصل را مدنظر داشته باشد.

افسانه امیری، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فریدونشهر، نیز در این جلسه با اشاره به قرار داشتن پارامترهای مربوط به مناسب سازی در بین گزاره‌های مورد ارزیابی ادارات و دستگاه‌های اجرایی، نکات لازم برای رعایت در این رابطه را متذکر شد.

«مناسب سازی اماکن برای افراد کم توان جسمی، معلولان و همچنین سالمندان» مبحثی است که سال‌هاست اداره بهزیستی بر اجرای آن به منظور فراهم کردن امکان حضور بدون مشکل این قشر در سطح جامعه و اماکن عمومی تأکید می‌کند.

طبق آمارها اگر تغییر ویژه‌ای در الگوی جمعیتی کشور رخ ندهد، جمعیت کشور رو به پیری می‌رود و در آینده جمعیت جوانِ در اختیار برای رسیدگی به سالمندان به شدت کاهش پیدا می‌کند لذا فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای آمادگی ورود به این دوره، اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد