صفحه اصلی » سیاسی » رویکرد کنونی رئیس جمهور برای حل بحران آب زاینده‌رود رویکردی ضعیف است/ لیست نهایی اعضای شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان تا ۱۴ خردادماه اعلام خواهد شد

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در اصفهان:

رویکرد کنونی رئیس جمهور برای حل بحران آب زاینده‌رود رویکردی ضعیف است/ لیست نهایی اعضای شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان تا ۱۴ خردادماه اعلام خواهد شد

رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در اصفهان گفت: در صورت اجرای مصوبات از سوی دولت یازدهم و دوازهم، زاینده‌رود با وضعیت بهتری مواجه بود، چرا که بهانه‌هایی که برای وضعیت این روزهای زاینده رود رقم خورده، قابل قبول نیست و بعید می‌دانیم در روزهای باقی مانده دولت دوازدهم انتقال آب به فلات مرکزی صورت بگیرد

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام  احمد سالک در نشست خبری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر اظهار داشت: انتخابات 1400 به عنوان آغازی برای تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب به شمار می‌رود و دارای حساسیت فوق‌العاده بالایی است و یک حرکت انقلابی و جوانگرا را در چهل ساله دوم انقلاب اسلامی ترسیم می‌کند، به گونه‌ای که دولت آینده باید بر اساس محورهای این بیانیه جوان، حزب‌اللهی، کارامد و انقلابی باشد.

وی ادامه داد: پس از ابتذال دموکراسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حضور بیگانگان علیه جمهوری اسلامی در فضای مجازی نیز افزایش یافته است و در حال حاضر دشمنان اقداماتی نظیر پمپاژ ناامیدی، یاس و ناکارمدی بین ملت را پیش گرفته‌اند، در مقابل جمهوری اسلامی به دستاوردهای بسیار عظیمی در زمین و هوا و دریا دست یافته است؛ امروزه نخبگان کشور و شرکت‌های دانش بنیان تحولات بزرگی را رقم زده‌اند و در تولید هواپیما دو زیستی تمام کامپوزیت، چهارمین کشور جهان هستیم.

 رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در اصفهان بیان داشت: مردم ما دارای قدرت تشخیص بالایی بوده که با مشاهده 7 نامزد ریاست جمهوری، تماشاگر و شنونده قول‌ها و وعده‌های آن‌ها هستند و همچنین توجهی به وعده‌های پوپولیستی از سوی آن‌ها ندارند، این در حالی بوده که در این میان برنامه‌های کاندیداها در راستای رفع فقر و بیکاری، تورم و تحریم نیز نیازمند اطلاع‌رسانی است.

برآورد مثبتی از حضور مردم استان اصفهان در انتخابات دارم
وی افزود: مردم استان در تمامی عرصه‌ها به عنوان پیشکسوت حرکت‌های انقلابی به شمار می‌روند در حالی که مسائلی نظیر آب خواسته عموم مردم استان به شمار می‌رود، با این وجود برآورد مثبتی از حضور مردم استان اصفهان در انتخابات دارم. مردم می‌دانند که برگزیدن یک فرد ولایی و انقلابی برای این دوره ریاست جمهوری می‌تواند زمینه ایجاد یک اراده برای حل مشکلات مردم را به وجود بیاورد، چرا که اکنون آمار بیکاری در استان ۲.۵ درصد از سایر استان‌ها بیشتر است و تولیدکنندگان اصفهانی دارای مشکلاتی در دریافت مواداولیه خود هستند.

حجت‌الاسلام سالک گفت: از میان 500نفر نامزد داوطلب، حدود 146نفر در چرخه اولیه فرآیند انتخاب مجمع نیروهای انقلاب قرار گرفتند که پس از برجسته شدن معیارها، ۲۱ نفر از اساتید دانشگاه‌های معتبر و فعالان شهری انتخاب شده و به 3 گروه ۷ نفره تقسیم بندی شدند که پس از مصاحبه با 146نفر افراد منتخب، در نهایت 52 نفر برگزیده شدند که از میان این افراد لیست 13نامزد نهایی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان اعلام می‌شود.

لیست نهایی اعضای شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان تا ۱۴ خردادماه اعلام خواهد شد

وی پیرامون لیست نهایی اعضای شورای شهر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان تصریح کرد: لیست نهایی نامزدها باید تا موعد 4خردادماه آماده می‌شد اما به موجب ابتلا برخی از شرکت‌کنندگان به بیماری کرونا و مسائلی از این دست موجب تاخیر در اعلام لیست نهایی شد که در این راستا لیست نهایی تا ۱۴ خردادماه اعلام خواهد شد.

عضو شورای عالی مجمع نیروهای انقلاب استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان قطب و نگین فرهنگی جهان به شمار می‌رود و بزرگترین سرمایه‌های میراث فرهنگی نیز در این استان قرار دارد، این در حالی است که تنها در شرق اصفهان، هزاران میراث فرهنگی وجود دارد که شاهد تخریب آن‌ها در آینده‌ای نزدیک هستیم. همچنین به موجب خشک شدن زاینده‌رود و تالاب گاوخونی شاهد شکست زمین و ایجاد نگرانی از بابت خسارت‌های عدیده در آثار فرهنگی خواهیم بود.

وی با بیان این که رویکرد کنونی رئیس جمهور برای حل بحران آب زاینده‌رود رویکردی ضعیف است، بیان کرد: در صورت اجرای مصوبات از سوی دولت یازدهم و دوازهم، زاینده‌رود با وضعیت بهتری مواجه بود، چرا که بهانه‌هایی که برای وضعیت این روزهای زاینده رود رقم خورده، قابل قبول نیست و بعید می‌دانیم در روزهای باقی مانده دولت دوازدهم انتقال آب به فلات مرکزی صورت بگیرد. با وجود اینکه ۵ میلیون ساکن استان اصفهان این روزها نگران آب شرب خود و جریان آب در زاینده‌رود هستند، آقای اردکانی وعده انتقال آب به فلات مرکزی ایران را به خوبی تشریح کردند که با وجود آن که خوب است، انحرافی در خواسته مردم محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام سالک با بیان اینکه اصفهان پس از تهران بیشترین مالیات را پرداخت می‌کند اما کمترین بازگشت را به خود شاهد است، افزود: حدود بیست درصد از مالیات بازگشت داده شده اما این اصلا برای مشکلات استان کافی نیست. از نمایندگان فعلی مجلس تقاضا داریم که راهی که ما آغاز کردیم را ادامه دهند و خواستار بازگشت بیشتر مالیات به استان باشند.

وی تاکید کرد: بسیاری از مردم متولد در استان‌های همجوار، اکنون ساکن استان اصفهان هستند و ما هیچگونه اختلافی با مردم سایر استان‌ها نداریم، اما این نکته حائز اهمیت است که طی 14سال خشکسالی در اصفهان شیرازه زندگی کشاورزان و باغداران اصفهان از هم پاشیده و با وجود آن که پنبه به عنوان بزرگترین محصول کشاورزی شرق استان به شمار می‌رفت، بحران آب باعث خشکی 8سفره آب زیرزمینی استان و ایجاد وضعیت بحرانی در تولید پنبه شده است.

عضو شورای عالی مجمع نیروهای انقلاب استان اصفهان ادامه داد: مبنای تایید صلاحیت‌های این دوره از سوی شورای نگهبان، تشکیل پرونده‌ها از مراجع مختلف بوده است، بنابراین مصلحت اندیشی صورت نگرفته و مورد حمایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است، چرا که برخی از افراد طی درخواست‌هایی از رهبر معظم انقلاب برای صدور حکم حکومتی، خواستار فراهم شدن زمینه‌ای گسترده برای ورود افراد بیشتر به انتخابات شدند که ایشان کوچکترین توجهی به این افراد نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: در نگاه نخست، گمان‌ها بر این بود که رد صلاحیت‌ها می‌تواند موجب کاهش مشارکت در انتخابات شود، اما در صورت اطلاع‌رسانی مستند و درست برنامه‌ها از سوی کاندیدها، به تدریج مشارکت مردم نیز بیشتر می‌شود. به نظر می‌رسد آماری بالای ۴۰ میلیون مشارکت در این دوره انتخابات داشته باشیم.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد