صفحه اصلی » سیاسی » اجرای طرح بیانیه گام دوم در آیینه کلام امام صادق(ع)/ پویش گوهرهای خمینی در شاهین شهر برگزار می شود

به مناسبت14 و 15 خرداد ماه؛

اجرای طرح بیانیه گام دوم در آیینه کلام امام صادق(ع)/ پویش گوهرهای خمینی در شاهین شهر برگزار می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهین شهر و میمه گفت: اجرای طرح بیانیه گام دوم در آیینه کلام امام صادق(ع)، برگزاری مسابقه مکتب امام خمینی(ره)، اعزام مبلغ و مبلغه برای مراکز تبلیغی، پویش گوهرهای خمینی و طرح 14 روز در 14 گام تشکیل دولت اسلامی ویژه برنامه های این اداره به مناسبت 14 و 15 خرداد است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۱

حجت الاسلام حسن بابایی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: حضرت امام(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود اینگونه بیان کرده ما مفتخریم که مذهب ما «جعفرى» و فقه ما که دریاى بی‌پایان است، یکى از آثار اوست. ما مفتخریم به همه ائمه معصومین -‌علیهم صلوات اللَّه- و متعهد به پیروى آنانیم. ما مفتخریم که ائمه معصومین ما -‌صلوات اللَّه و سلامه علیهم- در راه تعالى دین اسلام و در راه پیاده کردن قرآن کریم که تشکیل حکومت عدل، یکى از ابعاد آن است، در حبس و تبعید به سر برده و عاقبت در راه براندازى حکومت‌هاى جائرانه و طاغوتیان زمان خود شهید شدند. ما امروز مفتخریم که می‌‏خواهیم مقاصد قرآن و سنت را پیاده کنیم و اقشار مختلفه ملت ما در این راه بزرگِ سرنوشت‏‌ساز سر از پا نشناخته، جان و مال و عزیزان خود را نثار راه خدا می‌‏کنند. (وصیت‌نامه سیاسی ـ الهی امام، ص 7 و 8)

اجرای طرح بیانیه گام دوم در آیینه کلام امام صادق علیه السلام

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهین شهر و میمه با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حرکت تمدنی بود که انسدادِ تاریخیِ بعد از رنسانس را شکست و عصر جدیدی را آغاز کرد افزود: بی شک «بیانیۀ گام دوم»، انقلاب اسلامی را در چنین مقیاسی شناسایی می‌کند و شاخص‌های جدیدی برای ارزیابیِ موفقیت‌ها و کاستی‌های آن ارائه می‌دهد.

وی اضافه کرد: بیانیۀ گام دوم، خلاصه اسنادی است که علمای شیعه برای راهبریِ حوادث اجتماعی تنظیم کرده‌اند. این سند رفیع‌تر از کتاب «تنبیهُ‌الاُمّه» علامه نائینی و اندیشۀ اجتماعیِ بزرگانی چون شهید صدر است؛ چون آن‌ها در مقام راهبریِ یک انقلاب تمدنی در مقیاس جهانی نبودند، به همین مناسبت تدوین محتوای تبلیغی ویژه مبلغین و مبلغات در ایام 14، 15 و 16 خرداد از برنامه های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه است.

برگزاری مسابقه مکتب امام خمینی(ره)

حجت الاسلام بابایی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) فرمودند خصوصیات امام، استثنایی و ممتاز و بی‏ نظیر است و هر چه در ابعاد شخصیت ایشان تأمل كنیم، این استثنا و امتیاز بهتر و بیشتر آشنا می شویم. حال كه این داغ بزرگ، دلهای ما را گداخته است و غم سنگينی قلب‌هاى ما را می‏ فشارد، خلأ وجود او را بیشتر احساس می كنیم. اضافه کرد: به مناسبت ایام 14 و 15 خرداد مسابقه مسابقه مکتب امام خمینی (ره) از هفت اصل مکتب امام خمینی (ره) که برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی به عنوان است برگزار می شود این مسابقه به مدت هفت روز از نهم تا 16 خرداد ماه در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

اعزام مبلغ و مبلغه برای مراکز تبلیغی

وی با تاکید بر اینکه در مکتب امام خمینی (ره)، تبلیغ یک مفهوم درجه دوم نیست خاطرنشان کرد: هدف علم آموزی، تبلیغ است و علمی که به کار تبلیغ نیاید اصالت ندارد چرا که از دیدگاه امام خمینی (رحمه الله علیه) روند هدایت انسان ها در تبلیغ حقیقت قرار دارد.

حجت الاسلام بابایی افزود: امام(ره) همچنین می فرمایند همان طور که تحصیل یک تکلیف است، تبلیغ بالاتر از او قرار دارد، تحصیل مقدمه تبلیغ و مقدمه انذار مردم است. تحصیل وسیله‌ای براى تربیت است. آیه نَفْرْ مى‏‌فرماید که: چرا نمى‌‏روید تحصیل کنید تا برگردید مردم را انذار کنید تحصیل براى این است که مردم انذار بشوند، به مردم مسائل گفته شود. مسأله تبلیغات یکى از مسائل بسیار مهمى است که شاید در رأس بیشتر از امور واقع شود به منظور ترویج اندیشه های امام خمینی رحمه الله علیه اعزام مبلغ و مبلغه به صورت حقیقی و در فضای مجازی از دیگر برنامه های اداره تبلیغات اسلامی می باشد.

پویش گوهرهای خمینی

رئیس داره تبلیغات اسلامی شاهین شهر و میمه در اهمیت وصیت نامه امام خمینی(ره) ابراز کرد: امام(ره) فردی بودند که در اندیشه های ناب اسلامی متخصص و اسلام شناس بودند و نظرات ایشان از مهم ترین نظرات و تفسیرهای موجود در این حوزه ها می باشد که این نظرات در حوزه های مختلف قرآنی، فلسفی، فقهی، عرفانی و …. نیز مطرح می شود.

وی با بیان اینکه هر فردی در طول زندگانی خود سیر تکاملی را می پیماید، خاطرنشان کرد: دانشمندان و بزرگان از این سیر صعودی مستثنا نیستند. بدین منظور چه بسا دانشمندی که در اواخر عمر نظرات خود را در اوایل جوانی بررسی می کند، نظریات و ایده های اولیۀ خود را اصلاح یا تکمیل می کند.

حجت الاسلام بابایی با تاکید بر اینکه آخرین اثر یک دانشمند از آراء اولیه اش مهم تر می باشد تصریح کرد: امام خمینی رحمه الله علیه نیز در سالهای پایانی عمر با برکت خود به نگارش وصیت نامه روی آورده و سعی می کنند تمام مطالب مهمی را که برای استمرار انقلاب اسلامی مفید و قابل توجه است برای ملت بیان کنند. لذا اداره تبلیغات اسلامی شاهین شهر و میمه پویش گوهرهای خمینی را بمنظور مطالعه وصیت نامه امام خمینی (ره) و برداشت آزاد از وصیت نامه امام خمینی (ره) برگزار می نماید.

طرح 14 روز در 14 گام تشکیل دولت اسلامی

وی با اشاره به برگزاری انتخابات 28 خرداد بیان کرد: وصیت حضرت امام(ره) به ملت شريف آن است كه در تمام انتخابات، چه انتخاب رياست جمهوری و چه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و چه انتخاب خبرگان رهبری، در صحنه باشند افزود: طرح 14 روز، 14 گام تا تشکیل دولت اسلامی با برگزاری محافل روشنگری و بصیرت افزایی از 14 تا 28 خرداد برگزار می شود.

منبع: وصيتنامه الهی – سياسی حضرت امام خمينی(15 خرداد 68) و صحيفه امام، جلد 21، صفحه 421

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد