صفحه اصلی » اجتماعی » ۲۸۴ هزار نفر در استان اصفهان واکسینه شدند

۲۸۴ هزار نفر در استان اصفهان واکسینه شدند

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۲۸۴ هزار نفر در استان واکسینه شده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الله غلام در هشتاد و هفتمین نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: واکسینه شدن شهروندان اکنون به مرز ۷۰ تا ۷۵ سال رسیده است و بزودی وارد مرحله بعدی می شود.

وی از افراد بالای ۷۰ سال خواست که برای انجام واکسیناسیون به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

غلامی با اشاره به تشریح وضعیت کرونایی استان توسط دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اظهار داشت: روند کرونا در اکثر شهرستان های استان روند نزولی دارد.

وی اضافه کرد: شهرستان های خمینی شهر، دهاقان، مبارکه و گلپایگان با شیب ملایم یا کاهش شیوع کرونا مواجهند که لازم است بصورت ویژه دستورالعمل ها در این زمینه رعایت شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان همچین باز اشاره به مراسم ۱۴ تا ۱۵ خرداد داد جاری  تصریح کرد: اصل بحث ما در این چند روز تعطیلی، رعایت دقیق طرح جامع هوشمند و محدودیت پنجگانه در استان است.

وی همچنین در باره انتخابات پیش رو اظهار داشت: در این زمینه مصوبه و دستورالعمل ۱۵ بندی داریم که آن را برای پیشگیری از موج کرونا اجرایی خواهیم کرد.

مسدود شدن شهرهای جاذب گردشگری استان 

غلامی تاکید کرد: از فردا ساعت ۱۲ ظهر، مراکز ایست بازرسی در محورهای اصلی استان مستقر و ایستگاه های بین استانی کنترل خواهد شد و اجازه ورود خودروهای غیربومی را به استان نخواهیم داد.

سخنگوی ستاد مقابله کرونای استان گفت: شهرهای قمصر، نیاسر،چادگان، سمیرم، نطنز، باغبهادران، خوانسار و بویین و میاندشت که جاذبه سفر دارند، محدود و ورودی آنها مسدود می شود تا با اعمال دستورالعمل ها و کنترل حجم سفرها، روند شیوع کرونا در استان سیر نزولی داشته باشد.

غلامی افزود: جرایم یک میلیونی برای خودروهایی که از شهرهای قرمز به استان می آیند و جرائم ۵۰۰ هزار تومانی برای خودروهای شهرهای نارنجی و زرد اعمال می شود .

وی اضافه کرد: ترددهای برون استانی برای شهرهایی که طرح های جاذب گردشگری دارند اعمال خواهد شد و در این زمینه با فرمانداران هماهنگ شده است تا جلسات شهرستانی را برگزار کنند.

در این نشست کلیه فرمانداران شهرستان ها بصورت آنلاین حاضر بودند و فرمانداران شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نجف آباد و مبارکه گزارشی از آخرین وضعیت کرونایی حوزه خود ارائه دادند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد