صفحه اصلی » سیاسی » نظارت کمیته حقوقی و رسیدگی به تخلفات بر فعالیت نامزدهای انتخابات

فرماندار اصفهان:

نظارت کمیته حقوقی و رسیدگی به تخلفات بر فعالیت نامزدهای انتخابات

فرماندار اصفهان عنوان کرد: ملاحظات مختلفی باید در تبلیغات رسمی مد نظر باشد و کسی از اصول و قوانین تخطی نکند و با خاطیان ابتدا با تذکر شفاهی و کتبی، سپس به طور قانونی برخورد شود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین سیستانی در جلسه هم اندیشی و هماهنگی درخصوص بررسی تخلفات تبلیغاتی نامزدهای انتخابات، با تأکید بر لزوم رعایت مر قانون در انتخابات، اظهارکرد: کمیته حقوقی و رسیدگی به تخلفات انتخابات باید به گونه ای عمل کند که علاوه بر اجتناب از هرگونه اختلاف و مناقشه، حقی از نامزدی ضایع نشود و انتخابات پیش رو در کمال آرامش و سلامت برگزار شود.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه تبلیغات انتخابات باید امیدبخش و نشاط انگیز باشد و بستر را برای مشارکت حداکثری مردم فراهم سازد، افزود: آنچه که حق نامزدهاست باید در قالب تبلیغات به سمع و نظر مردم برسد و بستر لازم برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات که از تأکیدات امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و دیگر مسئولان است، همچون گذشته فراهم شود.

سیستانی تأکید کرد: کمیته حقوقی و رسیدگی به تخلفات انتخابات باید از لحاظ کارشناسی، فنی و علمی با دقت بسیار بر امور نظارت کند تا تبلیغات بتواند تأثیر لازم را برای تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات داشته باشد.

وی افزود: ملاحظات مختلفی باید در تبلیغات رسمی مد نظر باشد و کسی از اصول و قوانین تخطی نکند و با خاطیان ابتدا با تذکر شفاهی و کتبی، سپس به طور قانونی برخورد شود.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه فرصت تبلیغات نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۴ ساعت مانده به آغاز زمان رسمی انتخابات به اتمام خواهد رسید، تصریح کرد: کمیته رسیدگی به تخلفات تبلیغاتی انتخابات شهرستان از زمان آغاز تبلیغات داوطلبان در قالب اکیپ هایی نسبت به ثبت تخلفات داوطلبان و جمع آوری بنر و پوسترهای تبلیغاتی غیرقانونی آنان در کلانشهر اصفهان، اقدام می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد