صفحه اصلی » اجتماعی » امتحانات مجازی به همان مشکلات آموزش مجازی دچار است/ آیا دانش آموزان به کیفیت آموزشی مدنظر می رسند؟

امتحانات مجازی به همان مشکلات آموزش مجازی دچار است/ آیا دانش آموزان به کیفیت آموزشی مدنظر می رسند؟

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: همانطور که آموزش مجازی کیفیت آموزش حضوری را ندارد، امتحانات مجازی هم کیفیت لازم را ندارد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

محمدرضا ناظم زاده در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: یکی از مشکلات بزرگ دانش آموزان این است که هیچ وقت آموزش آنلاین نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری باشد. آن کیفیت لازم را قطعاً ندارد.

وی افزود: در این سال تحصیلی که به پایان رسید، شرایط به گونه‌ای بود که ما مجبور بودیم دانش‌آموزان را به آموزش مجازی برسانیم. سعی کردیم تاجایی  که  برایمان امکان دارد، با زیر ساخت‌های سامانه شاد  کیفیت را بالا ببریم.

ناظم زاده با اشاره به نتایج آموزش مجازی، گفت: وقتی که آموزش‌ها حضوری شدند و دانش آموزان سر کلاس حاضر شوند و معلمان آزمون‌های تشخیصی خودشان را گرفتند آن موقع نتایج آموزش‌های مجازی را می بینیم که توانسته کیفیت لازم را داشته باشد یا خیر. البته برای پایه نهم و دوازدهم که امتحانات حضوری دارند پس از اعلام نتایج شاید بتوانیم رصد کنیم.

وی تصریح کرد: در کلاس‌های مجازی همه‌چیز آموزش داده شده است اما تا چه اندازه دانش آموزان دریافت کرده اند مهم است.  یکی از دلایل مهمی که ما پایه نهم را حضوری امتحان میگیریم بخاطر تاثیر نمراتشان در هدایت تحصیلی است. مدارس جلسات مجازی را  برای توجیه دانش آموزان و خانواده‌ها برگزار کردنند و بعد از اعلام نتیجه ثبت نام‌ها انجام می‌شود.

وی بیان کرد: برای ثبت نام‌های سال آینده سامانه‌ای را وزارتخانه پیش‌بینی کرده است که  به احتمال قوی آنلاین یا ترکیبی از حضوری و غیر حضوری  انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد