صفحه اصلی » اقتصادی » ثبت‌نام کارفرمایان واحدهای فعال برای بخشودگی جرایم بیمه ای/ کدام کارفرمایان می توانند از تقسیط بدهی ها استفاده کنند؟

ثبت‌نام کارفرمایان واحدهای فعال برای بخشودگی جرایم بیمه ای/ کدام کارفرمایان می توانند از تقسیط بدهی ها استفاده کنند؟

رئیس اداره وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان،گفت: کارفرمایان محترم حداکثر تا پایان تیرماه باید به سایت خدمات غیرحضوری مراجعه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

محمد رضا ذوقی در گفت و گو با صاحب نیوز، اظهار کرد: بر اساس بند سه تبصره پنج قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۰، کارفرمایان واحدهای فعال، تولیدی، صنعتی، خدماتی، می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی درخواست‌های خودشان را برای استفاده از بخشودگی جرایم ثبت سیستم کنند.

رئیس اداره وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان افزود: یک هفته بعد از ثبت درخواست‌ها همکاران بنده در واحدهای اجرایی شرایط بهره‌مندی آن‌ها را به خودشان اعلام می کنند و پس از ابلاغ این موضوع ۱۰ روز فرصت دارند تا به شعب تامین اجتماعی مراجعه بکند و از این تسهیلات بهره‌مند بشوند.

ذوقی با اشاره نفع وصول این موقعات برای تامین اجتماعی، گفت: حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان معوقات وجود دارد که ۳۰ الی ۴۰ درصد این مبلغ جرائم است. پرداخت تعهدات قانونی تامین اجتماعی حدودا ۸۰ درصد، مربوط به مستمری، مستمری بگیران تامین اجتماعی است که از وصول مطالبات سازمان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: وصول مطالبات می تواند در تامین منابع مورد نیاز برای پرداخت مستمری، مستمری بگیران باشد. تسهیلاتی که فراهم شده درخصوص کارگاه‌های فعال است.

رئیس اداره وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان، بیان کرد: کارفرمایانی که سطح اشتغال خودشان را نسبت به بهمن ۱۳۹۸ حفظ کرده باشند و در طول استفاده از بخشودگی جرایم که می‌توانند تقسیم بکنند و تا آخرین قسط این اشتغال را حفظ کنند و همچنین حق بیمه جاری کارکنان خودشان را پرداخت کنند می‌توانند از بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ موقعاتی ندارند و خوشبختانه امسال برای اولین بار از فروردین‌ماه بخش اعظمی مستمری‌هایشان  را با افزایش ۱۴۰۰ دریافت کردنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد