صفحه اصلی » اقتصادی » اعتراض دبیر انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان به ابلاغ آیین‌نامه های جدید داروخانه‌ها/ آیا افزایش تعداد مراکز امنیت شغلی داروسازان را به خطر می اندازد؟

اعتراض دبیر انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان به ابلاغ آیین‌نامه های جدید داروخانه‌ها/ آیا افزایش تعداد مراکز امنیت شغلی داروسازان را به خطر می اندازد؟

دبیر انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اصفهان، گفت: ما باید یک نسبت منطقی بین جمعیت دامی  و تعداد داروخانه ها داشته باشیم. همینطور، درمانگر‌ها باید نسبت منطقی با داروخانه‌ها داشته باشند. بیش از این حد به صلاح نیست و امنیت شغلی همکاران به خطر می‌افتد و از یک طرف امکان اینکه دارویی بی رویه وارد بازار شود زیاد است و سلامت بهداشت غذا را با مخاطره روبه‌رو می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

سعید فروتن در گفت و گو با صاحب نیوز دبیرانجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اصفهان،اظهار کرد: صدور آیین‌نامه جدید در دست ویرایش سوم ضوابط صدور پروانه‌های داروخانه‌های دامپزشکی است. پروانه‌ها با سیاست‌های حاکمیتی در سازمان دامپزشکی کشور همراه هستند .

دبیر انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اصفهان افزود: سازمان دامپزشکی کشور، یک سازمان دولتی است که زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است.  سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی یک NGO هست که صدور پروانه‌ها به عهده سازمان نظام است.

وی با توجه به قانون بهره‌بری بخش کشاورزی منابع طبیعی، گفت: چند سال اخیر سازمان نظام، پروانه‌ها را صادر می‌کند. تغییراتی که به مرور روی صدور پروانه‌ها انجام می‌شود از جمله تغییرات مدیریتی، باعث صدور ویرایش‌هایی می‌شود.

فروتن با بیان اینکه  صدور پروانه ها در ویرایش سوم است اما  نوز ابلاغ نشده و ما در جریان جزئیات آن نیستیم، ابراز داشت: دامپزشکی یک حرفه‌ای است که صنوف مختلفی در آن حضور دارند مانند داروساز، پزشک عمومی، متخصص، آزمایشگاهف آن چیزی که برای ما و جامعه انسانی  اهمیت دارد، این است که دارو باید به صورت سیستماتیک به دست دام طیور یا هر کسی که نیاز دارد، برسد.

دبیر انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: درمانگر اول باید  معاینه کرده و تشخیص دهد و نسخه بنویسد، داروخانه هم نسخه را تحویل می‌دهد. چیزی که مدنظر من است، باید جمعیت دامی مثل جمعیت انسانی باشد اما متاسفانه در چند سال گذشته کاهش داشتیم.

فروتن ادامه داد: اکنون با اوج شدید و سهمگین فارغ التحصیلان دامپزشکی مواجه هستیم که می‌خواهند وارد بازار کار  بشوند و ظرفیت ها محدود است. امیدواریم تمهیدات لازم برای این جوانان اندیشه شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد