صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » رجوع به صحیفه امام  و رهنمودهای ایشان ضرورت امروز جامعه ماست/ جزئیات برنامه های بزرگداشت 14 و 15 خردادماه

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان:

رجوع به صحیفه امام  و رهنمودهای ایشان ضرورت امروز جامعه ماست/ جزئیات برنامه های بزرگداشت 14 و 15 خردادماه

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تأکید بر اینکه در این ایام رجوع به صحیفه امام ، وصیت نامه امام ، رهنمودهای امام و سیره و راه امام ؛ ضرورت امروز جامعه ماست؛  افزود: تجربه 42 ساله هم نشان داده که هر جا که  مسیر ، انتخاب و همت ما و انگیزه های فردی و جمعی منطبق با راه امام و خط امام بود باعث تعالی فردی و تعالی اجتماعی و موفقیت ها و سربلندی ها شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛  محمدعلی احمدی در جلسه  جلسه اجرایی برنامه های 14 و 15 خردادماه با گرامیداشت این ایام ، افزود: امسال مطابق روال سال های گذشته پیش بینی هایی در ارتباط با بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام صورت گرفته است .

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ادامه افزود: در سال های اخیر و در یک  سال گذشته همچنان هجمه های دشمنان را به راه و اندیشه امام داشتیم؛ رسانه های بیگانه تلاش می کردند مردم را از راه امام و مسیر امام دور کرده و فشارهای دشمن به ملت برای فاصله گرفتن از راه امام بیشتر شده و متاسفانه بی تدبیری ها و بی توجهی های مسئولین هم به ملت هم در واقع تأثیر خاصی را از نگاه مردم به مسئولین  داشته است.

وی سالگرد 14 و 15 خرداد امسال را متقارن با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برشمرد و افزود: علیرغم هجمه های دشمن به راه و اندیشه امام و علیرغم فشارهای دشمن به ملت برای فاصله از راه امام ، همچنین علیرغم بی تدبیری ها و بی توجهی هایی که در داخل کشور شده ؛ ولی مردم نشان خواهند داد که 14 خرداد جلوه ای از عشق و علاقه مردم به امام است . علاقه مردم به امام با اعماق قلب ها و جان های مردم گره خورده است .

رجوع به صحیفه امام  و رهنمودهای ایشان ضرورت امروز جامعه ماست

وی با تأکید بر اینکه در این ایام رجوع به صحیفه امام ، وصیت نامه امام ، رهنمودهای امام و سیره و راه امام ؛ ضرورت امروز جامعه ماست؛  افزود: تجربه 42 ساله هم نشان داده که هر جا که  مسیر ، انتخاب و همت ما و انگیزه های فردی و جمعی منطبق با راه امام و خط امام بود باعث تعالی فردی و تعالی اجتماعی و موفقیت ها و سربلندی ها شد. و هر جا که مسیر، انتخاب و همت همه ما و انگیزه های فردی و جمعی از راه و مسیر و خط متعالی حضرت امام فاصله ای گرفت، متاسفانه مشکلاتی را برای خودمان رقم زدیم .

احمدی با تأکید بر اینکه مردم از برخی از مسئولان گلایه مند هستند؛ تصریح کرد: گلایه مردم از مسئولان به خاطر فاصله گرفتن از راه و سیره امام است؛ آنجایی که مسئولان همراه مسیر امام  بودند و راه امام را طی کردند مردم هم همچنان همراهی کردند و آنجایی که مسئولین فاصله گرفتند مردم با زبان خاص خود نشان دادند از آن افرادی که از امام فاصله گرفتند روی گردانند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند در جمهوری اسلامی زمامداران نمی توانند با سوء استفاده از مقام ثروت اندوزی کنند یا در زندگی روزانه امتیازی برای خودشان قایل بشوند، افزود: آنهایی که در مسندی قرار گرفته و سوء استفاده ای از مسند کردند مردم از اینها فاصله گرفتند و فاصله می گیرند و دل هایشان به آنها نزدیک نخواهد شد.

همراهی مردم با خط و راه امام در انتخابات 1400 نشان داده خواهد شد

وی افزود: حضرت امام فرمودند: انتظار آنکه جهانخواران ما را یاری کنند بی حاصل است. مردم از افرادی که کشور را معطل کردند به اینکه جهانخواران ما را یاری کنند، گلایه مندند؛ معیار انتخاب مردم منطبق با خط امام و راه امام خواهد بود و همراهی مردم با خط و راه امام در انتخابات 1400 نشان داده خواهد شد.

احمدی با اهمیت برشمردن انتخابات و  قرائت بخشی از وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) در این راستا افزود: اصلی ترین وصیت امام که در این ایام باید کاربردی شود و مردم به آن توجه داشته باشند آن است که در تمام انتخابات در صحنه باشند و به یاری خدا مردم با حضورشان در انتخابات  نشان خواهند داد که علاقه به راه و مسیر امام و امام عزیزی که همه عمر خود را وقف اسلام  ، امت اسلام و خدمت به مردم ایران کردند ،  مردم قدرشناس  این وصیت امام را عملی خواهند کرد .

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اهمیت برشمردن واقعه 15 خرداد که مبدا حرکت اسلامی و مبدا نهضت امام راحل است آن را درس بزرگ تاریخی برای ملت برشمرد، که در مقابل ذلیل شدن مسلمین، ذلیل شدن امت اسلامی؛ ملت همیشه در صحنه و نخبگان واکنش نشان دهند . چرا که درسی که 15 خرداد به همه ما نشان داد این است  که در مقابل ظلم مستکبرین و استبداد ظالمین ایستادگی کرده و با صبر و مقاومت در مقابل ظلم ایستادگی کنیم .

وی تاکید کرد: امسال اهتمام ویژه ای برای بزرگداشت 15 خرداد و یوم الله بزرگی که امام فرمودند من برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم ، توجه خاصی شده است . ضمن اینکه در آستانه سالروز آغاز رهبری و ولایت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای نیز قرار داریم .

وی افزود: به مناسبت گرامیداشت این ایام جلسات و نشست های ویژه ای از جمله نشست در محضر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان داشته ایم و مراسم امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، محدودیت هایی داشته و تمام تلاش خود را بر اجرایی شدن شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا انجام گرفته و به همین خاطر به جای اجتماع متمرکز به کثرت و تعدد برنامه ها و مراسم پرداخته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد