صفحه اصلی » اقتصادی » نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و شبکه توزیع آب غیرقانونی است

نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و شبکه توزیع آب غیرقانونی است

براساس بند ۲-۳۴-۴ آیين نامه عملياتي و شرايط عمومي تعرفه هاي آب و فاضلاب کشور، نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب شهری تخلف است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان با تاکید بر این که براساس بند ۲-۳۴-۴ آیين نامه عملياتي و شرايط عمومي تعرفه هاي آب و فاضلاب کشور، نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب شهری تخلف است، گفت: برای مشترکيني که اقدام به نصب مستقیم پمپ بر روي کنتور و يا شبکه توزيع آب کنند پس از صدور اخطار کتبی در صورت اصلاح نکردن شرایط، نسبت به قطع موقت انشعاب تا زمان برچیدن پمپ اقدام خواهد شد و در صورت تکرار این تخلف پیگیری های قانونی به عمل خواهد آمد.

سید محسن صالح افزود: استفاده از تأسیسات داخلی ایجاد فشار برای مشترکین، صرفاً در صورت اتصال پمپ به مخزن ذخیره مجاز است، به این صورت که آب شبکه توزیع پس از عبور از کنتور به صورت آزاد وارد مخزن مناسبی شده و از آنجا توسط پمپ، به تأسیسات داخلی مجموعه پمپاژ شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان به مشکلاتی که نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور آب ایجاد می کند اشاره و اظهارکرد: در صورت اتصال مستقیم پمپ به شبکه توزیع، ضمن ایراد خسارات احتمالی به تأسیسات آبرسانی، عملکرد کنتور نیز به شدت تحت تأثیر قرارگرفته و می تواند موجب  نشان دادن مصرف غیر واقعی و تحمیل آب بهای بیشتر از مقدار واقعی مصرف به مشترک متخلف شود.

وی در پاسخ به گلایه کمبود فشار آب ساکنان طبقات بالا در مجتمع های مسکونی تصریح کرد: بر اساس آئین نامه عملیاتی، تامین فشار در طبقات بالا بر عهده مشترک است و ساکنان مجتمع ها بايد با تعبيه درست پمپ و مخزن، این مشکل را حل کنند و در این رابطه رعایت حقوق شهروندی و عدم تجاوز به حقوق دیگران بسیار حائز اهمیت است.

وی از مشترکین خواست ضمن رعایت الگوی مصرف در فصل گرما، هرگونه شکستگی خطوط لوله، هدر رفت آب، وجود انشعابات غیرمجاز و نصب مستقیم پمپ بدون مخزن ذخیره بر روی شبکه آب را به سامانه ارتباط با مشتریان   122 که به صورت 24ساعته آماده پاسخ گویی می باشد اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد