صفحه اصلی » سیاسی » شرایط اطمینان بخش بهداشتی برای برگزاری انتخابات از زبان رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان

شرایط اطمینان بخش بهداشتی برای برگزاری انتخابات از زبان رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان

رییس شورای اطلاع‌رسانی استان اصفهان گفت: لازم است با ایجاد شرایط مطلوب برای برگزاری پُر شور انتخابات ۱۴۰۰ از اینکه شیوع ویروس کرونابهانه ای برای مشارکت نکردن در انتخابات باشد، جلوگیری شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حیدر قاسمی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان در استانداری اصفهان اظهارکرد: انتخابات یکی از فرازهای مهم حوزه تصمیم‌گیری و مشارکت اجتماعی و یکی از قله‌های مهم حوزه حاکمیت در کشورمان است و مشارکت مردم برای انتخاب گزینه اصلح به‌منظور اداره امور اجرایی کشور، شهرها و روستاها اهمیت بسیاری دارد.

رییس شورای اطلاع‌رسانی استان اصفهان با تاکید بر اینکه در انتخابات ۱۴۰۰ با پدیده اثرگذار شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم که بدون شک تاثیر مثبتی ندارد، اظهار کرد: باید شرایط و فضایی فراهم شود که کرونا، ابزار و مستمسکی برای عدم حضور در انتخابات نشود.

قاسمی با بیان اینکه لازم است شرایط بهداشتی در انتخابات ۱۴۰۰ برای مردم اطمینان بخش باشد، تصریح کرد: مردم بیشتر از نظر ذهنی و روانی تحت تاثیر قرار می گیرند بنابراین باید اغناسازی و اطمینان بخشی لازم به آنها درباره رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شعبه‌های اخذ رای صورت گیرد.

وی با اشاره به اهمیت رای و نظر مردم در انتخابات برای جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: امروزه مخالفان و معاندان نظام به اجماع دوگانه درباره رای دادن و رای ندادن رسیده اند و می کوشند مشارکت در انتخابات را تضعیف و مردم را مایوس و نااُمید کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با تاکید بر نقش و جایگاه اطلاع رسانی در تشویق و تهییج مردم به منظور مشارکت در انتخابات، گفت: وقتی مشارکت باشد، علاوه بر ایجاد امید، انتظار و مطالبه بین مردم، پشتوانه اقتدار برای فرد منتخب در انتخابات ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در فرصت باقی مانده به انتخابات نباید به سمتی حرکت کرد که فاصله گذاری و دسته بندی ایجاد شود و مردم اثر و نتیجه رای خود را موثر ندانند، افزود: لازم است در اطلاع رسانی صورت گرفته، حق و اهمیت رای مردم تبیین شود.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان با اشاره به اهمیت و جایگاه تبلیغات محیطی در انتخابات، خاطرنشان کرد: تبلیغات بصری با جمله‌های کوتاه اثرگذاری زیادی دارد و لازم است از این ظرفیت در فضاهای شهری استفاده شود.

قاسمی تعداد عوامل اجرایی در برگزاری انتخابات در استان اصفهان را بین ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: تعداد شعبه‌های اخذ رای نسبت به دوره گذشته انتخابات که سه هزار و ۱۸۰ شعبه بود، افزایش یافت و در سال جاری حدود سه هزار و ۵۰۰ شعبه پیش‌بینی شد.

وی همچنین خواهان توجه همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در زمینه اطلاع‌رسانی شد و گفت: اداره‌ها باید به تشریح وضعیت موجود و پاسخگویی به موقع و شفاف به مردم درباره مسائلی مانند آب و برق بپردازند.

قاسمی با تاکید بر اینکه هرچه رسانه های داخلی زودتر به حوادث واکنش نشان دهند مردم کمتر به رسانه‌های خارجی مراجعه می کنند، اظهار داشت: اگر مساله مبهم و شبهه ناکی در جامعه و فضای مجازی مطرح شد و تبلیغ سوء درباره آن صورت گرفت، رسانه‌ها باید سریع درباره آن ورود پیدا کنند و دستگاه مربوطه به رسانه‌ها پاسخگو باشد که این موضوع فقط مختص به زمان انتخابات نیست.

وی همچنین از رسانه‌ها خواست تا در امر اطلاع‌رسانی درباره اهمیت مشارکت در انتخابات همراهی لازم را داشته باشند و به طور جدی از تخریب جلوگیری و آرامش فضای جامعه حفظ شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد