صفحه اصلی » اقتصادی » اصفهان رتبه نخست کشور را در طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان:

اصفهان رتبه نخست کشور را در طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: این استان در زمینه طرح‌های نیمه تمام صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، رُتبه نخست کشور را دارد.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛  ایرج موفق با بیان اینکه استان اصفهان در زمینه طرح‌های نیمه تمام صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، رُتبه نخست کشور را دارد، گفت: یک هزار و ۵۵۷ طرح تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد با اعتبار افزون بر ۱۸۳ هزار و ۲۵ میلیون ریال در این استان در حال اجراست که با بهره‌برداری از آنها حدود ۶۲ هزار و ۳۱ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» تصریح کرد: حمایت از فرایند تکمیل ساخت و راه‌اندازی این طرح‌ها در اولویت برنامه‌های اقتصادی استان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان بیان کرد: طرح‌های صنعتی بر اساس پیشرفت فیزیکی، رده‌بندی و برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

موفق با بیان اینکه سه هزار و ۷۱۲ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بین یک تا ۶۰ درصد نیز در استان درحال اجراست، خاطرنشان کرد: ۵۶۸ فقره از این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی ۴۱ تا ۶۰ درصد، ۳۹۵ طرح رشد ۲۱ تا ۴۰ درصد و ۲ هزار و ۷۴۹ طرح هم رشد صفر تا ۲۰ درصد را دارد.

وی میزان اشتغالزایی این طرح را حدود ۱۰۱ هزار و ۷۰۲ نفر اعلام کرد و ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های صفر تا ۶۰ درصد استان اصفهان افزون بر ۵۹۴ هزار و ۸۷۳ میلیون ریال است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: این استان در شاخص پیشرفت فیزیکی پروانه تاسیس و طرح توسعه رُتبه سوم کشور را دارد.

به گفته وی، این استان با ۷۵ شهرک صنعتی دولتی و ۱۰ شهرک صنعتی خصوصی نیز از جایگاه نخست کشور از نظر شهرک‌های صنعتی در کشور برخوردار است و در بخش معدن هم با ۱۷۰ پروانه اکتشاف، ۲۱ گواهی کشف و ۸۵۴ پروانه بهره‌برداری از نظر معادن فعال رُتبه نخست کشور را دارد.

موفق حمایت از شرکت‌های کوچک، متوسط و واحدهای صنفی را از اولویت‌های امسال این سازمان عنوان کرد و گفت: خارج کردن واحدهای تولیدی از رکود و حل مشکلات آنها در بخش‌های مختلف به‌ویژه در روزهایی که با شیوه کرونا روبه‌رو هستیم، با جدیت دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد