صفحه اصلی » سیاسی » سانسور مرگ مشکوک افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی/ ابعاد جدید از عمق نفوذ در سرزمین های اشغالی

ترجمه اختصاصی؛

سانسور مرگ مشکوک افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی/ ابعاد جدید از عمق نفوذ در سرزمین های اشغالی

پس از 21 روز  سانسور خبری درباره زندانی شدن یک افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که اقدامات او ضد امنیت این رژیم خوانده شده، منابع خبری از مرگ مرموز این فرد خبر دادند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ ارتش رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه بعد از 27 روز سانسور خبری ، برای اولین بار جزئیاتی درباره مرگ مشکوک  یک افسر اطلاعاتی بازداشت شده این رژیم را اعلام کرد.

28 اردیبهشت مصادف با 18 ماه می یک روزنامه عبری زبان خودکشی یک سرباز اسرائیلی در زندان نظامی اسرائیل را خبرداد.

روزنامه عبری‌‌زبان «یدیعوت آحارانوت»، ابتدای ماه ژوئن جاری، از پرونده‌ای پرده برداشته بود که به گفته این روزنامه، ارتش کاملا آن را سانسور می‌کرد.

اول ماه ژوئن ، یکی دیگر از رسانه های اسرائیلی فاش کرد: یک افسر اطلاعاتی دستگیر ، متهم و در زندان مرد و این ماجرایی که اسرائیل آن را مخفی می کند.

ارتش اسرائیل اجازه انتشار اطلاعات بیشتر را نداده و به جرم افسر این رژیم  هم اشاره نکرده است، اما خانواده این این سرباز اسرائیلی می گویند، امکان ندارد خودکشی باشد.

یک رسانه اسرائیلی در دوم ماه ژوئن نوشت:  اسرائیل دستورات بازدارنده و سانسور سنگین را برای یک اتفاق جدی صادر کرده که حدود دو هفته پیش با مرگ یک افسر در زندان پایان یافت. اکنون، این افسر از بخش اطلاعات ارتش است و در ماه سپتامبر دستگیر شد و به جرایم استثنایی که انتشار آنها ممنوع است، متهم شد.

آِیا باز پای یک جاسوسی در عمق سازمان های اطلاعاتی اسرائیل در میان است؟

آیا سرباز اطلاعاتی بر اثر شدت جراحات حاصل از شکنجه های سخت زندانهای اسرائیل کشته شده است؟

علت سرپوش گذاشتن اسرائیل براین ماجرا چیست؟

در سوم ماه ژوئن تلاش خبرنگاران برای کشف و انتشار حقایق زیاد می شود اما تمام اخبار و اطلاعات به صورت سانسور شدید منتشر می شود.

یکی دیگر از روزنامه های اسرائیلی می نویسد: پرونده فعلی ممکن است یادآوری نتیجه نهایی پرونده بن زیگیر ، نماینده استرالیا-اسرائیلی موساد متهم به جاسوسی برای ایران باشد

ماجرای جدید بن زیگیر،  یک افسر اطلاعاتی در نیروهای مسلح که در ماه سپتامبر به ظن جرائم غیرمعمول دستگیر شد و در یک زندان نظامی مرد.  در سال ۲۰۱۰ ، موساد بن زیگیر ، یک افسرعملیاتی  را به ظن افشای اطلاعات محرمانه به ایران که میلیون ها خسارت مالی نیز به همراه داشت ، دستگیر کرد.  زیگیر ماه ها در انتظار محاکمه بود و نهایتا در سلول خود در زندان ایلون خودکشی کرد.

دیگر رسانه های عبری زبان در 5 ماه ژوئن می نویسد: افسر اطلاعاتی که خود کشی کرده  ،در طول مدت کارش بسیار زیانزد و فعال بوده است و این فرضیه خودکشی را به کنار می زند.

بعد از دستگیری هم توافقی صورت گرفته است که بعد از مجازات  اطلاعات وی برسی شود. روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت: شاید این فرد خودکشی کرده باشد؛ اما خانواده این فرد احتمال خودکشی او را رد کردند تاجایی که پدر این افسر اطلاعاتی، ادعاهای مطرح‌شده درباره خودکشی پسرش را «دروغ» خواند.

درچهارم ماه ژوئن با احساس خطر نفوذ در ارتش رژیم صهیونیستی خبری منتشر می شود: افسری که خود کشی کرده به علت خیانت و جاسوسی یا ارتباط با سرویس خارجی متهم نشده است.

نویسنده و خبرنگار اسرائیلی می نویسد: اگر افسر اطلاعاتی که در حین بازداشت در زندان درگذشت مشکوک به جاسوسی یا تماس با یک مأمور خارجی نباشد، جرایمی که وی به آن متهم شده است چیست؟  امنیت اطلاعات؟  و برای آن مستلزم مجازات سنگین است؟  آیا حتی یک افسر ارشد وجودندارد که مدارک امنیتی را نگهداری کند؟  چرا مسئولان امنیتی یاد نمیگیرند که چگونه رسوایی ها را به حداقل برسانند.

حوالی بعد ظهر اطلاعات سرباز رژیم صهیونیستی فاش می شود

هویت افسر اطلاعاتی اسرائیل که در زندان نظامی اسرائیل به گفته ارتش اسرائیل خودکشی کرد  ” تومر ایگس ” است.

یک وب سایت آمریکایی مخالف صهیونیسم با انتشار نام و عکس او گفت که جاسوسی علت بازداشت او بوده اما چون تعریف جاسوسی متفاوت است  احتمال دارد این وب سایت، مثل اسنودن یک اتفاق یا فعالیت اعلام نشده اسرائیل را افشا کرده یا متوجه شده است.

ارتش اسرائیل کماکان به سانسور ادامه میدهد و مطلبی درمورد این افسر اطلاعاتی منتشر نمی کند.

این افسر اطلاعاتی سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به عنوان یه دولپر در دو شرکت اسرائیلی در حیفا و تلاویو فعالیت داشته و از سال ۲۰۱۶ در ارتش اسرائیل شروع به فعالیت کرده است.

یعنی از ۱۷ سالگی برنامه نویسی انجام داده و این نشان می دهد که علت دستگیری اوهم هم در زمینه آی یتی بوده است.

در ششم ماه ژوئن ،یک و بسایت اسرائیلی اطلاعات جدیدی از افسر اطلاعاتی فوت  شده ارایه می دهد؛ این ووبسایت می نویسد:

در واحد ۸۲۰۰ بوده و در تیمی که به خاطر کارکردشان جایزه گرفتند ( به احتمال زیاد جایزه به خاطر عملیات علیه ایران بود که به واحد ۸۲۰۰ ارائه کردند  گرچه رسما اعلام نکردند)

در آزمون های فنی بالاترین نمره و در بخش عاطفی پایین ترین نمره رو آورده و باید سال گذشته از ارتش مرخص شده باشد که این اتفاق نیوفتاده است.

وی درحال راندن یه اسکوتر برقی بوده که یه ماشین کنار وی ترمز می کند و دستگیر می شود، افسر اطلاعاتی  به ده سال حبس محکوم می شود  که معمولا این مقدار مجازات جاسوسی و همکاری با سرویس خارجی بوده است.

او روز قبل از مرگش با خانواده صحبت کرده و روحیه‌ ی  خوبی داشته  و مشکلی نداشته است .

از خانواده پیراهن و شامپو خواسته و عصر همان روز با بقیه زندانی ها غذا خورده درحالیکه معمولا تک نفره غذا می خورده و مشخص نیست چرا به او مجوز غذا خوردن به صورت گروهی داده شده است.

در نیمه شب می بینند صدایی از او نیست و با صحنه بالا آوردن کف و جسم مرده او مواجه می شوند.

کالبدشکافی هیچ چیز عجیب یا ضرب و جرحی نشان نمی دهد، سکته یا صرع هم علت مرگ نبوده است.

به عنوان یک سرباز عادی و در بخش عادی خاک شده و  هیچ یک از همکارهای نظامی  یا هم واحدی هایش برای مراسم خاکسپاری وی حضور نداشته اند.

سرانجام امروز دوشنبه روزنامه عبری زبان نوشت:

ضربه بزرگ به امنیت ملی اسرائیل

این تیتر معنا دار یکی از روزنامه های اسرائیلی است ، تعبیری که روزنامه اسرائیلی ازآنچه  دیروز از پرونده افسر اطلاعاتی که جسد وی در زندان پیدا شد توسط ارتش اسرائیل فاش شد

چگونه توانسته همچین کاری انجام دهد؟ چگونه  توانسته پنهان کند؟ چگونه در زندان نظامی کشته شده است؟ نتیجه کالبدشکافی واقعی چیست ؟

اینها سوالاتی است که بی پاسخ مانده و احتمالا خواهد ماند

ساعتی پیش ارتش اسرائیل فاش کرد:

اقدامات افسر اطلاعاتی که در زندان مرده پیدا شد ضربه بزرگی به امنیت  اسرائیل وارد کرده است. به ‌رغم این سانسور، ارتش رژیم صهیونیستی در ارتباط با این افسر می‌گوید که او در بازجویی‌ها با آن‌ها همکاری داشته و به اقدامات خود اعتراف کرده است.

سخنگوی نظامی رژیم صهیونیستی مدعی شد که این افسر به دلیل «انگیزه‌های شخصی» دست به اقدامات مذکور زده و «طرفی خارجی او را به خدمت نگرفته و او با عناصر متخاصم در ارتباط نبوده است».

در بیانیه ارتش آمده است که این افسر در یک پایگاه نظامی زندانی به همراه چند فرد دیگر زندانی بوده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه با بیان اینکه تحقیقات درباره علت مرگ این نظامی در جریان است، در خصوص اینکه چرا این فرد در قبرستان نظامی دفن نشده، گفته است: «در دوره بازداشت،‌ به درخواست خودش، او از خدمت [نظامی] کنار گذاشته شد که طبق قانون قبرستان‌های نظامی، در چنین موردی اجازه دفن در گورستان نظامی وجود ندارد»

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» نیز روز دوشنبه درباره این فرد گزارش داده است که او یک «نابغه کامپیوتر» بوده و در سنین پایین مدرک کارشناسی خود را در این زمینه اخذ کرده است

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره این پرونده که سروصدایی بسیاری در سرزمین‌های اشغالی به راه انداخته، قول داده است که جزئیات بیشتری درباره آن منتشر شود

به نظر می رسد این پرونده عمق نفوذ در سرزمین های اشغالی را نشان می دهد که خود اسرائیلی ها را  هم گیج کرده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد