صفحه اصلی » اجتماعی » تداوم همراهی شهروندان با طرح جداسازی و تحویل جزء ویژه پسماندهای خانگی

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد؛

تداوم همراهی شهروندان با طرح جداسازی و تحویل جزء ویژه پسماندهای خانگی

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تحویل بیش از 5000 جعبه ایمن پر شده به ایستگاه های بازیافت توسط شهروندان در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد بدیعی توضیح داد: یکی از برنامه های ما در ایستگاه های بازیافت اجرای ساز وکار توزیع و جمع آوری جعبه های ایمن به منظور مدیریت جزء ویژه پسماندهای خانگی است که خوشبختانه شهروندان در این مقوله به خوبی همراه شده اند و با دریافت جعبه های ایمن و پر کردن آن با جزء خطرناک پسماندهای خانگی، مانع از ورود این اقلام به سایر بخش های پسماند شده اند.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان عنوان کرد: بر اساس آمار مربوط به اردیبهشت ماه، تعداد ۵۰۴۶ جعبه ایمن پر شده توسط شهروندان به ایستگاه های بازیافت تحویل داده شده که تناژ آن به ۸۴۱ کیلوگرم رسیده است.

بدیعی همچنین به دیگر فعالیت های اجرایی سازمان در ماه گذشته اشاره کرده و گفت: در راستای وظیفه ذاتی سازمان مدیریت پسماند برای استانداردسازی فرآیند جمع آوری و پردازش پسماندها و ناظران سازمان در بررسی های میدانی خود در مناطق شهری مختلف، تعداد ۱۰ مورد انبار غیر مجاز شناسایی کرده اند که ۳ مورد آن بادستور قضایی پلمب، ۴ مورد با اخذ تعهد محضری اقدام به تخلیه کرده و رسیدگی به ۳ انبار غیرمجاز در دادسرای عمومی و انقلاب در جریان است.

وی ادامه داد: همچنین در گشت زنی و نظارت نیروهای سازمان مدیریت پسماند در اردیبهشت ماه در سطح مناطق ۱۵ گانه تعداد ۱۵ مورد خودرو غیر مجاز و بیش از ۱۵ تن بار شامل انواع پسماندهای خشک توقیف شد.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین به اطلاعات دریافتی از طریق سامانه ۱۳۷ اشاره کرده و گفت: در اردیبهشت ماه، ۷۹ پیام مرتبط با مباحث مدیریت پسماند از طریق سامانه ۱۳۷ دریافت شده که ناظران سازمان نسبت به بررسی و رفع آن اقدام کرده اند.

به گفته این مقام مسئول، در ماه گذشته ۷۷۸ کیلوگرم پسماند الکترونیکی در ایستگاه های بازیافت جمع آوری شده که نشان دهنده مشارکت شهروندان در جداسازی این جزء ارزشمند پسماندها است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد