صفحه اصلی » سیاسی » چرا برخی نامزدها تصمیم می‌گیرند دروغ شاخ‌دار بگویند؟

چرا برخی نامزدها تصمیم می‌گیرند دروغ شاخ‌دار بگویند؟

تاکنون به این فکر کرده‌اید که چرا یک نامزد انتخاباتی با یک تیم قوی رسانه‌ای-تبلیغاتی تصمیم می‌گیرد در مناظره انتخاباتی مقابل چشم میلیون‌ها نفر دروغی آشکار بگوید که قطعا کمتر از چند ساعت، دروغ بودن آن افشا می‌شود؟

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ بسیاری از رفتارهای اصلاح طلبان برای مردم همیشه در صحنه تعجب آور و خنده دار است. به عنوان مثال می‌بینیم محسن مهرعلی زاده در مناظره‌ای که در مقابل چشم میلیون‌ها ایرانی در حال انجام است، مدرک تحصیلی سیدابراهیم رئیسی را کلاس ششم عنوان می‌کند، در حالی که به راحتی آیت الله رئیسی می‌تواند با انتشار مدارک تحصیلی خود، دروغ وی را اثبات کند.

یا این که اسحاق جهانگیری در مقابل چشم میلیون‌ها بیننده در مناظرات انتخابات قبلی ریاست جمهوری فساد اقتصادی و قانون شکنی دختر وزیر آموزش و پرورش دولتشان را سرپوش گذاشته و تازه این خانم را «دختر مظلوم وزیر» می‌خواند.

به گمان ما این شخصیت‌ها با این صحبت‌های خنده‌دار خودشان را رسوا کرده‌اند. این قدر این موضوع و مسائلی که این گونه طرح می‌‌کنند برای بدیهی و خنده‌دار است که فکر می‌کنیم همه جامعه مثل ما با این صحبت‌ها ایشان را مورد تمسخر قرار می‌دهند و به این همه وقاحت و بی‌فکری خندیده و از رأی دادن به ایشان اجتناب می‌کنند.

حسن روحانی در انتخابات قبل با این وجود که اقتصاد کشور را به قهقرا کشانده بود و همه مردم درگیر مشکلات اقتصادی بود با شعارهایی نظیر این که رقیب او یک قاضی است و او وکیل است و یا این که اگر رئیسی بیاید در پیاده روها بین مرد و زن دیوار می‌کشد، کار خود را پیش برد و کسی هم در سخنرانی‌هایش از او نمی‌پرسید چه با اقتصاد می‌کنی و اقتصادی را که قرار بود با کلید خود 100 روزه درست کنی چه شد و … ؟ بسیاری از متفکران به روحانی می‌خندیدند که این چه صحبت‌هایی است می‌کند اما در همین حال که سفره مردم را از همیشه کوچک‌تر کرده بود، در همه زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و غیره کشور را به عقب برده بود، هیج نقطه مثبتی برای دولت خود نگذاشته بود به یک باره با اعلام نتایج آراء ریاست جمهوری دیدیم دوباره برنده انتخابات شده است. شاید خودش نیز باور نمی‌کرد بتواند دوباره برنده انتخابات شود اما چرا و چگونه ؟

آن روزها همه در تحیر بودند که قاطبه‌ی مردم کشور بر چه اساسی دوباره این سیاستمدار امتحان پس داده و ناموفق را انتخاب کرده‌اند.

همین دروغ‌های شاخدار جهانگیری در مناظرات و شعارهای خنده‌دار روحانی، برگ برنده را در کمال ناباوری برای رئیس جمهور ایران رقم زد.

همه می‌دانیم که اصلاح طلبان بی‌گدار به آب نمی‌زنند و همین فکر و برنامه‌ریزی که دارند سبب شده تا در انتخابات مختلف بتوانند با وجود خالی بودن دستشان، پیروز انتخابات شوند.

اما در مورد موضوع یادداشت می‌توان گفت اصلاح طلبان شناخت بهتری نسبت به جامعه مخاطب خود دارند. این که چشم در چشم میلیون‌ها مخاطب دروغ‌های شاخ‌دار و خنده‌دار می‌گویند، برای این است که مخاطب خود را می‌شناسند و می‌دانند چه کسانی این حرف‌ها را باور می‌کنند و اگر تهمتی به کسی می‌زنند با این که می‌دانند به زودی پاسخ این تهمت داده شده و دروغشان مشخص می‌شود برای این است که می‌دانند این ترفندشان کار خود را می‌کند.

اگر صد بار قول و وعده واهی می‌دهند و به آن عمل نمی‌کنند، اگر مظلوم نمایی می‌کنند، اگر دوقطبی سازی می‌کنند، اگر مردم را می‌ترسانند و اگر … همه و همه به خاطر این است که ترفندهای عملیات روانی را به کار می‌گیرند و افکار عمومی را مدیریت می‌کنند.

مخاطب شناسی و شناخت ترفندهای عملیات روانی و هدایت خط مشی اصلاح طلبان توسط یک هسته مرکزی، نقطه اتکا این جمع است.

نیروهای میدانی چون در متن و جریان امور جامعه هستند به یقین مشکلات امثال دولت روحانی را می‌دانند و گمان می‌کنند عموم جامعه نیز به همین اندازه در جریان امور هستند غافل از این که جامعه و دست کم بخش عظیمی از قشر خاکستری عالم سیاست تحت تأثیر رسانه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، ماهواره و غیره هستند که همسو با اصلاح طلبان است و تفکرات ایشان را القا می‌کنند.

روزی یک کاربر توئیتی زده بود با این مضمون که دولت حسن روحانی به زودی به سر خواهد آمد اما 24 میلیون نفری که دیده بودند مملکت داری او را و با این وجود به او رأی داده بودند، هنوز هستند.

برای موفقیت در انتخابات باید لایه‌های مختلف جامعه را شناخت و برای روشنگری و شفاف سازی شرایط جامعه برای ایشان تلاش خود را به کار بست. لایه‌هایی از متن مردم که حتی ممکن است یک بار نیز رسانه‌های داخلی را مشاهده نکنند. لایه‌هایی از جامعه که نمی‌دانند نقش ها در اداره جامعه چیست و رئیس جمهور در این میان چه وظیفه‌ای دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد