صفحه اصلی » سیاسی » بعضی از کاندیدا هنوز در حال و هوای استانداری هستند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

بعضی از کاندیدا هنوز در حال و هوای استانداری هستند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با گلایه از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای در مناظرات گفت:تعدادی از کسانی که در این مناظرات حضور دارند،آنچنان در گذشته گرفتارند که نتوانسته‌اند به سوی آینده حرکت کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۱

عباس مقتدایی در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: مناظرات نشان داد که ما هنوز برای رسیدن به سطح قابل قبول برای مذاکره میان خودمان فاصله قابل توجهی داریم.

نماینده مردم اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هفت نفر را به عنوان برگزیدگانی که هرکدام می‌توانند حداقل شرایط ریاست جمهوری را داشته باشند معرفی کرده‌ایم و این هفت نفر به جای این‌که تمرکز بر موضوعات مورد توجه مردم داشته باشند،عمدتا مسائل حاشیه‌ای را در دستور کار قرار داده‌اند.

وی در ادامه تشریح کرد: واقعیت این است که از قبال این مناظرات می‌توانیم خلقیات افراد را تا حدی متوجه شویم، ولی این کفایت نمی‌کند باید به سمتی پیش برویم که بتوانیم در خلال مذاکرات راهکار های قابل توجه، برنامه های سودمند و مسیریابی ها و هدف‌گذاری های دقیقی را کشف و درک کنیم.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: واقعیت این است که تعدادی از کسانی که در این مناظرات حضور دارند، آنچنان در گذشته گرفتارند که نتوانسته‌اند به سوی آینده حرکت کنند. مثلا فردی همچنان در حال و هوای استانداری قبلی که داشته است با این تصور فکر می‌کند که رئیس جمهور یعنی چند استاندار، درحالی که واقعیت این است که ریاست جمهوری هم ابعاد تئوریک و نظری وهم ابعاد عظیم مدیریتی و رفتاری و سازماندهی امور و هدف گذاری و آینده نگری وآینده پژوهی را دارد،همه مباحث را با تکیه بر رویکرد های آرمانی و متناسب با واقع گرایی نگاه کردن باید مدیریت کند.

مقتدایی ادامه داد:البته هرکس که می‌خواهد رئیس جمهور ایران شود باید شناخت درستی از تاریخ این مرز و بوم و آنچه که بر این کشور گذشته است داشته باشد و این فهم از تاریخ و تاریخ انقلاب اسلامی  و رویکرد های نظام اسلامی بتواند به او کمک کند

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: این درحالیست که تعدادی از منتخبین برای حضور در مناظرات انتخابات، فهم دقیق‌تری از انقلاب اسلامی دارند و بخشی از آنان تا رسیدن به فهم دقیق فاصله دارند و این یک نقطه ضعف محسوب می‌شود که امیدواریم پس از دوره انتخابات بتوانیم برای آن چاره اندیشی کنیم و کادر سازی هایی در طراز انقلاب اسلامی برای دوره های بعدی رخ دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد