صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » امنیت اطلاعات » چگونه تاریخچه موقعیت مکانی را در گوگل مپس خاموش کنیم

چگونه تاریخچه موقعیت مکانی را در گوگل مپس خاموش کنیم

قابلیت جدید تاریخچه مکانی (Location History) گوگل به صورت یک تاگل ساده بر روی رابط کاربری Timeline شما نمایش داده می‌شود.

❖ نویسنده: محمدهادی نصیری | تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ گاهی ممکن است حسی هولناک به کاربر دست دهد زمانی که گوگل مپس خود را باز می‌کند و لیست مشروحی از چند مکان اخیری که در آنها حضور داشته را می‌بیند.

با افزایش آگاهی کاربران از اهمیت حفظ محرمانگی و حریم خصوصی شان، امروزه حساسیت آنها به اجتناب از نقض این حریم بیشتر شده و به عنوان مثال طبیعتا نمی‌خواهند تاریخچه موقعیت مکانیشان به دست افراد بدخواه بیافتد.

گوگل این موضوع را درک کرده است، و به همین خاطر است که راهی ساده برای خاموش کردن تاریخچه مکانی از درون خط سیر زمانی گوگل مپس (Google Maps Timeline) تعبیه کرده است. این قابلیت اکنون برای کاربران اندرویدی برقرار شده و گوگل می‌گوید که قصد دارد آن را برای کاربران iOS نیز ارائه کند.

قابلیت جدید تاریخچه مکانی (Location History) گوگل به صورت یک تاگل ساده بر روی رابط کاربری Timeline شما نمایش داده می‌شود. این یک تغییر فوق‌العاده راحت است، چرا که شما به آسانی می‌توانید تاریخچه را بدون اینکه به جای دیگری در این اپ بروید غیرفعال کنید.
قبلا، پاک کردن تاریخچه مکانی نیاز به طی نمودن چند گام اضافی و غیرشهودی درون اپ مپس داشت.

نحوه خاموش کردن تاریخچه مکانی در گوگل مپس در دستگاههای اندرویدی از این قرار است:

اپ گوگل مپس را باز کنید، سپس به تصویر پروفایلتان در گوشه بالا سمت راست را لمس کنید. آنگاه روی گزینه Your Timeline بزنید، و نهایتا گزینه Location History را خاموش کنید.

حفاظت از حریم خصوصی کاربران همیشه باید به همین سادگی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد