صفحه اصلی » ورزشی » مزایای و فواید والیبال چیست؟

مزایای و فواید والیبال چیست؟

یکی از مزایای اصلی والیبال این است که به شما در سوزاندن کالری کمک می کند، که یکی از اجزای مهم برنامه لاغری یا حفظ تناسب اندام است. بررسی ها نشان می دهد که یک فرد می تواند در طی یک بازی نیم ساعته والیبال غیر رقابتی و غیر ساحلی، بسته به وزن فرد ، بین 90 تا 133 کالری بسوزاند، در حالی که یک بازی رقابتی در سالن والیبال ، بین 120 تا 178 کالری می سوزاند. یک بازی والیبال یک ساعته در زمین شن و ماسه با ثبات کمتر می تواند تا 480 کالری بسوزاند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ ورزش برای سلامتی و سرگرمی و تفریح همیشه توصیه می شود در این بین برخی از رشته ها با اقبال عمومی بیشتری رو به رو هستند که یکی از این رشته ها والیبال است؛ والیبال در کشور و استان اصفهان نیز طرفداران زیادی دارد اما این رشته ورزشی چه فوایدی دارد و چگونه به سلامتی انسان کمک می کند؟ برای یافتن جواب با سمیه الماسی کارشناس حوزه ورزش گفت و گو کردیم.

*والیبال چه فوایدی دارد؟

چه در خانه، چه در زمین چمن یا در ساحل بازی کنید ، والیبال می تواند یک روش عالی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام باشد. این ورزش همچنین یک راه عالی برای درگیر شدن در فعالیت های اجتماعی است ، زیرا می توان آن را با حتی دونفره و یا با یک تیم بازی کرد.

یکی از مزایای اصلی والیبال این است که به شما در سوزاندن کالری کمک می کند، که یکی از اجزای مهم برنامه لاغری یا حفظ تناسب اندام است. بررسی ها نشان می دهد که یک فرد می تواند در طی یک بازی نیم ساعته والیبال غیر رقابتی و غیر ساحلی، بسته به وزن فرد ، بین 90 تا 133 کالری بسوزاند، در حالی که یک بازی رقابتی در سالن والیبال ، بین 120 تا 178 کالری می سوزاند. یک بازی والیبال یک ساعته در زمین شن و ماسه با ثبات کمتر می تواند تا 480 کالری بسوزاند.

فعالیت های بدنی که در بازی والیبال انجام می شود، قسمت بالاتنه، بازوها و شانه ها و همچنین عضلات پایین بدن را تقویت می کند . همچنین بازی والیبال باعث بهبود سیستم های قلبی عروقی و تنفسی می شود؛ بازی والیبال سطح انرژی شما را افزایش می دهد و عملکرد کلی شما را در سایر ورزش ها و تمرینات نیز بهبود می بخشد.

والیبال همه انچه به عنوان هماهنگی چشم و دست شناخته شده؛ است. هنگام سرویس ، باید توپ را با چشم دنبال کنید ، و توپ را در نقطه مناسب بزنید. در خط دفاعی ، شما باید به مکانی که توپ می رود توجه و واکنش نشان دهید و در موقعیت قرار بگیرید تا بازی انجام دهید. هنگام تنظیم ، هماهنگی چشم و دست به شما کمک می کند تا مکان های ضربه گیر خود را ببینید ، تا مطمئن شوید که در مجموع واکنش خوبی را در بازی ارائه دهید.والیبال به دلیل تغییر سریع سرعت و جهت ، اهمیت زیاد توجه به مهارت های فنی و جسمی بازیکن را ایجاد می کند. در طول بازی ، بازیکنان باید سرویس ، پاس ، ست ، حمله ، بلوک و مهار توپ را بدست آورند. این مهارت ها برای بازی موثر به انعطاف پذیری ، تعادل خوب ، قدرت و سرعت عضلات بالا و پایین بدن نیاز دارند.

*آیا والیبال در سلامتی قلب نیز موثر است؟

با بالا بردن ضربان قلب ، بدن خون و مواد مغذی بیشتری را در سراسر بدن گردش می دهد که باعث بهبود سلامت کلی شما می شود؛  والیبال تقریباً برای هر بازی به عضلات قفسه سینه و پاهای قوی نیاز دارد. هنگام عبور ، یک اسکات را تقلید می کنید و باید برای تولید نیرو از پاها استفاده کنید. هنگام تنظیم ، باید از دست ها ، پاها و دست ها ، به ویژه ران ها استفاده کنید. هنگامی که توپ به سمت شما می آید ، باید پاها و دستان خود را اماده کرده و به سمت بالا فشار دهید. برای جلوگیری از آسیب دیدگی ، دستان شما باید قوی باشد.

*دیگر فواید این رشته ورزشی چیست؟

توانایی هوازی را افزایش می دهد، مقدار انرژی صرف شده شما در یک بازی آسان و کند والیبال به مدت 20 دقیقه مشابه یک مایل آهسته دویدن است. شما با انجام یک بازی پرقدرت 12 دقیقه ای والیبال ، همان انرژی را صرف یک مایل آهسته دویدن می کنید.

والیبال ایجاب می کند که هم تیمی ها با همکاری و با سرعت بالا کار کنند. یک مطالعه بر روی مردان بزرگسالی که به طور منظم به ورزش گروهی می پردازند ، نشان داد که اعضای تیم مهارت های شبکه ای بهتری نسبت به مردانی که کمتر در ورزش های گروهی فعالیت می کنند ، دارند. مهارتهای رهبری و همکاری درسهای ارزنده ای را به ما می دهد که در سایر جنبه های زندگی به ما کمک می کند.

*والیبال در بالا بردن روحیه نیز موثر است؟
مشارکت شما در والیبال می تواند روحیه شما را بهبود بخشد ، استرس را کاهش دهد و باعث احساس موفقیت در شما به عنوان عضو تیم شود. این فعالیت همچنین می تواند اعتماد به نفس ، عزت نفس شما را بهبود بخشد و به طور کلی از زندگی احساس خوشبختی کنید. مشارکت در والیبال همچنین می تواند انگیزه و توانایی شما برای موفقیت را بهبود بخشد. به عنوان یک بازیکن تیم ، تلاش های مشترک شما منجر به موفقیت یا شکست تیم می شود. اعضای تیم در حین تمرین و بازی یکدیگر را تشویق می کنند تا به همه اعتماد به نفس دهند و تلاش کنند این مهارت های لازم را برای پیروزی و تسلط کامل افراد تقویت می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد