صفحه اصلی » ورزشی » وقفه ای که می تواند فرصت یا مانع باشد/ درسی برای فوتبال اصفهان: کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!

وقفه ای که می تواند فرصت یا مانع باشد/ درسی برای فوتبال اصفهان: کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!

سپاهان قهرمان و جدا شدن ذوب آهن از انتهای جدول اتفاق های خوب فوتبالی است که می تواند در کمتر از 40 روز آینده محقق شود و فصل جدید و دریچه ای جدید به فوتبال اصفهان باشد چرا که فوتبال اصفهان به خوبی فهمید که کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ لیگر برتر فوتبال در حالی که یک چهارم پایانی خود را طی می کند و در اوج حساسیت قرار گرفته است به تعطیلات رفت؛ تعطیلاتی که در هیجان و کیفیت لیگ تاثیر گذار خواهد بود اما به نظر چاره ای جز این نیز با توجه به برنامه فیفا، بازی های آسیایی باشگاه ها و کرونا وجود نداشت و یا در افق دید بلند مدت تری باید دیده می شد.

دو تیم اصفهانی هر چند در شرایط متفاوت هم در لیگ بیستم کاملا روزهای پرهیجان و حساسی دارند؛ سپاهان با نویدکیا و البته مدیریت بی حاشیه ساکت مدعی جدی قهرمانی در لیگ است و کورس نفس گیری را با پرسپولیس دارد و در انتهای جدول ذوب آهن تیم پر سابقه اصفهانی و یکی از شناخته شده ترین تیم آسیایی با کابوس سقوط دست و پنجه نرم می کند و فانوس به دست است.

حال این وقفه در لیگ برای برخی نگرانی شده است که شاید در نهایت دو تیم اصفهانی از آن ضربه بخورند و البته در این میان برخی نظر کاملا متفاوتی دارند و اظهار می کنند با توجه به اینکه سهم این دو تیم در تیم ملی کم است این دو تیم می توانند برنامه مدونی داشته باشند و با آمادگی بیشتری در ادامه لیگ حاضر شوند.

به طور کلی شاید این نگاه همیشه در وقفه های مختلف برای تیم ها وجود داشته باشد هر چند که می تواند در نوارهای پیروزی یک تیم تاثیر گذار باشد و انگیزه و میل به برد را کاهش دهد اما سوای این باید جوانب دیگر نیز مورد ارزیابی قرار گیرد؛ بدون شک هر دو تیم اصفهانی بازی به بازی شرایط سختی خواهند داشت چرا که قهرمانی، کسب سهمیه و فرار از سقوط تقریبا اکثر بازی های این دو تیم را تحت شعاع قرار می دهد.

هر دو تیم بازی های فینال گونه و شش امتیازی را نیز در پیش دارند که البته همان طور که حساسیت و استرس و هیجان را بالا می برد به همان اندازه هم امیدواری دارد که آنچه برای هر دو تیم رقم می خورد، خودشان رقم می زنند؛ آنچه در هر دو تیم از نقاط ضعف به چشم می خورد،  افت بدنی در نیمه دوم است که البته در سپاهان این موضوع بیشتر ملموس است.

به نظر می رسد هر دو تیم از این فرصت در این زمینه استفاده کرده و آمادگی بدنی تیم خود را افزایش می دهند، فرصتی که بهر دو مربی اجازه می دهد ظرفیت دوندگی تیم را افزایش دهند، همچنین مصدومان دو تیم نیز البته بعضی از آن ها شرایط بهتری برای کمک به تیم پیدا می کنند.

شاید یکی از مزایای بسیار مفید این وقفه برای تیم های اصفهانی این موضوع باشد اما در کنار این مزیت دور بودن تیم از شرایط مسابقه چالش پیش روی هر دو مربی است که هر چند سعی می کنند با دیدارهای تدارکاتی تیم را در سرایط مسابقه نگه دارند اما به هر حال تاثیر گذار است.

در حالی که این وقفه خواه یا ناخواه ایجاد شده است می توان گفت تیمی که از آن بیشترین بهره را ببر و نکات منفی این وقفه را از تیم دور کند در ادامه لیگ موفق تر خواهد بود از این رو حسینی و نویدکیا باید در کنار برطرف کردن نقاط ضعف بتوانند آمادگی خود برای هفته های پایانی را حفظ کنند.

در واقعه این وقفه را به نوعی می توان به تعبیر فرصتی کرد و یا محدودیت و مانعی برای رسیدن به اهداف که آنچه که این دو تیم و مربیان آن ها در این مدت زمان تقریباً یک ماه انجام داده اند، مسیر حرکت دو تیم را مشخص می کند؛ در این میان برخی تیم ها با حضور در دیگر نقاط و استان های دیگری اردو برپا کردند و سعی می کنند اینگونه شرایط مسابقه را برای تیم خود حفظ کنند.

آنچه مسلم است کار برای هر دو تیم اصفهانی در ادامه سخت خواهد بود، اما هر دو تیم نشان دادند که توانایی و ظرفیت هایی دارند که برای رسیدن به هدفهایشان می تواند کافی باشد، فقط کافی است در این هفته های پایانی از حواشی دور باشند و اشتباهات فردی و گروهی را مرتکب نشوند و این اشتباهات نیز فقط به مستطیل سبز خلاصه نمی شود.

سپاهان قهرمان و جدا شدن ذوب آهن از انتهای جدول اتفاق های خوب فوتبالی است که می تواند در کمتر از 40 روز آینده محقق شود و فصل جدید و دریچه ای جدید به فوتبال اصفهان باشد چرا که فوتبال اصفهان به خوبی فهمید که کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!

موفقیت نویدکیا و حسینی مقدمه ای برای تکیه بر پتانسیل های داخل استان است، پتانسیل هایی که علاوه بر عشق به تیم استانشان در بزنگاه های حساس فیلشان یاد هندوستان نکند و امیدی برای جوانان فوتبال اصفهان پررنگ تر شود که به دنیای حرفه ای وارد می شوند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد