صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » مقصر وضعیت نابسامان امروز جامعه، مسئولان بی کفایت اقتصادی هستند/ زمان مسئولین بی کفایت به پایان رسیده است

رئیس سابق قرارگاه خاتم الانبیا:

مقصر وضعیت نابسامان امروز جامعه، مسئولان بی کفایت اقتصادی هستند/ زمان مسئولین بی کفایت به پایان رسیده است

رئیس سابق قرارگاه خاتم الانبیا، گفت: امروز چهره مردم پر از غم شده است. جامعه غرب‌زده ما نیاز به یک فرج فوری دارد، حاکمیت نیازمند خانه تکانی است؛ مردم باید به جایگاه خود برگردند و تا معضل فساد دولتی حل نشود هیچ گره ای از مردم باز نمی‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار سعید محمد  در اجتماع حامیان آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مسجدسید اصفهان، اظهار کرد: اصفهان برای ما یک استان بزرگ و مظهر یک تمدن عظیم است؛ فرصت های سرشار و  موقعیت های گردشگری، صنایع دستی و هنر، بسیار فاخر استان اصفهان و ظرفیت های سرشار و مهم ترین ویژگی این استان نیروی  انسانی و جوانان هستند؛ چرا این همه فرصت و ارزش و ثروت برای مردم استان، تبدیل نمی شود، مشکل کجاست؟ من ریشه مشکلات را در تفکر و شیوه حکمرانی در کشور نگاه میکنم.

*پدیده شوم آقازاده‌ها و رانت‌خواران کشوری

رئیس سابق قرارگاه خاتم الانبیا افزود: ما یک تفکری داشتیم، تفکر امام خمینی (ره) و بعد تفکر رهبر معظم انقلاب این بزرگواران به مردم تکیه داشتند و با مردم مشکلات را حل می‌کردند. امام با مردم، انقلاب کرد با مردم جنگ را به پیروزی رساند؛ این تفکر تفکر ناب و برگرفته از ارزش های اسلامی است. اما وقتی حکمرانان ما به جای حکمرانی اسلامی مبتنی بر ارزش ها تفکر غرب زده باشند و لیبرال را جایگزین بکنند، تبدیل می‌شود به یک سری نگاه هایی که امروز مردم ما از همین تفکر ها و نگاه ها دغدغه مند هستند.

وی تصریح کرد:  تفکر منفعت طلبی تفکر رانت‌خواری تفکر عدم نظارت و کنترل یا نظارت از داخل خودرو تفکری که به همه چیز از نظر آن به عنوان یک کالا نگاه می‌شود حتی سلامت و  تعلیم و تربیت فرزندان ما هم تبدیل به کالا می شود. امروز ما تفکر و پدیده شوم آقازاده هارا شاهد هستیم و میبینیم و با وقاحت می‌گویند ما ژن های خوب هستیم اما ژن‌های خوب شهید حججی ها هستند آقازاده مکتب امام (ره) شهید حججی است، نه شما هایی که همه در خارج از کشور زندگی میکنید و پدرانتان هم به دنبال گرین‌کارت برای پیوستن به شما هستند.

سردارمحمد، بیان کرد: ما اگر بخواهیم درست دسته بندی کنیم مدیران در این کشور دو دسته بیشتر نیستند مدیران  یا انقلابی و یا غیر انقلابی هستند. مدیری که برآمده از مردم باشد مدیری که سینه به سینه با مردم بجوشد مشکلات آنهارا حل بکند  و پای صحبت آنها بشیند و برای رفع مشکلات آنها قدم بردارد این مدیر انقلابی است؛ ما مدیری که کاری به کار مردمش نداشته باشد و مردم احساس کنم که پشتیبان و حامی ندارند اینها مدیران غیر انقلابی هستند. مدیرانی که فقط برای خودشان و خانواده‌ و اطرافیان و هم حزبی های خودشان قدم بر می دارند و اگر فرصتی بشود این فرصت‌ها را در بین نزدیکان خود تقسیم می کنند.

رئیس سابق قرارگاه خاتم الانبیا ابراز کرد: وقتی تقسیم ناعادلانه فرصت ها بشود، ما این مدیران را خائنین به ملت قلمداد می‌کنیم؛ مدیران انقلابی خادمین ملت هستند اما مدیران غیر انقلابی جز خیانت به ملت کار دیگری نمی کنند. مردم امروز، تشخیص می دهند مدیر خدمتگزار را از مدیر خائن، حاصل نوع کار و نوع تفکر و روش مدیران غیر انقلابی امروزه تبدیل شده به کوهی از مشکلات در عرصه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و بین الملل و اما  این دولت با  کوهی از مشکلات و موانع است. شما  وضعیت تولید را در کشور ببینید، سال هاست رهبر معظم انقلاب می گویند برای رفع موانع، تولید کنید هر سال دریغ از پارسال نه تنها برای رفع موانع، تولید نمی کنند بلکه با مقررات جدید قفلی بر تولید میزنند.

*چه کسانی مسئول مشکلات مردم هستند؟

وی افزود: مسئولین باعث می‌شوند جوانان این مرز و بوم از از کارهای صنعتی بیکار شوند و مشکل اشتغال و درصد بیکاری جوانان را می بینید، آیا این مشکلات ناشی از تحریم است؟ چرا همه چیز را گردن تحریم و FATF می‌اندازند؟ آقایان اصلا فرض کنیم ما FATF را همین امروز امضا کردیم مانند سایه این قراردادهای ننگینی که این سال ها امضا کردید، چه فرقی در سفره های مردم ایجاد می شود آیا تحریم های ظالمانه اجازه می دهد که ما بتوانیم از سیستم بانکی دنیا استفاده کنیم یا بتوانیم از سیستم کشتیرانی استفاده کنیم و نفت بفروشیم؟

وی تصریح کرد: وقتی همه معاملات را قفل کردید این چه وضعیتی است که  یک مشکل برساختی را بزرگ‌ می کنید؟ کد های غلط به ملت می دهند و آنها را نگران می کنند و می ترسانند. این ها حرف از کُنسرت میزنند اما قرارداد ننگین کِرسنت را فراموش کردند. اینها می‌خواهند، مردم مثل مو در دست غرب باشند و هرچی غرب گفت مردم انجام  دهند. در صورتی که خود خانم موگرینی اعلام کرد، ما فکر نمی‌کردیم تحریم‌های ما اینقدر مشکلات اقتصادی برای مردم ایران ایجاد کند. خود آنها گفتند که ۳۰ درصد مشکلات ناشی از تحریم ها است.

وی با توجه به تمام مشکلات، بیان کرد: در بورس ببینید، چه بر سر مردم آوردند. آیا مشکل بورس مشکل تحریم است؟ مشکل ۵+۱ است؟ آقایان سال گذشته یک فراخوان زدند و مردم را دعوت به بورس کردند، میلیون ها کد بورسی ایجاد شد. مردم فرش زیر پایشان را سرمایه گذاری در بورس کردند و  در روز روشن دست در جیب مردم کردند و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه خودشان را پوشش دادند. آقایان افتخار می‌کنند به این روش و بعد هم مردم را رها کردند و امروز هیچکس پاسخگو نیست.

*منش رهبرمعظم انقلاب را الگو قرار دهید

سردار محمد، بیان کرد: شما رفتار رهبر معظم را ببینید و هرکاری که گفتند، انجام دهید؛ رهبر معظم انقلاب به تمام روسای جمهور احترام می گذارند؛ انتقاد داریم، منصفانه مطرح می کنیم  و آقایان هم تریبون دارند پاسخ بدهند. ما داریم درد دل هشت‌ساله مردم را می گوییم. امروز نزدیک انتخابات است و ما داریم به مردم بصیرت افزایی می‌کنیم. که دومرتبه آقایان نروند در وین مذاکرات جدید انجام دهند و بعد با یک سوغاتی جدید برای مردم بیایند و باز به مردم دروغ بگویند و مردم ما مجدداً بخواهند به سمت فریبکاری این‌ها بروند.

وی با اشاره به هوشیاری و بیداری مردم، گفت: مردم به دنبال نوکر و خدمتگزار می گردند. مردم دنبال آقابالاسر نیستند. آیا مالیات ستانی امروز در نظام ما که یک نظام عدالت محور است، این نظام مالیاتی درست است؟ و فقط از تولیدکنندگان یا حقوق بگیران که این همه  تاکید رهبر معظم انقلاب هستند، مالیات اخذ می شود. اما از تمام این جماعت واسطه گرها، مافیاها، هیچگونه مالیاتی اخذ نمی شود و همین باعث شده که خیلی از کالاهای مورد نیاز مردم مثل مسکن امروز تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شود و اگر سیستم مالیات ستانی درست  اجرایی شود تمام نیازهای این کشور از سیستم مالیات ستانی ، درست قابل تامین است.

وی ادامه داد: احتیاج ما به تامین مالی از خارج از کشور نداشته و نیازی به فاینانس خارجی ها نداریم ما از همین سیستم داخلی کشور می‌توانیم کاری که همه کشورها دارند می کنند؛ تقسیم عادلانه که قشر محروم راضی  شوند. این چه وضعیتی است که یک عده زیاد از حد دارند و یه عده مجبور باشند شب ها دنبال آشغال گردی باشند، تا امرار معاش کنند. آیا این عزت است برای ایران و ایرانی؟ شما گفتید ما بلدیم و عزت برای شما به ارمغان می آوریم ما بلدیم با دنیا مذاکره بکنیم، تولید را نابود کردند، بورس نابود کردند.

*مقصر وضعیت نابسمان جامعه، مسئولان بی کفایت اقتصادی

سعید محمد ادامه داد: در بانک ها سیستم بانکداری قرار بر این بود که سود سپرده ها کاهش پیدا کند روزانه دارد دو سه هزار میلیارد تومان خلق پول در بانک ها اتفاق می‌افتد و این خلق پول ناشی از همین سودسپرده های بدون پشتوانه است. شما می دانید خلق پول و افزایش نقدینگی یعنی تورم، یعنی افزایش قیمت کالاها، وقتی که خلق پول اتفاق بیفتد، تولید روز به روز کاهش پیدا می‌کند. یعنی اینکه سفره‌های  شما روز به روز کوچکتر می شود. آقایان آمدند سود بانکی را کاهش دادند. همین آقایانی که می گویند تمام درس اقتصاد را بلدند و به آقای رئیسی می‌گویند شما ۶ کلاس سواد نداری. آیا همین آقایان باسواد کوچکترین مسائل اقتصادی را رعایت می‌کنند؟

وی،تصریح کرد: ریاست بانک مرکزی را داشتند و  تمام بانکها در دست این ها بود سود سپرده را کاهش دادند. اما به بانک‌ها گفتند همه بانک‌ها رفتند در بورس و آنجا صندوق سپرده با سود ثابت باز کردند و تمام مشتریان بانک‌ها را سوق دادن به آن جا ۸ درصد گذاشتن روی سود سپرده گذشته و خود این دوباره موجب خلق پول و تورم می‌شود. یا اینها بلد نیستند که خودشان می‌گویند ما علامه اقتصادیم و یا اگر بلد هستند، این جز خیانت به مردم چیز دیگری نیست.

سردار محمدبا اشاره به موضوع انرژی، گفت: دولت در موضوع انرژی چند قلم از اجزا انرژی یعنی بنزین گازوئیل برق آب گاز سالانه دولت ۹۰۰ میلیارد تومن سوبسید پرداخت می کند. خوب اگر ما یک جامعه عدالت محور باشیم این سوبسید ها باید متناسب  به مصرف افراد پرداخته شود. یعنی اگر دارد کسی بیشتر مصرف می کند از جیبش باید پرداخت کند و اگر کسی کمتر دارد مصرف می کند باید از این ۹۰۰ هزار میلیارد تومان بیشتر درآمد داشته باشد.  این عدد پول زیادی است. برای مثال امسال بودجه عمرانی کشور ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است. شما این دو عدد را با هم قیاس کنید ۹ برابر بودجه عمرانی کشور سالانه دارد سوبسید پرداخت می شود ولی تو جیب چه کسی می رود؟

وی ادامه داد: دهک بالای جامعه یازده و نیم برابر بیشتر از دهک پایین جامعه سوخت مصرف می‌کنند، یعنی یازده و نیم برابر بیشتر دارند از ۹۰۰ بازار میلیارد بهره می برند. دهک پایین جامعه اصلاً خودرو ندارند. دهک بالای جامعه چندین برابر از دهک پایین  مصرف آب دارند،چرا این قانون اصلاح نمی‌شود؟

*جستجو برخی در غرب و غرب‌زدگی برای اداره کشور

وی افزود: آقایان غرب زده تمام آرزوهایشان را در غرب جست و جو میکنند در حالی که اگر به داخل بنگرند شاید کارهای بهتر بشود کرد. وادادگی و بی تحرکی و بی عملی امروز مردم را دلزده و ناراحت کرده، کسانی که بین مردم نیستند درد مردم را نمی فهمند. ما می‌خواهیم دیوار بین دولت و مردم را از بین ببریم و دیوار بلند بی اعتمادی را  فرو بریزیم. به جای مذاکره باید برای مردم کار کرد. راه حل باز کردن گره از مردم، آن سوی مرزها نیست. بلکه داخل خود کشور حل می‌شود.

وی بیان کرد: خسارت بار ترین قرارداد تاریخ ایران را به بار آوردند و بزرگترین رقم درصد تورم را برای ایران آوردند. در مذاکرات میبینم که پاسخگو نیستند و فقط طلبکار نیز هستند. اگر بلد بودید وضعیت را اصلاح کنید هشت سال کافی نبود؟ چرا می‌خواهید دولت سوم خود را بر مردم تحمیل کنید؟ مردم دنبال عزت گمشده خود هستند، امروز مشکل پیدا کردن کلید نیست، بلکه با تکیه بر مردم تمام قفل هارا خواهیم شکست. مردم باید مراقبت کنند و بصیرت داشته باشند و با چشمان باز این عرصه را رصد کنند و توطئه جدیدی را طراحی نکنند.

*فرد اصلح را انتخاب کنید، رئیسی امتحان خود را پس داده است

سردار محمد بیان کرد: تا زمانی که مردم نخواهند نمی توان تغییر ایجاد کرد، مردم باید با رای به فرد اصلح، که اقای رئیسی هست این تغییر را ایجاد کنند و قطار انقلاب را به جای اصلی خود برگردانیم. انتخابات برای انتخاب، نیازمند یک مرد میدان است. رهبر دو تاکید داشت مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح، کسی که انتخب میکنید مردمی و معتقد به جوانان و توان داخلی باشد و با فساد مبارزه کند و با پاکدستی به مسائل کشور بپردازد و با این چارچوب ها فرد اصلح، ایت الله رئیسی است. آقای رئیسی امتحان خود را در قوه قضاییه و جاهای دیگر پس دادند. تحول را در آن قوه ایجاد کردن و فساد ستیزی را دد ایشان دیدیم. این یعنی در دولت آینده جایی برای دزدها و فساد نخواهد بود.

وی ادامه داد: تحولی که در قوه قضاییه ایجاد شد ان شالله در دولت آینده در کل کشور، ایجاد خواهد شد. ایشان اشنا به مسائل و مشکلات کشور هستند و از نزدیک مسائل را در جلسات مختلف شناختند و راه حل را دارند. ان شاالله با دولت کارآمد فرصت ها به طور عادلانه توزیع خواهد شد. اما این را بدانید که دولت آینده، مشکلات بزرگی پیش رو دارد و باید دست مافیا را قطع کنند و اصلاح هرکدام از مشکلات مقاومت های زیادی را پیش رو دولت خواهد انداخت. پس نیازمند مشارکت حداکثری هستیم و همه را دعوت به رای‌دادن می‌کنیم و برای این انتخاب که برای خود آیندگان است، حماسه ای رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد