صفحه اصلی » اجتماعی » اقبال خوب مردم اصفهان به اهدای خون در روزهای سخت/ ذخیره خونی استان به شش روز رسید

مدیر کل  انتقال خون استان اصفهان:

اقبال خوب مردم اصفهان به اهدای خون در روزهای سخت/ ذخیره خونی استان به شش روز رسید

مدیر کل انتقال خون استان اصفهان، گفت: شهروندان  نگران ابتلا  به ویروس کرونا، در زمان مراجعه برای اهدای خون نباشند. تمامی نکات و شیوه‌نامه‌های  بهداشتی فاصله اجتماعی، در مراحل مختلف خون‌گیری رعایت می‌شود. کادر مراکز نیز واکسینه شده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

علی فتوحی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: خوشبختانه اکنون شرایط ما قابل قبول است و ذخیره خونی ما بین پنج تا شش روز است. معمولاً در فصل های گرم مشکل کم خونی نداشتیم.

مدیر کل  انتقال خون استان اصفهان افزود: ما روزهای سختی را طی کردیم و همشهریان عزیز برای امر اهدای خون اقبال نشان دادند  و این چند روز وضعیت خوبی داشتیم. مخصوصاً در ماه مبارک رمضان در قالب نذر خون، مردم عزیز آمدند و خون اهدا کردند و دیگر شهروندانی که در بخش پلاسما و محصولات نوین خون مانند پلاکت، پلاسما و پلاسمای ضد بیماری کوید اهدا داشتند. مشکلی در ذخایر خونی فعلا نداریم اما با وضع مطلوب کمی فاصله داریم.

وی بیان کرد: ما و مردم اصفهان با کمک یکدیگر به نقطه مطلوب خواهیم رسید. اهدای خون کاملا داوطلبانه است و هیچ اجباری نیست. در روز اهدای خون وضعیت خوبی را داشتیم و مراجعه به اندازه کفایت بود. از گروه ۵۵ توپخانه فرماندهان و معاونین و کارکنان آمد، خون اهدا کردند.

وی ادامه داد: اهدای خون به‌طور مشخص همان فراوانی گروه‌های خونی است که  در جامعه افراد دارا هستند. بیشترین گروه خونی ما AB ،B ،A ،O است. ما به همه گروه های خونی نیاز داریم به خصوص گروه‌های منفی را و امیدواریم روند بهتری را در روز های آینده در امر اهدای خون شاهد باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد