صفحه اصلی » تولیدی » نصف‌جهان برای حماسه‌آفرینی به پا خاست

نصف‌جهان برای حماسه‌آفرینی به پا خاست

رای گیری در شعبه های اخذ رای با حضور مردم همیشه در صحنه استان اصفهان برای خلق حماسه ای تماشایی در پای صندوق های رأی آغاز شد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ همزمان با دستور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور اخذ را در سراسر کشور از ساعت 7 صبح روز جمعه 28 خرداد آغاز شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری امروز برگزار می شود.

در استان اصفهان نیز گزارش های میدانی خبرنگاران صاحب نیوز حاکی از حضور مردم همیشه در صحنه اصفهان از همان دقایق ابتدایی است.

تعداد افراد واجد شرایط رای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا و تیره های عشایری در این استان سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۴۱ نفر است که  ۷۹ هزار و ۳۳۰ نفر از این واجدان شرایط ارای اولی هستند.
از مجموع شعب اخذ رای در این استان سه هزار و ۱۰۷ شعبه ثابت، ۳۶۰ شعبه سیار، دو هزار و ۴۵۶ شعبه شهری و ۱۰۱۱ شعبه هم روستایی است که بیشترین شعب اخذ رای سیار به شهرستان‌های سمیرم، فریدونشهر، اردستان و اصفهان اختصاص یافته است.
در حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان حدود ۷۰ هزار عوامل اجرایی ناظر برگزاری انتخابات هستند.

آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با حضور در مسجد امام رای خود را به صندوق انداخت.

سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با حضور در محل صندوق سیار سپاه صاحب الزمان(عج)رای خود را به صندوق انداخت

عباس رضایی استاندار اصفهان نیز با حضور در مسجد رسول رای خود را به صندوق انداخت؛ بسیاری دیگر از مسئولان و مدیران استان نیز همراه با احاد مردم تا کنون رای خود را به صندوق انداخته اند

خانواده شهدا و جانبازان و خانواده شهدا مدافع حرم نیز با حضور خود در انتخابات با آرامان های انقلاب، امام و مقام معظم رهبری بیت کردند؛ خانواده شهید خیزاب نیز برای شرکت در انتخابات در میدان امام اصفهان حضور یافت

آیت‌الله مهدوی امام جمعه موقت اصفهان و عضو مجلس خبرگان رهبری نیز با حضور در شعبه، رأی خود را به صندوق انتخابات انداخت.

در این انتخابات و از ساعات اولیه همه اقشارها با حضور خود عشق خود را به انقلاب نشان دادند؛ در این میان و یکی از قشرهایی که حضور گسترده ای را داشته و از همانند همیشه در دادن رای پیشتاز بودند ورزشکاران هستند.

امیراسدی معاون سبک کیوکوشین‌کاراته اویاما استان اصفهان به نمایندگی از دیگر ورزش‌کاران حاضر می‌گوید به همراه ۱۵۰ نفر نیروی کیوکوشین‌کاراته اویاما دیگر از ساعت ۶ صبح برای رأی دادن آمدیم.

قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان نیز در همین زمان با حضور در میدان امام خمینی (ره) رأی خود را به صندوق انداخت.

یکی دیگر از قشرهایی که در اصفهان و در پی خشکی زاینده رود مشکلات زیادی دارند و معیشت و وضعیت اقتصادی آن ها در شرایط سختی است، کشاورزان هستند؛ اما کشاورزان نیز علی رغم مشکلات زیادی که برای آن ها ایجاد شده است با حضور در انتخابات نشان دادند که در هر حال پشت انقلابشان هستند و در انتخابات حضور گسترده دارند

حضور در اولین انتخابات از خاطرات ماندگار همه ما است و در همه دوره‌ها برای رای اولی‌ها به واسطه نخستین حضور در عرصه گسترده مشارکت مردم با شوق بیشتری همراه بوده به همین دلیل، آنان هیجانی‌تر، پررنگ‌تر و بی‌محاباتر در انتخابات شرکت می‌کنند و رای می‌دهند.

در اصفهان نیز دختران و پسران رای اولی با شور خاصی در حال ورود به شعب اخذ رای هستند و بسیاری از آن ها در صفحات شخصی خود اولین حضورشان به نمایش گذاشتند

یکی از شعب ثابت در میدان اصفهان قرار گرفته است که از ساعت قبل از شروع رای گیری شاهد صف طولانی مردم برای رای دادن است؛ فیلمی که خبرنگار صاحب نیوز در این محل ارسال کرده است میزان حضور پرشور اصفهانی ها در این شعبه را به خوبی نشان می دهد

یکی از شعب ثابت در شهر اصفهان در کنار پل خواجو قرار گرفته است که شاهد جمعیت قابل توجه از نسل های مختلف است حال و هوای این شعبه اخذ رای را می توان در فیلم ارسالی خبرنگار صاحب نیوز در این شعبه ببینید:

 

ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان نیز ضمن حضور در انتخابات گفت: امروز هر شخصی در هر جبهه‌ای برای عظمت ایران تلاش می‌کند و امروز روز اثبات مردم ایران است، مهمترین بحثی که این روزها مطرح است آن است که باید تاکتیکی را برای مبارزه با تاکتیک دشمن به کار ببریم، تاکتیک دشمن در این مدت این بود که با برنامه‌های فشرده و پرتعداد در بیش از ۱۵۰ شبکه ماهواره‌ای و فضای مجازی که بسیاری از خارج از کشور هم کنترل می‌شد، در میان مردم دلسردی ایجاد کنند و تاکتیک ما مردم ایران در مقابله با این بی‌انگیزگی که ایجاد می‌کنند حضور و مشارکت قوی است، حضور گسترده ضدتاکتیک ما است.

حضور موی سپیدان انقلاب اسلامی با کهولت سن از حاشیه های دیگر در نقاط مختلف اصفهان است

*مشارکت ۷۳۶ هزار اصفهانی در انتخابات تا ساعات ۱۶

در حالی که به ساعاتی رسیدیم که هوا نیز گرم می شود امام همچنان مردم با شور خاصی در سراسر استان به شعب مراجعه می کنند؛ محمدتقی نقدعلی در جمع خبرنگاران درباره روند نظارت بر انتخابات در استان اظهار داشت: روند نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهروروستا کیفیت خوبی دارد و حدود 7 هزار ناظر در سطح استان و بر سر شعب اخذ رأی مشغول انجام وظیفه هستند.

وی درباره میزان مشارکت مردم اصفهان در انتخابات گفت: تا ساعت 16 امروز736 هزار نفر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و تعرفه ریاست جمهوری مصرف شده و 686 هزار نفر نیز در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرده‌اند و رای‌گیری با نظارت کامل در حال اجرا است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر تخلفی صورت گیرد، کاملا ناظران پیگیر خواهند بود و در مرکز استان هم بنده و همکارانم در تیم هیئت عالی نظارت امور هستیم.

همچنان در حالی که نزدیک به 12 ساعت از شروع انتخابات می گذرد حضور مردم در شعب افزایش پیدا کرده است؛ یکی از شعبی که در شهر اصفهان شاهد حضور گسترده و پرشور مردم است، شعبه میدان امام است؛ خبرنگار صاحب نیوز از وضعیت کنونی میدان امام اصفهان در قالب چند عکس گزارش می دهد؛ تصاویری که به خوبی نشان می دهد همه اقشار و احاد مردم در صحنه حاضر هستند و با خنک شدن هوا مردم بیشتری برای دادن رای به شعب مراجعه می کنند

 

*یک میلیون و 200 هزار نفر تا ساعت هشت و نیم شب رای دادند

محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی‌شهر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نماینده ناظر قوه مقننه در ستاد انتخابات استان اصفهان در گفتگو با صاحب نیوز ضمن اشاره به صفوف پرشور گفت: مشارکت مردم اصفهان تا ساعت۲۰:۳۰ به یک میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.
وی ادامه داد: طبق اعلام رسمی، آمار مشارکت مردم در سراسر کشور تا اذان مغرب نیز از ۲۲ میلیون نفر که ۳۸ درصد واجدین شرایط را شامل می شود گذر کرده است.

*مسائل جزئی شعب اخذ رأی با هماهنگی ناظران مرتفع شده است

 عباس رضایی در گفت‌وگوی تلویزیونی در خصوص روند اخذ رأی در شعب استان اصفهان اظهار کرد: تلاش کردیم امانتداران خوبی برای مردم باشیم و به به مردم قول صادقانه می‌دهیم که وظیفه شرعی، ملی، دینی، اخلاقی و قانونی را انجام داده و مُرّ قانون را رعایت کنیم.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ مشکل خاص و حادی در فرایند برگزاری انتخابات به وجود نیامده، افزود: انتخابات در فضای امن و آرامش آسایش برگزار شده است، البته در ساعات ابتدایی رأی‌گیری بر سر کارت‌ها مشکلاتی به وجود آمد که در اسرع وقت مشکلات برطرف شد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که مردم در شعب حضور اخذ رأی حضور داشته باشند، رأی‌گیری انجام خواهد شد البته ساعات خاصی برای آن مشخص می‌شود اما چنانچه اعضای شعب اخذ رای در شهرستان اعلام کنند که کسی برای رأی دادن مراجعه ندارد، با هماهنگی هیأت نظارت موضوع را صورتجلسه کرده و با تأیید فرمانداران خاتمه رهگیری را به اطلاع مردم می رسانیم.

رضایی با اشاره به اینکه همه شعب بدون هیچ مشکلی فعال است، اظهار کرد: چنانچه مسائل جزئی وجود داشته، با هماهنگی اعضای شورای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و هیأت نظارت بر انتخابات شورای شهر مقطعی مرتفع شده است.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه هیچ مشکل خاصی در فرآیند برگزاری انتخابات وجود نداشته است، از  اصحاب رسانه که در به تصویر کشیدن این رویداد مهم تاریخی تلاش کردند، قدردانی کرد.

در حالی که بیش از 15 ساعت از آغاز فرایند اخذ رای می گذرد گزارش خبرنگاران صاحب نیوز در نقاط مختلف شهر اصفهان حاکی از ازدحام جمعیت و حضور گسترده مردم دارد در ادامه می توانید عکس های این حضور از شعبه خواجو در اصفهان را ببینید

سید رضا نریمانی بار دیگر از مردم درخواست کرد در این ساعات پایانی نیز در پای صندوق های رای حاضر شوند و در انتخابات شرکت کنند.

 

در حالی که ساعت 23 است و یک ساعت دیگر از زمان انتخابات باقی مانده است همچنان گزارش خبرنگاران صاحب نیوز از شعب مختلف حاکی از حضور پرشور مردم  و صف های طولانی انتظار برای دادن رای دارد؛ فیلم ارسالی خبرنگار صاحب نیوز از شعبه خواجو را می توانید مشاهده می کنید:

خبرنگار صاحب نیوز از میدان امام اصفهان در حالی که از ساعت 23:30 گذشته است گزارش می دهد صف انتظار  مردم هنوز کوتاه نشده و رای گیری درحال انجام است.
روند کمی کند است ولی مردم حاضر با روحیه و خندان انگار که امیدی دوباره برای تغییر در دلشان زنده شده باشد منتظر هستند تا صف  را طی و به کاندید های مورد نظر خود رای بدهند.
در این ساعت نیز میان رای دهنده گان همه نوع از مردم دیده می‌‌شود؛ کوچک و بزرگ،مردو زن پیروجوان؛ شور نشاط خاصی نزد مردم دیده می شود و همه برای سرنوشت خود با شور و شعفی در انتظار هستند.

مشکل امنیتی در سطح استان نداشتیم/ موارد جزیی اختلافات پیرامون طرفداران نامزدهای شوراها حل شد

سردار محمدرضا میرحیدری شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خداقوت به خبرنگاران که در انعکاس اخبار این رویداد مهم و مأموریتی که شاید مهم‌ترین مأموریت همه دستگاه‌ها در کل سال ۱۴۰۰ باشد، تلاش کردید.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: مهم‌تر از آن از همه مردم شریف استان که علی‌رغم همه سمپاشی‌های دشمنان و مشکلات اقتصادی و گله‌مندی‌ها پای صندوق‌های رأی آمدند، تشکر می‌کنیم که عزت و شوکت نظام را رقم زدند.

وی تصریح کرد: در حوزه امنیتی هیچگونه مشکلی در سطح استان نداشتیم، موارد جزیی در ارتباط با اختلافات پیرامون طرفداران نامزدهای شوراها پیش آمد که طبیعتاً در نقاط مختلف استان در هر دوره رخ می‌داد که امروز با کمترین میزان تنش رد شد.

میرحیدری عنوان کرد: امروز تا این ساعت وضعیت امنیتی استان با هم‌افزایی و هماهنگی دستگاه‌های امنیتی در بهترین وضعیت است، مأموریت متوجه نیروی انتظامی است، از همکاری که سپاه و بسیج و دستگاه امنیتی و قضایی با ما داشتند کمال تشکر را داریم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید داشت: همکاران ما از روز گذشته تا این ساعت خواب به چشم ندیدند و تا پایان این ماموریت خطیر در حراست و حفظ امانت‌های مردم پای کار هستند و امید است که نتیجه باعث پیشرفت نظام اسلامی و ثبات اقتصادی کشور باشد.

وی ابراز داشت: ۱۷ هزار و ۱۵۰ نفر از پرسنل نیروی انتظامی ما در مأموریت بودند و فرآیند مأموریت هم در یک مرحله قبل از انتخابات و پیش‌بینی راجع به پروتکل‌ها، مرحله شروع انتخابات از زمان ثبت‌نام تا برگزاری رأی‌گیری و مرحله بعد هم از اعلام نتایج خواهد بود که در ادامه آمادگی لازم را برای برقراری امنیت و مانعیت از بی‌نظمی داریم.

میرحیدری گفت: انسجام خوبی به وجود آمده است، مردم ما هم مردمان بصیر و دانایی هستند و تحت تاثیر اقدامات معاندان و دشمنان قرار نمی‌گیرند.

با مجوز ستاد ملی کرونا انتخابات ریاست جمهوری در شعب دارای مراجعه کننده تا ساعت ۲ بامداد تمدید شد.

در حالی که ساعت 24 است اما همچنان مردم اصفهان در میدان امام برای دادن رای خود به صندوق مراجعه می کنند؛ فیلم و عکس ارسالی خبرنگار صاحب نیوز را می توانید مشاهده کنید:

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد