صفحه اصلی » سیاسی » مردم در برخی شعب در انتظار راه اندازی فرایند رای گیری/ بی اطلاعی رئیس ستاد انتخابات استان از مشکل!

مردم در برخی شعب در انتظار راه اندازی فرایند رای گیری/ بی اطلاعی رئیس ستاد انتخابات استان از مشکل!

معاون سیاسی استاندار اصفهان که رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان است در حالی اظهار بی اطلاعی می کند که گزارشات میدانی خبرنگاران صاحب نیوز از برخی از شعب حاکی از این است که علی رغم حضور مردم فرایند اخذ رای از آن ها با مشکل رو به رو بوده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی صبح امروز پیش از آغاز فرآیند رأی‌گیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید رأی مردم را امانت‌داری کرد و مر قانون را رعایت و از آرا مردم صیانت کرد.

استاندار اصفهان افزود: انتخابات جشن دموکراسی و جشن ملت است و از مردم اصفهان دعوت می‌کنم با قدوم مبارکشان، صحنه‌های مبارکی خلق کنند.

وی تصریح کرد: اگر در هر جایی هر مسأله‌ای مشاهده کردیم، باید با حفظ خونسردی و با مستندات و هماهنگی، در همان موقع مسأله را حل کنم، به دوستان ستاد انتخابات توصیه اکید دارم که مر قانون را رعایت کنند و بدانند برای ما، ضوابط انتخاباتی اصل است.

در ادامه حیدر قاسمی در پاسخ به سؤال مبنی بر رسیدن کارت‌های الکترونیکی و راه‌اندازی دستگاه گفت: این کارت‌ها به استان اصفهان رسیده است و در این زمینه مشکلی نداریم.

معاون سیاسی استاندار اصفهان همچنین در پاسخ به اینکه خرابی دستگاه‌های الکترونیک و یا راه‌اندازی با تأخیر اظهار کرد: تا کنون چنین گزارشاتی به ما نرسیده است، اما اگر چنین مواردی وجود داشت باید دقت کرد که در شعبی که رأی‌گیری، الکترونیکی است، نمی‌توان رای‌گیری دستی انجام داد.

وی افزود: در صورتی رای‌گیری دستی خواهد بود که در آن شعبه، سیستم رأی‌گیری الکترونیکی به کلی از کار بیفتد اما اگر راه‌اندازی سیستم با تأخیر همراه باشد، باید منتظر بود تا رأی‌گیری الکترونیک انجام شود.

معاون سیاسی استاندار اصفهان که رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان است در حالی از این موضوع بی اطلاعی می کند که گزارشات میدانی خبرنگاران صاحب نیوز از برخی از شعب حاکی از این است که علی رغم حضور مردم فرایند اخذ رای از آن ها با مشکل رو به رو بوده است.

البته در این زمینه خبرنگار صاحب نیوز بارها تلاش کرد تا علت و چگونگی و زمان رفع مشکل را با مصاحبه از حیدر قاسمی پیگیری کند که بعد از بی اطلاعی این مسئول، وی پاسخ گو نیز نبود.

علی شفیعی‌پور، مشاور عالی استاندار اصفهان هم در پاسخ به سؤال مبنی بر تاخیر در راه‌اندازی بعضی از شعب اخذ رأی گفت: ممکن است کد کارت‌های دستگاه‌های الکترونیکی کم و زیاد شود که آن هم چون متصل به سیستم مرکزی هستند در اسرع وقت مشکل حل می‌شود.

وی افزود: برای رفع این مشکل نمی‌شود زمان‌بندی ارائه داد ولی چون به سیستم مرکزی متصل هستند در اسرع وقت و کمترین زمان مشکل حل خواهد شد.

*پیگیری نماینده شاهین شهر از وزارت کشور

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با صاحب نیوز وی با اشاره به مشکل پیش آمده در برخی شعب اخذ رای گفت: من به عنوان نماینده قوه مقننه در هیئت اجرایی مرکز ستاد انتخابات در وزارت کشور پیگیر مواردی این چنینی هستم؛ خواهشم این است که اگر موردی گزارش می‌شود به صورت پیامکی با ذکر نام و کد شعبه برای من ارسال که راحت تر بشود پیگیری کرد.

نماینده مردم میمه، شاهین شهر گز و برخوار در مجلس شورای اسلامی  افزود: من با معاون وزیر کشور صحبت کردم حدود ۶۰۰ شعبه در حال حاضر مشکلاتی در اخذ رای دارد اما بیان شده که به صورت آفلاین می توانند رای گیری را انجام دهند من پیگیر این مسئله بوده و هستم.

تصاویر و فیلم ها و گزارشات میدانی از حضور پرشور مردم اصفهان در سراسر نقاط این استان برای شرکت در انتخابات حکایت دارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد