صفحه اصلی » سیاسی » مسئولان استان اصفهان بعد از دادن رای و در جمع خبرنگاران چه گفتند؟

مسئولان استان اصفهان بعد از دادن رای و در جمع خبرنگاران چه گفتند؟

مسئولان استانی در ابتدای صبح با حضور در پای صندوق‌های رای‌گیری رای خود را به صندوق‌ها انداختند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۴ - جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئولان استانی در ابتدای صبح با حضور در پای صندوق‌های رای‌گیری رای خود را به صندوق‌ها انداختند.

با تمام توان در بخش نظارت از حقوق ملت ایران و مردم استان اصفهان فعالیت می‌کنیم

عباس مقتدایی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرو و پیشگام بودن استان اصفهان و همچنین ظرفیت‌های عظیم این استان، اظهار داشت: با انتخاب صحیح و آگاهانه ملت بتواند بیش از پیش به فعالیت برسد.

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات استان اصفهان افزود: استان اصفهان شاهراه ارتباطی است و بنابراین می‌توان ظرفیت عظیم حمل و نقل را در این استان برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در عرصه‌های مختلف کشاورزی در عرصه صنعت، فرهنگ و هنر، بخش‌های مرتبط با گردشگری حرف برای گفتن دارد، گفت: به این جمع‌بندی می‌رسیم که اگر این موضوعات بالقوه که بخشی از آنها به فعالیت رسیده، تمامیت به فعلیت برسد، استان ما می‌تواند به کشور کمک کند.

مقتدایی ادامه داد: حضور اساتید فرهیخته و دانشگاه‌های مهم و مادر در سطح استان اصفهان و بخش‌های فعال تعاون و همچنین وجود اصناف و اقشار مختلف و کسانی که در بخش دامداری فعالیت می‌کنند، اقشاری که آینده‌ساز این کشور خواهند بود نشان می‌دهد استان اصفهان یک استان مهم است که به کشور کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: مردم فهیم استان اصفهان می‌توانند هم دست مسئولان اجرایی کشور را پرتر کنند و هم به نمایندگانشان کمک کنند تا بتوانند با دست پرتری در دولت آینده، مطالبات مردم را بیان کنند.

مقتدایی با اشاره به حضور هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان اصفهان، اظهار داشت: از همان ابتدای شکل‌گیری مراحل مرتبط با انتخابات به عنوان ناظران استانی مستمر بوده و امروز با تمام توان در بخش نظارت به صیانت از حقوق ملت ایران و مردم استان اصفهان فعالیت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قدر دان کسانی که منعکس کننده صحنه عظیم انتخابات در استان اصفهان هستند هستیم و می‌خواهیم در سطح استانی و ملی منعکس کننده این اهتمام عظیم مردم همیشه در صحنه اصفهان باشند.

*آیت‌الله العظمی مظاهری: امیدوارم انتخابات پربرکتی داشته باشیم

 آیت‌الله العظمی حسین مظاهری مرجع عالیقدر شیعه و رئیس حوزه علمیه اصفهان امروز با شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراها رأی خود را به صندوق سیار شماره 824 اصفهان انداخت.

وی پس از انداختن رأی خود به صندوق اظهار داشت: امیدوارم انتخابات پربرکتی داشته باشیم و امیدوارم پروردگار عالم نظر لطفی کند و ان‌شاءالله این دعای من مستجاب شود.

*مردم به تکلیف خود در مقابل خون شهدا عمل خواهند کرد

 سردار مجتبی شیروانیان پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ملت ما ملت باغیرت و بابصیرتی است و مردم ثابت کردند هیچ وقت دین‌شان را به دنیایشان نمی‌فروشند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان ادامه داد: مردم با احساس وظیفه و بصیرتی که دارند می‌گویند بعد از شهدا چه کردیم و امروز یکی از اقداماتی است که می‌توانیم با آن راه و پیام شهدا را ادامه دهیم.

وی بیان‌ داشت: ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید در اصفهان داریم و شهدای مدافع حرمی داریم که در بهترین شرایطی که داشتند رفتند و از مرزهای اعتقادی‌شان فرای از مرزهای جغرافیایی دفاع کردند و تکلیف‌شان را در قبال اسلام، مسلمین و حرم اهل بیت انجام دادند.

شیروانیان خاطرنشان کرد: اگر ما واقعا عاشق و شیعه حضرت سیدالشهدا هستیم امروز عمل کردن به عزادار‌ی‌ها و اعتقادات با رأی دادن انجام می‌شود.

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: شاهدیم که مردم در اول وقت پای صندوق‌های رأی شرکت کردند و در ادامه نیز شرکت می‌کنند و تکلیف‌شان را در قبال دین و خون شهدا انجام می‌دهند.

وی تأکید کرد: واقعیت این است که در ۴۲ سال انقلاب به دلیل بصیرت مردم و اعتقاد به ولایت و اهل بیت تکلیف خود را انجام خواهند داد.

اولویت رئیس‌جمهور منتخب حل مشکلات مردمی باشد که با عشق در انتخابات شرکت کردند

محمدعلی احمدی در حاشیه مراسم رأی‌گیری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رأی مردم در این دوره اثر و اخلاص بیش‌تری دارد و روح شهدا و مخصوصاً خاج قاسم عزیز از این حضور شاد خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: امیدواریم فردا جشن پیروزی انتخابات را همراه با جشن میلاد امام رضا(ع) برگزار کنیم؛ پیروز این انتخابات همه مردم هستند و نتیجه آن را در ضعف دشمن خواهند دید.

وی بیان‌ داشت: مشارکت و حضور در شعبی که حضور داشتم خوب بود و مردم از قشرهای مختلف حضور داشتند.

احمدی در خصوص اولویت رئیس‌جمهور آینده خاطرنشان کرد: اولویت رئیس‌جمهور باید خدمت و حل مشکلات مردمی باشد که امروز با عشق در این انتخابات شرکت کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: قول و قرار و وعده‌های نامزدها نمی‌توانست حضور این‌چنینی مردم را رقم بزند و آنچه که باعث این حضور شد عشق مردم به کشور، رهبری و راه شهدا بود.

وی تأکید کرد: امیدوارم همانطور که مردم با عشق در انتخابات شرکت کردند مسؤولان نیز با همین عشق به مردم خدمت کنند.

احمدی عنوان کرد: قطعاً آنچه در اولویت است اصل حضور مردم است که دشمن شکن است و این حضور باید منجر به روی کار آمدن شخص اصلح، کارآمد و ولایت‌مدار شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان یادآور شد: بعید می‌دانم شخصی به خاطر شرایط کرونا به تکلیف خود عمل نکند؛ شرایط کرونا هست اما مردم شیوه‌نامه‌ها را عملی می‌کنند.

وی اظهار کرد: ما شرایط کرونا و بدتر از آن را در جنگ شاهد بودیم؛ در آن زمان صدام تهدید می‌کرد صفوف رأی را بمباران می‌کند، الآن نیر مردم با رعایت شیوه‌نامه‌ها در انتخابات شرکت کردند و اثر این شرکت را خواهند دید.

همه شعب آمادگی اخذ رای به صورت تمام الکترونیک را دارند

حسین سیستانی در جمع خبرنگاران گفت:هزار و 114 شعبه الکترونیک داریم که از این تعداد، 26 شعبه سیار است که این شعب هم برای ریاست جمهوری و هم برای شورای شهر اخذ رای را انجام می دهند، اما انتخابات شوراها به صورت تمام الکترونیک انجام می شود.

فرماندار اصفهان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه در روند انتخابات مشکلی داشتیم یا نه، گفت: چون برای اولین بار است که انتخابات الکترونیک انجام می شود، طبیعی است که در ابتدای کار بعضی از دستگاه‌های ما با مشکل مواجه شوند.

وی افزود: علیرغم اینکه در شب قبل و روزهای قبل کاملا کنترل شده بود اما ایرادات برطرف شد و الان در هر 1114 شعبه اخذ رای ما، به صورت تمام الکترونیک آمادگی اخذ رای را دارند و هیچ مشکلی هم وجود ندارد فقط تنها مشکلی که وجود دارد هوای گرم است که مردم ما با صبوری و بزرگواری خود و برای انجام وظیفه‌شان، پای صندوق‌ها حضور پیدا می‌کنند.

سیستانی خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری هم نیمه الکترونیک است به این صورت که با دستگاه‌های احراز هویت کد ملی خودشان را وارد می‌کنند و کسی که در یک شعبه وارد می شود در جای دیگر نمی‌تواند رای دهد.

فرماندار اصفهان گفت: بعد از این مرحله، روی برگه تعرفه رای خود را می‌نویسند و وارد می‌کنند. ولی در حالت تمام الکترونیک، با کارت الکترونیکی وارد می‌شوند که اسامی کاندیداهای اصفهان روی آن بارگذاری شده است، کد کاندیدای مربوطه که می زنند، عکس و مشخصات فرد مورد نظر می‌آید و بعد تیک می‌زنند و فرد انتخاب می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد