صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان امسال هم در مهرماه برگزار می شود/ سی‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان با نگاه فرآیندی همراه است

مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان:

جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان امسال هم در مهرماه برگزار می شود/ سی‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان با نگاه فرآیندی همراه است

مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: حوزه هنری یک دستگاه فرهنگی  با امکانات خیلی خوبی  در حوزه سینما با موضوع کودک و نوجوان دارد. ما می‌خواهیم از فرصت‌های حوزه هنری در جشنواره استفاده کنیم، برای اینکه به کودک و نوجوان دسترسی داشته باشیم و از افراد خلاق در حوزه های هنری، برای رویدادسازی ویژه جشنواره در تابستان استفاده کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۰

ایمان حجتی مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گفت و گو با صاحب نیوز؛ اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان تا دوره سی و دوم در مرداد ماه برگزار می شد. در جشنواره سی و سوم با توجه به این که محرم و صفر از مهرماه فاصله گرفته بود و امکان برگزاری در آن زمان وجود داشت جشنواره را در مهرماه ۹۹ برگزار کردیم. زمان برگزاری اصلی جشنواره همیشه در مهرماه بوده، اما به واسطه اینکه ماه های قمری محرم و صفر همزمان شده بود با برگزاری جشنواره زمان جشنواره برای چند سال به تابستان موکول شد.

وی افزود: وقتی یک رویداد بین‌المللی تاریخ مشخصی نداشته باشد، اتفاق خوبی نیست و باعث می‌شود دید بین المللی خوبی در آن وجود نداشته باشد. امسال مجدداً قرار شد این رویدادها به سال های گذشته ببریم  و در مهرماه برگزار کنیم و تاریخی ثابت داشته باشد، تا از نظر بین‌المللی جشنواره بتواند سود ببرد. فراخوان جشنواره هفته پیش منتشر شد. همچنین  کودکان و نوجوانان به علت کرونا بیشتر در خانه ها بودند و از نظر ما، آن‌ها به برنامه های فرهنگی خوبی نیاز دارند.

حجتی ابراز داشت: دبیرخانه جشنواره و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی استان اصفهان و حوزه هنری اصفهان می خواهد از تابستان استفاده کند که زمینه هایی برای مخاطبان اصلی جشنواره فراهم  شود و یک نگاه فرآیندی به جشنواره امسال داشته باشیم. وقتی جشنواره تاریخش در تقویم‌های بین‌المللی ثابت شده باشد یک امتیاز مثبت به حساب می آید.

وی تصریح کرد: در هفته جاری به یک برنامه اجرایی کامل با همکاری حوزه هنری اصفهان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری می رسیم و برنامه های جشنواره را در تابستان معرفی خواهیم کرد.

مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: فراخوان جشنواره برای حرفه‌ای‌های سینما در هفته گذشته منتشر شده است و ما از همه فیلمسازانی که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند دعوت می‌کنیم که فراخوان ما را مطالعه کنند همیچنین در این دوره از جشنواره شرکت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد