صفحه اصلی » اجتماعی » مردم اصفهان عوارض واکسن را به عوارض خطرناک کرونا ترجیح دادند/ واکسن ایرانی در راه اصفهان

مردم اصفهان عوارض واکسن را به عوارض خطرناک کرونا ترجیح دادند/ واکسن ایرانی در راه اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: در اصفهان استقبال از واکسیناسیون خوب است و ما مطمئن نیستیم که مردم عوارض کوید را به زدن واکسن ترجیح می دهند. در استان ما استقبال از واکسیناسیون به گونه‌ای است که  نقض این مورد را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۰

آرش نجیمی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: متاسفانه عده ای تحت تاثیر تبلیغات، نگرش منفی به موضوع سلامت دارد  که این  از جاهای دیگر منشا میگیرد و  باعث می شود افراد نسبت به واکسن و عوارض‌آن ترس داشته و بدبین باشند و البته این افراد به مرور با مشاهده اثرات واکسن به خصوص در افرادی که ابتدا دریافت کردند مانند کادر درمان که گروه های اول بودند تغییر می کنند و مردم نسبت به واکسن اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود : اگر الان مردم ترجیح می دهند واکسن دریافت نکنند، خیلی مسئله خاصی نیست و به مرور زمان با مراجعه حداکثری و مشاهده ویژگی ها و اثرات مثبت واکسن افرادی که تردید دارند و نگرش منفی نسبت به واکسن تغییر می کنند و به زودی افرادی که داوطلب نبودند، بخصوص در سنین هفتاد به واکسن دریافت می‌کنند و به حد کاملی از نظر تزریق واکسن می رسند.

وی با اشاره به تفاوت واکسن ‌های ایرانی و خارجی، گفت: اثربخشی تمامی واکسن های ایرانی و خارجی در وزارت بهداشت تایید شده و قطعا از نظر ایمنی و اثربخشی قابل اطمینان هستند، برای مردم نباید ایرانی یا خارجی بودن واکسن فرقی کند؛ ضمن اینکه واکسن هایی که در ایران انجام شده است یا با مشارکت بوده یا کاملاً تولید ایرانی است.

وی تصریح کرد: واکسن‌ها در آزمایش های کارآزمایی، اثربخشی بسیار خوبی داشته اند و با با واکسن های خارجی برابری می‌کنند؛ بنابراین با توجه به این که واکسن ها آزمایشات خودشان را نشان دادند و نظارت‌های کاملی بوده، مردم از ایمنی واکسن ها خیال راحتی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد