صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۰۰ پروانه وکالت جدید در اصفهان صادر شد/ 880 نفر کارشناس رسمی دادگستری در چندماه به ظرفیت کارشناسان استان اصفهان اضافه شده اند

۱۰۰ پروانه وکالت جدید در اصفهان صادر شد/ 880 نفر کارشناس رسمی دادگستری در چندماه به ظرفیت کارشناسان استان اصفهان اضافه شده اند

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته و امسال افزایش قابل توجه تعداد وکلا و کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه را داشتیم و نزدیک به ۱۰۰ پروانه صادر شده است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا سجودی در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار کرد: در حوزه منابع انسانی در جهت ارتقا کمی و کیفی خدمت رسانی به عموم مردم در سال گذشته 434 نفر همکار اداری و 66 نفر همکار  مراکز قضایی به استان اضافه شد که امیدواریم با اضافه شدن این تعداد سطح خدمت رسانی به شهروندان نیز افزایش و ارتقا پیدا کند.

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان تصریح کرد: در دوره آیت الله رییسی با توجه سند تحول قضایی سعی شد بدنه دادگستری با مراجع علم ارتباط معناداری و هدفمند و هوشمند ایجاد شود.

وی با اشاره به تعاملات با نخبگان و دانشگاهیان گفت: تشکیل شورای پژوهشی، ارتقا نشریات دادگستری، تشکیل شورای اطلاع رسانی از جمله اقدامات در این حوزه است.

سجودی گفت: در حوزه معاون و پیش گیری از جرم دو موضوع مهم است که یکی به ستاد جرائم و تخلفات انتخابات بر می گردد، این از آن مهم بود با تشکیل این جلسات و بررسی موضوعات مهمی که اگر پیش بینی نمی شد می توانست تخلفات و جرائم را توسعه دهد خوشبختانه به اقل جرائم روبرو بودیم و موضوع حادی که برای استان دغدغه شود وجود نداشت.

سید رضا سجودی گفت: شورای پیشگیری از تخلفات و جرائم و آسیب های اجتماعی است هر سه ماه یکبار برگزار می شود؛ توجه به آسیب های اجتماعی برای جلوگیری از تبدیل شدن به جرم در هر حوزه ای پیگیری شده است؛ تحقیقی در مورد میزان تاب آوری اجتماع در حال انجام است که در ایتم های مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرد دنبال می کنیم.

*۱۰۰ پروانه وکالت جدید در اصفهان صادر شد

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته و امسال افزایش قابل توجه تعداد وکلا و کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه را داشتیم و نزدیک به ۱۰۰ پروانه صادر شد.

وی افزود: تعداد 880 نفر کارشناس رسمی دادگستری در چندماه به ظرفیت کارشناسان استان اصفهان اضافه شده است و طرح میانجی گری و تاب آوری که از سال پیش دنبال می شده زیرساخت آن تکمیل می شود و آموزش های لازم داده شده و آزمون ها برگزار و هدف این است در راستای سند تحول از عدالت کیفری به عدالت ترمیمی هدایت شود.

سجودی ادامه داد: ممکن است هر کسی به کمیسبون ها و هیات های شبه قضایی دسترسی پیدا کند، همکاران قضایی در آن عضو هستند و رصد این هیات ها در دستور کار قرار گرفته و مهم است اگر مردم تخلفی را در این کمیسیون ها می بینند گزارش کنند.

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان گفت: در خصوص جایگزین های حبس که در خصوص درجه بندی جرائم بین ۶ تا ۸ اجرا می شود و از سیاست اصلی است.

وی گفت: در شهرستان اصفهان در جزای نقدی ده رای روزانه و به صورت کلی دو هزار 237 رای صادر شده است ؛ جایگزین حبس تحت نظارت سامانه های الکترونیکی، 16 رای صادر شده و از 120 مورد پابند الکترونیک، 103 مورد آن مربوط به شهرستان اصفهان است

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه تلاش می کنیم قضات را به سمت تعیین این نوع مجازات ها تشویق کنیم، بیان کرد: بعد از چنین ارایی صادر می شود معاونت پیشگیری از قوه قضاییه مامور می شود که این افراد را برا ی بازپذیری اجتماعی تحت آموزش قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد