صفحه اصلی » اجتماعی » بی‌توجهی به آلودگی هوا ساده‌انگاری مردم است/ رئیس اداره امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست: ما به وظایف خود عمل می کنیم

بی‌توجهی به آلودگی هوا ساده‌انگاری مردم است/ رئیس اداره امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست: ما به وظایف خود عمل می کنیم

رئیس اداره امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان، گفت: اطلاع رسانی های آلودگی هوا به صورت قبل در حال انجام است و با روال قبلی هیچ فرقی ندارد. اطلاع رسانی آنلاین وضعیت هوا از طریق سایت و اپلیکیشن در حال انجام است و آن قشری که به مسائل آلودگی حساس هستند مراجعه می‌کنند و  اطلاعات را برداشت می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

بابک صادقیان در گفت و گو با صاحب نیوز؛  اظهار کرد: بی اعتنایی مردم نسبت به آلودگی هوا را می‌توان به دیگر مسائل تعمیم داد، مانند اینکه در سال‌های گذشته وقتی قیمت اجناس بالا می رفت مردم واکنش های خاص خودشان را نشان می دادند اما الان زیاد برایشان تفاوت چندانی ندارد و مسائل دائم در حال تکرار برایشان عادی می شود. اما این دلیلی نیست که موضوعات آلودگی هوا و وظایفی که به سازمان محیط زیست محول شده پیگیری نشود حتی  با وجود مسائل اقتصادی و مشکلاتی که وجود دارد ما مسئولیت خودمان را انجام می‌دهیم.

رئیس اداره امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: حساسیت نسبت به موضوعات آلودگی هوا برمی‌گردد به فرهنگ مردم که به چه میزان موضوعات برایشان اهمیت دارد. آلودگی هوا اصولاً در نیمه دوم سال تشدید می‌شود و حساسیت مردم در آن زمان است. معمولاً در نیمه اول سال پدیده‌های هواشناسی کمتر اتفاق می افتد که تاثیرگذاری داشته باشند به همین خاطر حس می شود که آلودگی هوا یک مقدار کم رنگ تر شده است.

وی ابراز داشت: از لحاظ پیگیری دستگاه های اجرایی آلودگی هوا تاثیری در فصول سال ندارد ما یک سری آیین نامه مقررات و دستورالعمل داریم که آنها را انجام می‌دهیم مطمئناً بی‌توجهی به مسائل آلودگی هوا اثرات زیادی دارد. ساده‌انگاری در تمامی بحث ها به عنوان یه عامل مخرب باعث میشه موضوعات تشدید پیدا کند. به فرض مثال همه میگویند این همه ماشین تک سر نشین  منم تک سرنشینم مشکلی نیست تاثیری ندارد.

صادقیان تصریح کرد: متاسفانه در جامعه ما به این موضوعات آلودگی‌هوا خیلی کم توجهی می شود اما ما هرکدام از ما، سهم خودمان داریم و اگر حادثه‌ای رخ می‌دهد تک تک ما در آن دخیل هستیم ولی همیشه خودمان را تبرئه می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد