صفحه اصلی » سیاسی » سه دلیلی که مردم با اختلاف زیاد رئیسی را به رقبایش ترجیح دادند از زبان نویسنده کتاب حیفا

سه دلیلی که مردم با اختلاف زیاد رئیسی را به رقبایش ترجیح دادند از زبان نویسنده کتاب حیفا

نویسنده کتاب حیفا گفت: مردم دیدند یک نفر آمده و به جای پریدن به دیگران از کارنامه خود حرف می‌زند؛.هرچه دیگران برنامه می‌گویند ایشان خاطره و کارهایی که انجام داده را می‌گوید، نه کارهایی که “ان‌شاءالله اگر توفیق حاصل شد انجام می‌دهیم” و در عین حال بی اخلاقی، توهش و توهین نکرد و صادقانه بالا آمد؛ این دلیل به همراه دلایل دیگر دست به دست هم داد و علاوه بر بالابردن مشارکت تفاضل رای عجیبی بین آیت الله رئیسی و رقبای ایشان ایجاد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۲ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

محمدرضا حدادپور جهرمی در گفت وگو با صاحب نیوز پیرامون انتخابات و میزان مشارکت مردم گفت: تمام تلاش های سلطنت طلبان، احمدی نژادی ها، اپوزیسیون داخلی و خارجی، ایران اینترنشنال ها و نهادهای متعدد دیگر نتوانست بیشتر از ۱۰درصد در مشارکت نسبت به ادوار پیشین کم کند، خواه ناخواه یک جمعیت ۴۰درصدی به این سمت رفتند که نمی‌خواهند رای بدهند، لذا نارضایتی های مردم از وضع موجود، کرونا، تحریم، فشارهای سیاسی و شیطنت گروه های متعدد، نتوانست بیشتر از ۱۰ درصد در مشارکت مردم اثر بگذارد.

نویسنده و فعال فضای مجازی ادامه داد: حتی برخی راضی شدند بیایند و رای باطله بدهند که شاید تمایلی نداشتند که رایشان باطله نیز باشد، عدد اثر گذاری این افراد بیشتر از ۱۰ درصد نشد لذا دعوای ما بر سر این ۱۰ درصد است‌. حالا تعداد بیماران خاصی که در شرایط خاص به صندوق رای سیار نیاز داشتند را به همه کارشکنی ها و بی‌تدبیری های دولت نسبت به عدم ارسال صندوق سیار هم اضافه کنید، یک عدد عجیب و قریبی رخ می‌دهد.

وی افزود: باوجود کرونا و مشکلات اگر صندوق سیار وجود داشت مطمئن باشید که حتی این معادله و میزان مشارکت مردم تغییر می‌کرد. لذا از این مسائل نباید چشم پوشی کنیم. من به هیچ‌وجه بر نمی‌تابم که کسی بگوید مردم از انقلاب برگشتند، با هم به صورت علمی بحث می‌کنیم. این تحلیل های آب‌دوغ خیاری به درد هیچ کس و هیچ جایی نمی‌خورد و برای بعضی ها صرفا مصرف درون حزبی و درون جناحی دارد، این نکته ای است که تمام اندیشمندان، اعم از دلسوزان یا حتی دشمنان منصف ما اذعان می‌کنند.

حدادپور در ادامه اظهار داشت: سه علت باعث شد که مردم علی رغم همه مشکلات پا در عرصه بگزارند. اول و مهم‌‌‌‌تر از همه نفس مقام معظم رهبری در روز چهارشنبه است، قصد شعار دادن نداریم ولی نفس ایشان روی مردم اثر گذاشت و باعث شد مردم به میدان بیایند، دوم افزایش بی‌تدبیری ها و کارشکنی های دولت و نئولیبرال هایی است که حدود ۳۳ سال در بخش حاکمیت اجرایی جان مردم را به لب رساندند، این حرف من نیست، آقای صادق زیبا کلام گفت که این انتخابات با این تفاضل رای بسیار زیاد بین آقای همتی و آقای رئیسی تیر خلاصی به شقیقه اصلاح طلبان بود، همه اذعان دارند که این یک نه بزرگ به آن فکر بود.

نویسنده کتاب حیفا ادامه داد: سوم اینکه مردم دیدند یک نفر آمده و به جای پریدن به دیگران از کارنامه خود حرف می‌زند؛.هرچه دیگران برنامه می‌گویند ایشان خاطره و کارهایی که انجام داده را می‌گوید، نه کارهایی که “ان‌شاءالله اگر توفیق حاصل شد انجام می‌دهیم” و در عین حال بی اخلاقی، توهش و توهین نکرد و صادقانه بالا آمد؛ این دلایل دست به دست هم داد و علاوه بر بالابردن مشارکت تفاضل رای عجیبی بین آیت الله رئیسی و رقبای ایشان ایجاد کرد.

محمدرضا حدادپور جهرمی در پایان تاکید کرد: چهارسال آینده به امید خدا خواهید دید که با خدمات این دولت معنی مشارکت حداکثری را به جهانیان نشان می‌دهیم. برای مردم صداقت، کار و تجربه، به مشکلات آنها نخندیدن خیلی اهمیت دارد، آینده‌ای روشن در پیش ایران و ایرانی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد