صفحه اصلی » اجتماعی » نسخه‌های الکترونیکی هم جایگزین بیمه‌سلامت می شود/ با کد ملی به مراکز درمانی مراجعه کنید

نسخه‌های الکترونیکی هم جایگزین بیمه‌سلامت می شود/ با کد ملی به مراکز درمانی مراجعه کنید

مدیرکل بیمه خدمات درمانی سلامت استان اصفهان، گفت: براساس قانون بودجه ۱۳۹۹ _ ۱۴۰۰ سازمان‌های بیمه مکلف شدند که نسخه‌ها به صورت الکترونیک تنظیم بشود بنابراین حذف دفترچه در دستور کار سازمان های بیمه قرار گرفت. در سازمان بیمه سلامت ایران از ابتدای اردیبهشت ماه یک سری دفترچه بیمه شدگان سلامت روستایان حذف شد و دفترچه دیگه چاپ نشد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

حسین بانک در گفت و گو با صاحب نیوز؛ اظهار کرد: بیماران  فقط می توانند با کدملی به پزشک یا بیمارستان ها  مراجعه کنند، و مراکز  با استفاده از کدملی افراد می توانند داخل سایت بروند و مشمول بیمه بودن آن ها را چک کنند و ببینند که بیمه‌ آن ها اعتبار دارد یا خیر، سپس برایشان نسخه الکترونیک بنویسند.

مدیرکل بیمه خدمات درمانی سلامت استان اصفهان افزود: از ابتدای تیرماه در دفاتر بیمه شدگان کارمندی و سایر اقشار دیگر برایشان دفترچه چاپ نمی شود و در صورتی که دفترچه‌ها دیگر برگه نداشته باشند می توانند به همین صورت به مراکز مراجعه کنند. اما اگر موسساتی نسخه الکترونیک هنوز نداشته باشند و نتوانسته باشند سخت افزار و نرم افزار مناسب را تهیه کند، می تواند در سربرگ خودشان نسخه را بنویسد و با همین سربرگ بیماران به موسسات آزمایشگاه ها رادیولوژی و داروخانه ها مراجعه و خدمت خودشان را با کد ملی دریافت کنند.

وی بیان کرد: تمامی مراکز درمانی سایت و برنامه ما را دارا هستند و می توانند وارد سایت شوند و بیمه شده را استحکاف سنجی کنند تا خدمات مورد نیاز بیماران را ارائه دهند. برنامه‌های نرم افزاری مناسب نسخه الکترونیک ارائه شده و مراکزی که طرف قرارداد با بیمه سلامت بودند همه آموزش دیدند. همچنین در سایت بیمه سلامت  آموزش ها موجود است و آموزش‌ها حضوری هم داده میشود که موسسات میتوانند استفاده کنند. موسسات در صورت تمایل  کارشناس های مارا دعوت می کنند و توضیحات لازم داده می شود که بتوانند با نرم افزار ها کار بکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد